Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lehet az a két(vagy több)...

Mi lehet az a két(vagy több) ok,hogy valaki nem vesz úrvacsorát,vagy nem áldozik?

Figyelt kérdés

jan. 28. 17:24
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Számtalan oka lehet, áldozni például súlyosabb bűnnel nem lehet Pál apostol levele alapján. Ha valaki megszeg a 10 parancsból egyet, akkor már kizáró ok.
jan. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Akkor kicsoda áldozhat? Kicsoda nem vétkezik soha?
jan. 28. 17:43
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
A mise elött gyónni szokás, utána áldozhatsz, az alatt a fél óra alatt nem tudsz új bünt elkövetni normál esetben
jan. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

#2

Nem arról van szó, hogy nem vétkezik soha, de vannak a Biblia szerint súlyos és kevésbé súlyos bűnök.

jan. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Mondj egy olyan bűnt,amiért nem érdemlünk kárhozatot Krisztus kegyelme nélkül és egy olyat,amit Krisztus vére nem törölhet el!
jan. 28. 17:55
 6/43 A kérdező kommentje:

3.Hsz!


A gyónás után is megkívánhatom a pap "házvezetőnőjét",ami már bűn.

jan. 28. 17:56
 7/43 anonim ***** válasza:
91%

#5

A legkisebb bűnért is kárhozatot érdemlünk Krisztus kegyelme nélkül. De ettől függetlenül, a Biblia megkülönböztet különböző súlyú bűnöket. Például parancs, hogy az Úr napját szenteld meg. Ha például misét mulasztottál, akkor súlyos bűnt követtél el, nem áldozhatsz.

Ha a házvezető annyira tetszetős, hogy akaraton kívül is megkívántad, de nem tettél ez ügyben semmit, akkor az nem súlyos bűn.

jan. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

7.Hsz.


"Ne kívánd a te felebarátod...."


"Az Emberfia a szombatnak is Ura "

jan. 28. 18:06
 9/43 Lucifer-666 ***** válasza:
0%

Velem volt olyan, hogy gyónás után nem áldoztam. Nem tudom, hogy feltűnt-e a papnak...

Tényleg komolyan vettem és a hangok miatt nem tehettem.

jan. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy az illető bár rész vett a misén, de nem katolikus, így neki sem szabadna.
jan. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!