Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudta Nostredamus...

Hogyan tudta Nostredamus megjósolni a XVI. Században azt, hogy Oroszország az arabokkal összefogva lerohanja Európát?

Figyelt kérdés

Én 60 éves vagyok és 1980-ban Párizsban hallottam báttyámtól Nostredamustról.

Akkoriban nagy divat volt Nostredamus verseinek kutatása

A franciák elemzö könyveket adtak ki.

Nostredamus azt írta, mellettem ül Isten.

Ilyet senki a világon nem mert állitani.


Ha az ateisták meg vannak győződve, hogy a tudomány mindent meg tud majd magyarázni, mégis hogyan tudja majd egyszer megmagyarázni a jövőbelátás tiszraságát?


Szerintem a tudomány soha nem fogja tudni bebizonyítani hogy a jövőbelátás képessége csak és kizárólag zudománnyal magyarázható.


Ugyanis hogyan is magyarázhatná azt ami még nem történt meg?


Ugyanakkor Nostredamus megmagyarázta: mellettem ül Isten, Ő beszél hozzá.


Azt most hagyjuk ki az érveléből hogy még nem rohanta le Európát Oroszország.


Igen még nem de mai nappal minden politikai helyzet adott rá, az arab orosz összefogás félig már megvalósult, és a muszlim világ offenzív érdeke az egész világon az iszlámot terjeszteni,


Tehát kedvez Isten nélküli ateisták, hogyan gondoljátok, hogy Isten aki mindenhatóságában a jövőnket is ismeri, milyen választ adok a jövő tisztánlátására?



#Isten #jövő #agykutatás #Nostradamus #Azeizmus #Orosz háború
jan. 30. 07:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Nostradamus jóslatai olyanok, mint a horoszkóp. Mond egy rakás, konkrétum nélküli dolgot, amire mindenki azt húz rá, amit akar látni benne.

Most én is a hasamra csapok, és azt mondom, a XXII. században lesz egy férfi diktátor, aki embereket gyilkoltat, rettegnek tőle.

Vajon lesz-e a Földön ilyen a világ 200 országában? Igen.

Mint ahogy ha leírom, hogy a Kos csillagjegyűek bármit megtennének a családtagjaikért, akkor az összes Kos azt mondja: jaj, ez annnnyira én vagyok!

jan. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

SEHOGY.

Annak idején írt néhány homályos szöveget, amibe mindenki azt magyaráz bele, amit akar. Nem véletlen, hogy nem az eredeti szövegeket emlegetik, hanem valakik "értelmezik", azaz ráhúznak valami tetszés szerinti jelentést.

Ahogy egyetlen évszámot sem említ, akkoriban már meggyözödés volt, hogy 2000-ben legkésöbb isten elpusztítja a világot, ugyanúgy semmilyen konkrét országot vagy személyt sem nevet meg.

jan. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy, utólag magyarázták bele ezt is egy "jóslatába".
jan. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Lehet Isten látomásokat adott neki. Bár mint írták, sok jóslata elég homályos és több értelmű.
jan. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, ide tudnád másolni Nostradamusnak ezt a jóslatát? Az eredeti szavait, nem az értelmezését.
jan. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

"Ha az ateisták meg vannak győződve, hogy a tudomány mindent meg tud majd magyarázni, mégis hogyan tudja majd egyszer megmagyarázni a jövőbelátás tiszraságát?"


Éppenséggel vannak tudományos jövendölések is, tehát a tudománytól nem áll távol az előrejelzés. Sőt, egy tudományos modell éppen az hitelesít, hogy előrejelzéseket tartalmaz.

Például a relativitáselmélet megjósolta a fekete lyukak létezését.

De tudósok is mondtak jóslatokat, ami be is teljesült. Ilyen például Peter Higgs, aki megjosolta a róla elnevetett Higgs-bozon létezését. A jóslat 2012-ben teljesedett be, amiért fizikai Nobel-díjat kapott.


(egy agnosztikus)

jan. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
*egy tudományos modellt éppen az hitelesít,
jan. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#6 Igen, vagy ilyen volt a gravitációs hullámok létezésének megjósolása is.
jan. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
Sőt, az ősrobbanás modellből is megjósolták hogy léteznie kell a kozmikus háttérsugárzásnak, holott műszeresen mérni jóval később sikerült csak.
jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
82%

"Nostredamus azt írta, mellettem ül Isten. Ilyet senki a világon nem mert állitani."


Ne röhögtess, csak itt a GyK-n ennél különbeket leírnak, mentálisan sérült figurák.

Nostradamus pedig hülye, jövőbe látni nem lehet, ennél többet nem is érdemelne a téma:


[link]

jan. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!