Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért hiszik...

Jehova tanúi miért hiszik azt, hogy a Bibliának minden könyve és legtöbb verse prófécia?

Figyelt kérdés

Most a próféciát úgy értem, hogy vagy a jelenben vagy a jövőben teljesedik be. S természetesen vagy rajtuk vagy általuk.

Még nem találkoztam olyan bibliai könyvvel, amiből ne idéztek volna ilyet. S ezek többsége, ha elolvassuk akár az idézetet, akár a szövegkörnyezetet, egyértelműen nem ilyen "jóslat", sőt semmilyen tekintetben nem lehet próféciaként értelmezni.



jan. 18. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


Vannak próféciák, amik nem csak Isten népén teljesednek, hanem másokon is.

Pl, Isten előre megmondta, hogy az Izraelitákat, a Méd-Perzsa király által fogja kiszabadítani a Babiloni fogságból. Pedig Cirusz, nem volt Zsidó/

Isten bárkiket felhasználhat a célja elérésének érdekében.

Ez attól is függ, hogy kiben mit lát, mennyire engedelmes?

Nyilván aki fél, azt nem használhatja fel olyasmire, ami bátorságot igényel. A bátorsághoz pedig Isten iránt érzett feltétel nélküli szeretet szükséges, amit kikell fejleszteni, nem jön magától. Ezt pedig az ismeret adja.

Régebben a népén is teljesedtek próféciák, meg másokon is, ahogy napjainkban is. Más népekre nem vonatkozott az, ami Isten népére vonatkozik.

Pl. azt is előre megmondta, hogy az Arabok, /Ézsau és Ismael leszármazottjai/ mint vad szamár, neki mennek mindenkinek.

Ezt napjaiknkban is tapasztaljuk.


Ennek fényében kérlek írd meg, mi az, ami szerinted nem prófécia.


Isten nem "vallások" különbözőségében tanít, vagy vezet, soha nem tett ilyet, és nem is fog, mivel Ő a rend és egység Istene, nem a káosz, vagy zűrzavar Istene.

jan. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a Jehova tanúi miben hisznek, nem tartozom közéjük, de arra emlékszem, hogy amikor egy házaló agitátor oda jött hozzám, és én történetesen a templom előtt ültem a parkban, valamiért a Bibliában leírtakat kezdte el cáfolni, hogy az nem úgy van ám, ahogy a Bibliában van, az ő tanításuk az igaz...

Így nem áll, hogy "a Bibliának minden könyve és legtöbb verse prófécia"

jan. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

2.

Ha egy Tanú ilyet mondott, akkor hazudik.

A Tanúk mindenben a Bibliát veszik alapul, és az abban írottak által érvelnek. A Biblia megmagyarázza önmagát.

Ha valaki azt állítja, hogy a Biblia nem igaz, ahhoz Isten legyen írgalmas.

Jézus kijelentette: (János 17:17) . . .A te szavad igazság.

jan. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3

Ez is egy prófécia?

jan. 19. 11:25
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

4.


Azt elfelejtettem oda írni, hogy ez nem szándékos hazugság, lehet, hogy rosszul fejezte ki magát, vagy nincs szövegértése.

Ez nem prófécia. hiába vagy irónikus.

jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

A kérdező nagyon ironikus próbál lenni. :))

Egyáltalán nem gondoljuk azt, hogy minden egyes bibliavers prófécia, mivel nem az. Vannak próféciák, vannak imák, vannak leírások, történetek, párbeszédek, családfa levezetések, stb benne.

Úgyhogy nem tudom honnan szeded ezt vagy hol láttad, de valamit nagyon félreértettél.

jan. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem ironizáltam, egy zsoltárra hivatkoztak próféciaként, semmi olyan nem volt benne.
jan. 23. 10:56
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

7

Nem lehet érteni mire gondolsz…

jan. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!