Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint a tisztátalan...

A Biblia szerint a tisztátalan állatok (pl. kutya, sertés) élő állapotukban való megérintése is tiltottnak minősült vagy csak a fogyasztásuk?

Figyelt kérdés

#tisztátalan állatok
jan. 17. 16:53
1 2
 1/12 Lucifer-666 ***** válasza:
84%
Csak a szex meg evés volt a bűn. De szexelni tiszta állattal is. Tehát, ha valaki megkívánt egy kutyát úgy ahogy egy nőt vagy férfit, akkor megölték. Ma már ezt a liberálisok barbárságnak tartanák.
jan. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az igen Luci mi ez a válasz? Nem szokásod ilyen jókat írni.

Csak nem elkezdtél megbékélni Istennel?

jan. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
A Biblia azt írja, hogy adott állatokat fogyasztani nem lehet, olyat nem ír, hogy hozzájuk érni sem.
jan. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az első válaszadó MI, úgyhogy én alapból az ilyet el sem olvasom! Ignorálom!

Légyszi, ha kérhetem legalább erről az oldalról hagyjuk ki az MI-t, ne mérgezzetek vele! Köszönöm szépen!


#3

Köszi a választ!

jan. 17. 22:58
 5/12 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló nem MI. Luci híres/hírhedt tagja a közösségnek. Bár a legtöbb dologban nem értek vele egyet de bírom a megosztó, szándékosan polgárpukkasztó válaszait.
jan. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi az a MI? (Nem trollkodás, tényleg nem tudom.)
jan. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mesterséges intelligencia
jan. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jaaaa, azt hittem, valami egyház rövidítésére kell gondolni. :))

De köszi.

jan. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 munyamunya ***** válasza:
A 3-as választ kiegészítve, valójában létezik az érintés tiltása is a törvényben, azonban az csak a holttestre vonatkozik. De nem kizárólag a tisztátalan állatokéra, hanem a tiszta állat és az emberi holttest érintése is bűn és tisztátalanná tesz estig.
jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

Jó, de kifejezetten élő állapotról szól a kérdés, benne is van szó szerint ez.


Mondjuk a holttest érintése érdekes, valahogy csak el kellett temetni az embert és az állatot is elföldelni. Ráadásul a halottakat mosták és különböző kenetekkel is ellátták.

jan. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!