Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lehet az a két(vagy több)...

Mi lehet az a két(vagy több) ok,hogy valaki nem vesz úrvacsorát,vagy nem áldozik?

Figyelt kérdés

jan. 28. 17:24
1 2 3 4 5
 11/43 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

Primo, aki nem volt elsőáldozó, nem veheti magához az Eucharisztiát.

Secundo, az Egyház megkülönböztet halálos (más nevén súlyos) ill. bocsánatos bűnöket. Halálos bűn, ha súlyos anyagban, tudva és akarva vétkezel. Ezeket a tökéletes bűnbánat NEM törli el, csak a bűnbocsánat szentsége. Halálos bűnnel való áldozás = szentségtörés.

jan. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

Nyilván,a r. katolikus dogmák szerint a pap rendelkezik az ostya felett s nem Isten(Krisztus),hisz a dogmáik emberi okoskodásokon alapszanak.


A bibliai elvek szerint a "szent jegyek",melyek Krisztus testét és vérét jelképezik,Isten tulajdonai és mint ilyenek,egyetlen ember sem korlátozhatja azok vételét az érintett egyénen kívül.


Kikre vinatkozhat a kizáró ok,hogy "Ezért aki méltatlanul eszi a kenyeret vagy issza az Úr kelyhét, az Úr teste és vére ellen vét."


Kicsoda fogyassza méltatlanul?

Kinek van joga,a méltatlanságot meghatározni?

jan. 31. 06:14
 13/43 A kérdező kommentje:

IstenGyermeke1!


Egyedül kicsoda adhat bűnbocsánatot és minek alapján?

Honnan tudhatja a pap,hogy kicsoda kapott bűnbocsánatot?


"Ne ítéljetek, és nem ítéltettek. Ne kárhoztassatok, és nem lesz kárhoztatásotok...."(Lk 6:37)

jan. 31. 06:19
 14/43 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

#12; 13

"Aki tehát méltatlanul eszi a kenyeret, vagy issza az Úr kelyhét, vétkezik az Úr teste és vére ellen." (1Kor 11, 27)

A pap (vagy diakónus vagy akolitus) nem tudja, milyen lélekkel veszed magadhoz a Szentséget. Ezáltal mindenkinek kiosztja az Eucharisztiát (mondjuk van néhány ok, ami miatt visszatarthatja).

Bűnbocsánatot csak az Isten adhat. A szentgyónásban a lelkiatya közvetítésével, a Szentlélek teszi ezt meg.

A papok (és diakónusok) a szentségek kezelői (az egyházi rend szentségének kivételével). Nem az ő tulajdonuk, csak ők szolgáltatják ki.

jan. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%

"dogmáik emberi okoskodásokon alapszanak"

A dogmák az apostolok, s így Jézus tanításán alapszanak.


"A bibliai elvek szerint a "szent jegyek",melyek Krisztus testét és vérét jelképezik"

A Biblia szerint? Legfeljebb szerinted, a Bibliában nincs ott a "jelképezi" szó. Jézus annyit mond, hogy "ez az én testem". A jelképezi szót te hamisítottad oda.


"egyetlen ember sem korlátozhatja azok vételét az érintett egyénen kívül"

Általában nem is korlátozza senki. De a Bibliában olvashatjuk, hogy aki méltatlanul veszi, az saját kárhozatát eszi és issza. Aztán előállhat olyan is, hogy valakiről mindenki tudja, hogy a falu legnagyobb prostija, akkor a pap megteheti, hogy nem ad neki az Eucharisztiából, hogy a hívek ne botránkozzanak meg. Az ősegyházban a (súlyos) bűnösöknek vezeklést kellett tartaniuk, miután letelt, csak akkor lehettek közösségben a többiekkel.

jan. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

15.Hsz!


Rendben!


Kimutatnád azt,hogy Jézus,vagy az apostolok hol írnak a kenyér és bor átalakulásáról Jézus tényleges testévé és vérévé?


Hol írja a Biblia,hogy minden nap,minden templomban újra és újra meg kell áldozni a Jézus testévé,vérévé átalakult kenyeret és bort?


Hol írja a Biblia,hogy a bort,csak a papok ihatják a megemlékezéskor?


Hol írja a Biblia,hogy a lábmosást csak évente egyszer,az aktuális pápáknak kell gyakorolni Krisztus parancsa szerint?

jan. 31. 17:44
 17/43 anonim ***** válasza:
74%

"Kimutatnád azt,hogy Jézus,vagy az apostolok hol írnak a kenyér és bor átalakulásáról Jézus tényleges testévé és vérévé?"

A Bibliában, egyszer érdemes lenne elolvasnod, legalább az Újszövetséget. De kedvedért idézem:


Jn 6,55

A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital.


Mt 26,26-28

Vacsora közben Jézus kezébe vette a kenyeret, megáldotta, megtörte s odanyújtotta tanítványainak, ezekkel a szavakkal: "Vegyétek és egyétek, ez az én testem!" Aztán fogta a kelyhet, hálát adott, és ezekkel a szavakkal nyújtotta nekik: "Igyatok ebből mindnyájan, mert ez az én vérem, a szövetségé, amelyet sokakért kiontanak a bűnök bocsánatára.

Mk 14,22-24

Vacsora közben kezébe vette a kenyeret, megáldotta, megtörte és ezekkel a szavakkal adta nekik: "Vegyétek, ez az én testem." Majd fogta a kelyhet, hálát adott, odanyújtotta nekik. Mindnyájan ittak belőle. Ő pedig így szólt: "Ez az én vérem, a szövetségé, amely sokakért kiontattatik.

Lk 22,19-20

Most a kenyeret vette kezébe, hálát adott, megtörte és odanyújtotta nekik ezekkel a szavakkal: "Ez az én testem, amelyet értetek adok. Ezt tegyétek az én emlékezetemre." Ugyanígy a vacsora végén fogta a kelyhet is, és azt mondta: "Ez a kehely az új szövetség az én véremben, amelyet értetek kiontanak.


A fő kérdés, hogy miért hamisítottad meg fentebb Isten szavát és tettél bele olyan szót, ami nem szerepel benne ("jelképezi").


"Hol írja a Biblia,hogy minden nap,minden templomban újra és újra meg kell áldozni a Jézus testévé,vérévé átalakult kenyeret és bort?"

Sehol, nem kell újra áldozni, Jézus egyszeri áldozata lesz jelenvalóvá az Eucharisztiában.


"Hol írja a Biblia,hogy a bort,csak a papok ihatják a megemlékezéskor?"

Nem írja és nincs is ilyen, a hívek is szoktak néha két szín alatt áldozni, de például a görög katolikusoknál, ortodoxoknál mindig.


"Hol írja a Biblia,hogy a lábmosást csak évente egyszer,az aktuális pápáknak kell gyakorolni Krisztus parancsa szerint?"

Sehol, de nem is csak ő gyakorolja, hanem minden pap, diakónus.


Mielőtt valamit kritizálni próbálsz, érdemes lenne utána olvasni, mert könnyen jársz majd úgy, mint most, hogy csúnyán felsülsz, mert hülye vagy hozzá :)

jan. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

Elképzelésed szerint Jézus nem csak kenyérré,és borrá átváltozott át,hanem szőlőtővé,szegeletkővé,forrásvízzé,birkapásztorrá,ajtóvá,stb.?


Tudomásom szerint a katolikusok a jegyek vételét "áldozásnak"nevezik,vagyis az "eukarisztiában"újra és újra feláldozzák Jézus testét és vérét,holott a Biblia szerint Jézus egyszeri áldozata az örökkévalóságra elégséges a bűnök bocsánatára.


Én nem tudok a r.katolikus gyakorlatban két szín alatti áldozásról.


Krisztus ezt parancsolta követőinek,vagyis a keresztényeknek s nem csak a papoknak,diakónusoknak:


"Ha pedig én, aki Úr és Mester vagyok, megmostam a lábatokat, akkor nektek is meg kell mosnotok egymás lábát. 15Példát adtam nektek, hogy ti is ugyanúgy bánjatok egymással, ahogy én veletek."(Jn 13:14,15)

febr. 1. 02:05
 19/43 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#16

Keress rá arra, hogy "eucharisztikus csodák." Nem egyet ki fog adni, ezeket ma is meg lehet nézni. A szentostya valóságos hússá (szívizomszövet), a bor valóságos vérré változott.


#18

Ez már milliószor leírtam, már a harmadikos gyerekeknek is megtanítják. A szentmisében Krisztus keresztáldozata VÁLIK JELENVALÓVÁ. Nem új áldozatot ajánlunk fel, sem megismételjük; hanem azt az egy és tiszta áldozatot tesszük jelenvalóvá Krisztus szavai és a Szentlélek által.

febr. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

IstenGyermeke1


Értem.


Az ostya és a bor átváltozik Jézus valós húsává és vérévé.


Így a katolikusok rendszerint kannibalizmust gyakorolnak az áldozáskor.

HMMMM. Kicsit fura.

febr. 1. 16:43
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!