Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ördög a bennünk lévő...

Az ördög a bennünk lévő „lázadás szellemének” a képviselője, amely szellemi (vagy felsőbb) énünk ellen harcol?

Figyelt kérdés

Csak azok válaszoljanak akik értik és elfogadják, hogy mi az az alsó én és mi az az emelkedettebb felső én.


(Nem nagyzolás, nem felsőbbrendűség, nem egoizmus.)


Inkább az anyagi énünk és szellemi énünk áll szemben.



2023. máj. 31. 08:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem, az ördögök, azok bukott angyalok, semmi közük ahhoz, amit írtál.
2023. máj. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Lucifer-666 ***** válasza:
Isten meg nem ítél, hanem megfigyeléseken alapuló igazság, ha úgy tetszik ìtélet, következmény...
2023. máj. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 KZitus ***** válasza:
40%

Szia

Nem tudok egyet érteni az érveléseddel. Miért? Mert mi emberek az Isten képére lettünk megteremteve, tehát minden olyan tulajdonság, mint a szeretet, igazságérzet, kedvesség, hosszútűrés, jóság, béke.... megvan bennünk.

A lázadás szellemét Ádámtól örököltük, amelyet Sátán próbál ellenünk fordítani! (Isten soha nem volt lázadó, nincsen meg benne ez a tulajdonság)

De Krisztus megtanít arra, hogyan álljunk ellen ennek a "szellemnek"

A Biblia ír arról, milyen magaviseletűek lesznek általában az emberek: "Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehezen elviselhető, válságos idők lesznek. Mert az emberek önmagukat fogják szeretni meg a pénzt, dicsekvők lesznek, gőgösek, káromlók, szüleik iránt engedetlenek, hálátlanok, hűtlenek, 3 nem lesz bennük szeretet, nem lesznek készek semmilyen megegyezésre, rágalmazók lesznek, önuralom nélküliek, vadak, a jóságot nem fogják szeretni,..."2Timóteusz 3:1-3

De ennek a jövendölésnek CSAK akkor van rám ereje, hatása, ha én is ilyen egyén vagyok! Viszont dönthetek úgy, hogy soha nem fogom ezeket a tulajdonságokat gyakorolni, nem élek így.

Ez történt az első századi keresztényekkel is: 1Korintusz 6:9–11

"Hát nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket! Akik szexuális erkölcstelenségben élnek, bálványimádók, házasságtörők, homoszexuális aktusra kapható férfiak, homoszexuális férfiak, tolvajok, kapzsik, részegesek, és akik gyaláznak vagy zsarolnak másokat, nem fogják örökölni Isten királyságát. PEDIG ILYENEK VOLTAK NÉMELYEK KÖZÜLETEK. De tisztára mostak, megszenteltek és igazságosnak nyilvánítottak benneteket Jézus Krisztus, a mi Urunk nevében, és a mi Istenünk szellemével."

2023. máj. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező: "Az ördög a bennünk lévő „lázadás szellemének” a képviselője, amely szellemi (vagy felsőbb) énünk ellen harcol?"


Nagyon érdekes meglátás és Perspektíva. Elgondolkodtató. Magában hordozza az igazságot és a valóságot.


Az ördög a Sátán kezdettől fogva azon munkálkodott, hogy megrontsa az embert. Ezt nem tudta megtenni egészen addig míg Éva meg nem lett teremtve. Évát is a kígyó által tudta tőrbecsalni, mert a Sátán ki lett zárva a paradicsomból, amikor ISten megteremtette Ádámot. Ádámot pedig Éva által csalta tőrbe és vette rá őket az engedetlenségre.


Miután Ádám és Éva kitiltattak a Paradicsomból, az ördög mindent megtett és megtesz, hogy az embert romlásba vigye. A világ minden kísértését az emberek elé tárja.

Az az ember pedig, aki nem békél meg az IStennel Jézus Krisztus által és nem részesül kegyelemben, bűnbocsánatban azok hitetlenül mind az ördögöt, a sátánt szolgálják tudatlanul. Akik ebben az életben bíznak és reménykednek és a maguk igazát keresik önzők, büszkék, szeretetlenek, képmutatók, álszentek, pénzimádók, gőgösek, stb. azt hiszik, hogy a maguk urai, közben a sátánt, az ördögöt a gonoszt szolgálják és amikor meghalnak, semmit nem vihetnek magukkal és az életük semmivé válik értéktelenné, mert csak azok a kincsek maradnak meg amik önzetlen, ítélkezés és személyválogatás nélküli szeretetből fakadnak.


Tehát az ember önön megvalósítása eleve halott dolog. Ez csak Jézussal, Istennel lehetséges, mert Ő benne van az örök élet. Aki nem így tesz és nem így él, az alvetően az ördögöt a sátánt szolgálja aminek a vége az ítélet, örök kárhozat, kín és gyötrelem stb.

2023. máj. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Meg tudod-e valósítani a magasabb szellemi énedet? Vagy ha nem mi akadályoz?
2023. máj. 31. 22:16
 6/11 anonim ***** válasza:

"Kain:

Nem volna baj,

Ha csendes por lehetnék. Bár soha

Ne lettem volna más!


Luczifer:

Bolond kívánság.

Atyád tudást kívánt.


Kain:

De életet nem.

Az élet fájáról mért nem szakított?


Luczifer:

Meggátolták.


Kain:

Halálos tévedés!

Mért erről nem tépett előbb? De míg

Tudást nem ízlelt, nem tudott halálról.

O jaj! én sem tudom mi a halál.

Csak félek, s nem tudom, mért?


Luczifer:

Én tudok

Mindent, s nem félek semmitől se. Lásd,

Ez az igaz tudás."


George Gordon Noël Byron: Káin

2023. jún. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt nem ismertem.
2023. jún. 1. 09:58
 8/11 A kérdező kommentje:

Maga a tudás a lázadás, de nem vezet boldogsághoz, viszont elveszi a félelmeket. Érdekes ez Byrontól.


Én valami olyanra gondoltam, a szellemi én az amikor felismerjük saját kifejleszthető szellemi énunket, mert az kifejletlen, mert mindig valami akadályozza.


Nem tudjuk megélni a kifejlett szellemi ént, helyette csak tehetség marad.

2023. jún. 1. 10:06
 9/11 A kérdező kommentje:

Ijesztő kérdés van bennem. Ha elvesszünk minden anyagszerűt magunktól, meglátjuk a szellemi énünket?



Pl legkeményrbb böjt. Meditáció.

2023. jún. 1. 10:09
 10/11 anonim ***** válasza:
32%
Ilyeszto az amikor az ember meghal és a lelke elhagyja a testet és szembesül az oroklet valosagaval. Szembesül a tetteivel cselekedeteivel de még a gondolataival is.
2023. jún. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!