Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként ellehet válni...

Keresztényként ellehet válni ha hitetlen férj ,agresszív ,nem engedi hogy gyakoroljam hitem ,leural ? Ilyen esetben sem házasodhatok újra még fiatal vagyok.

Figyelt kérdés
jan. 24. 20:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Milyen felekezetű vagy?
jan. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a felekezet nem mindegy. Katolikusként általában nincs akadálya a válásnak, csak nem így hívják, hanem érvénytelenítésnek.
jan. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
26%
2-es: az érvénytelenítés csak akkor lehetséges, ha nem volt szex a kapcsolatban, vagy ha valamelyik fél elötte már nem házasodhatott volna, pl, már házas volt csak elvált!
jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Hagyjuk inkább az érvénytelenítést legalább addig, amíg ki nem derül, hogy egyáltalán katolikus-e, mert ennyira azért nem egyszerű.
jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%

Nem mondhatok mást, csak ami írva van.

A Biblia nem felekezet függő, Egységesen vonatkozik mindenkire amit Isten leíratott.

Vajon mondott-e valaha Jézus olyat, hogy minden attól függ, melyik valláshoz tartozol?


Jézus kizárólag a házastársi hűtlenséget nevezte meg egyetlen lehetőségnek a válásra úgy, hogy újra lehet házasodni. Persze nyilván, ha az ember élete, egészsége, megélhetése veszélyben van, akkor ellehet különülni, de törvényesen válni nem.

jan. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%
Egy agresszív férjtől minden épeszű nő menekül, teljesen mindegy, hogy milyen felekezethez tartozik.
jan. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Külön biztos élhetsz, de a Biblia szerint a válás utálatos dolog Isten szemében. Legfeljebb azt tudják vizsgálni, hogy érvényes volt-e a házasság. Ha nem volt érvényes, akkor eleve nem vagy házas, tehát házasodhatsz. Ha érvényes volt, akkor javasolt külön élni, de újra házasodni nem lehet, amíg él a házastárs.

A kornak ehhez semmi köze, mindegy, hogy 30 vagy 70 éves vagy.

jan. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Oke értem 36 éves férfi vagyok katólikus
jan. 24. 22:45
 9/19 anonim ***** válasza:

"hitetlen férj ,agresszív ,nem engedi hogy gyakoroljam hitem ,leural"

Ez vagy te, kérdező?

jan. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%
Azt ugye vágod, hogy nem a plébános választ el, hanem ezzel a bíróság foglalkozik, ők mondják ki a válást.?
jan. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!