Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként ellehet válni...

Keresztényként ellehet válni ha hitetlen férj ,agresszív ,nem engedi hogy gyakoroljam hitem ,leural ? Ilyen esetben sem házasodhatok újra még fiatal vagyok.

Figyelt kérdés
jan. 24. 20:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
29%

Valószínűsítem, hogy nem a hozzád illő társat választottál.

Vagyis kihagytad Istent a választásnál, mert Ő ilyent szerez nekünk.

Akkor szerintem meg is érti, hogy nem tudtok együtt élni...

A leuraló erőszakos ember tuti nincs kapcsolatban Istennel.

jan. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Jó kérdés akkor is,hogy nem írta ki a felekezetét,hisz keresztényként kérdezte s a keresztény Krisztus követője.


Én még hozzá tenném a válási okok közé az elviselhetetlen pszichés zavarokat.


Némiképpen ismerem a Bibliát és őszintén megmondom,hogy abban a másik fél paráznaságán(megcsalásán) kívül nincs érv az újraházasodásra,pedig...


Attól,hogy a legális házastárs erőszakos,vagy elmebeteg és nem lehet vele együtt élni,az egészséges ember kívánja a szexet,a normális házassági kapcsolatot. Vajon Isten örök özvegységre ítéli az ilyen helyzetbe került embert s ezzel növeli a kísértés esélyét,közte a más hitvestársa iránti bűnös vonzalom esélyét?...

Nem tudom,de szeretném tudni én is!

jan. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

12

"egészséges ember kívánja a szexet,a normális házassági kapcsolatot. Vajon Isten örök özvegységre ítéli az ilyen helyzetbe került embert


Isten nem érzéketlen. Bizonyíték van arra, hogy a hűséges keresztény életet élőnek Isten látja az életét. A megfelelő időben és módon segít rendezni ezt az ügyet.

Sokan úgy gondolják, hogy "add meg uram de máris" módjára történik.

Ezzel csak az a probléma, hogy az ilyen gondolkodás mögött Istent pincérnek tekintjük. Jézus soha nem mondta, hogy egy keresztény életet élőnek Hawaii, DJ, sunlight az élete.

Az ilyen események által bizonyíthatjuk, hogy mennyire bízunk benne, és hűségesek tudunk-e maradni hozzá a nehézségek idején is.

Ahogy Jób tette, Ő az egyik legjobb példa Jézus után.

jan. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"A leuraló erőszakos ember tuti nincs kapcsolatban Istennel."

De aki hozzámegy így is, az nagyon jól tudja ezt - mégis őt választja, nem mást... Akkor hát azt ígéri meg, hogy egy ilyen ember lesz a társa holtomiglan-holtodiglan...

jan. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

14.Hsz!


Nem szokták az emberek az udvarlás idején kimutatni sem az erőszakosságukat és az elmezavar is bizonyos kor után szokott kialakulni.

Az egészet csak bonyolítja a szerelem,ami-mint köztudott-elveszi az emberek racionális döntőképességét.


Isten valóban azt akarja,hogy tönkremenjünk egy erőszakos,vagy elmebeteg ember mellett?

Netán krónikus péniszhiányban-vaginahiányban begolyózzunk?

jan. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"a szerelem,ami-mint köztudott-elveszi az emberek racionális döntőképességét"

Nem, nem kell a szerelemre fogni a rossz döntéseket. Még azelőtt, hogy szerelmesek leszünk kell eldönteni, hogy mibe fogunk belemenni és mibe nem.

jan. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A szerelem lehet egy pillantás műve is és sosem irányítható akarattal,döntéssel.


Nem számolsz a pszichés zavarok kifejlődésével,amelyet NEM LEHET előre látni.

jan. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"A szerelem lehet egy pillantás műve is és sosem irányítható akarattal,döntéssel."

A szerelem egy érzés, amely érzés valóban egy pillanat alatt kialakulhat. Ez valóban nem szabályozható: ha jön, akkor ott van.


Az viszont, hogy mit teszünk me mit nem, mindig irányítható akarattal, döntéssel.


Ha előre megvan az akarat, a döntés pl. hogy nős emberrel nem kavarunk, akkor hiába alakul ki a szerelem egyik pillanatról a másikra egy nős ember irányába, nem fogunk vele ágyba ugrani, mert tudjuk, hogy ez csak egy érzés, ami ahogy jött, majd el is múlik (ha nem is olyan hirtelen, azért igenis elmúlik), és ha komoly döntés áll mögötte, akkor azt is tudni fogjuk, hiszen előre átgondoltuk, hogy miket kell és miket nem szabad megtennünk majd, hogy ne jussunk el a nős emberrel ágyba ugrásig: pl. elkerüljük a vele való találkozást, nem maradunk vele kettesben semmilyen körülmények között, ha már házasok vagyunk, megosztjuk a férjünkkel, hogy most épp szerelmesek lettünk valaki másba, hogy ő is segíthessen megőrizni a saját házasságunkat, stb.

jan. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18. Hsz!


Igen hasznos és jó tanácsok!

Jó megszívlelni,követni!

jan. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!