Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék megkeresztelkedni...

Szeretnék megkeresztelkedni mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Tizen hét éves vagyok, nagyon régóta a fejemben van hogy szeretnék megkeresztelkedni, vallásos iskolába is jártam. Sajnos a szüleim (valamilyen oknál fogva) nagyon ellenzik ezt, hogy tudnék megkeresztelkedni úgy hogy nekik erről ne kelljen tudniuk?? Tudom a feltételeit a dolognak és gyakorlom is a hitemet viszont a szüleim ezt nem fogadják el, mit kéne tennem?

#vallás #Isten #hit #Kerseztelkedés
jan. 21. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Mevárod míg betöltöd a 18-at, elköltözöl otthonról és onnantól kezdve olyan mesében hiszel amilyenben akarsz.
jan. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Bemész egy plébániára aztán beszélsz egy pappal

Nem lesz egyszerű mert egy csecsemőt 5 perc alatt megkeresztelnek aztán kész de neked erre majd tanulnod kell sokat

jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Szia kedves kérdező.


Ha a szüleid Nem hívők estleg Isten ellenesek, akkor te hogyan kerültél és hogyan jártál vallásos iskolába? Ezt nem igazán értem.


Ettől eltekintve, ha betöltötted a 18-at és megakarsz keresztelkedni, akkor utána kell járnod és el kell döntened, hogy melyik keresztény valláshoz vagy felekezethez akarod elkötelezni magad, és az ottani kereszteléshez mi szükséges. Mindenhol más.


Ám Isten a szívek vizsgálója és a szívekben akar lakni. Ha Istené akarsz lenni és azt akarod, hogy Isten is benned lakjon, ahhoz nem kell elkötelezned magad egy valláshoz. Isten az őszinte alázatos bűnbánó megtört szívre kíváncsi. Az igaz őszinte alázatos megtörtszívű bűnbánat a kulcsa mindennek.


Szólítsd meg, szólj hozzá, tárd ki a szíved, mondj el, vallj be neki mindent őszintén ami nyomja és terheli a szívedet a lelkedet. Mond, hogy szükséged van rá költözzön a szívedbe az elmédbe az életedbe. Kérd, hogy bocsátsa meg a bűneidet.


Ez így működik.


Mt 11,28. Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

Jn 6,35. Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; a ki hozzám jő, semmiképen meg nem éhezik, és a ki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha.

Jn 6,37. Minden, a mit nékem ád az Atya, én hozzám jő; és azt, a ki hozzám jő, semmiképen ki nem vetem.

Jn 6,44. Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.

Jn 6,45. Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek. Valaki azért az Atyától hallott, és tanult, én hozzám jő.

Jn 6,65. És monda: Azért mondtam néktek, hogy senki sem jöhet én hozzám, hanemha az én Atyámtól van megadva néki.

Jn 7,37. Az ünnep utolsó nagy napján pedig felálla Jézus és kiálta, mondván: Ha valaki szomjúhozik, jőjjön én hozzám, és igyék.

Jel 3,20. Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.

Jn 14,23. Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.


Röviden szólva találd meg Jézust, szólj hozzá, vedd fel vele a kapcsolatot nyílj meg neki előtte őszintén, őszinte szívből jövő imádságban, fogadd el Őt Uradnak, Istenednek és személyes megváltódnak. Hívd be Őt a szívedbe az életebe, hogy mindenkor veled legyen. Ezután a keresztelkédés már másodlagos dolog és Jézus megmutatja, hogy hova menjél, hova tartozzál és hol keresztelkedj meg. Remélem így lesz. Bízom benne.

jan. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ezt az ostoba maszlagot képes valaki komolyan elhinni?
jan. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4#: "Ezt az ostoba maszlagot képes valaki komolyan elhinni?"


Milyen ostoba maszlagra gondolsz pontosan, mert azt nem írtad?

jan. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem tudod te, hogy a te, #3 jelű kommentedre gondoltam.

Tényleg meg tudtad állni röhögés nélkül, míg ezt leírtad?

jan. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Te megtudod állni röhögés nélkül azt az üres semmitmondó űrtartalmat amit irtál?
jan. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15%

Miért ne tudnám? Én nem próbálok valóságként eladni kitalált történeteket.

Mellesleg - miután a kérdés át lett helyezve a Babonás Badarságok és Böszmeségek kategóriába - teljesen feleslegesnek tartom a veled, veletek való további eszmecserét, úgyhogy törlöm a kérdést a figyeltek közül, felesleges válaszolni.

Csak a kérdezőt, meg a hozzá hasonló, könnyen befolyásolható embereket sajnálom, akiket belerángattok ebbe az isten-kultuszba...

jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Értem. Szóval nem tudsz kielégítően megválaszolni ezért megfutamodsz. Pedig nem kellene. Csak nyitottnak kellene lenned.
jan. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 IstenGyermeke1 ***** válasza:
84%
Menny el egy plébániára, szólj a plébánosnak, hogy szeretnél megkeresztelkedni. Előtte van 1-2 év katekumenátus (értsd: hittan), de a keresztséggel együtt a bérmálás szentségét is felveszed.
jan. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!