Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetek katolikus?

Hogyan lehetek katolikus?

Figyelt kérdés

A családomban mindenki katolikus, csak én vagyok református. A szüleim nem járnak templomba, se nem beszélnek Istenről itthon. Nem gyakorolják. Én csak hittanórákra jártam. Katolikus közösségekbe kezdtem el járni a barátnőm hatására és úgy tértem meg kb 13 éves koromban. Azóta imádkozok rendszeresen. 15 évesen kezdtem el járni templomba. Szeretnék most 17 évesen katolikus lenni. A katolikusok között találtam rá Istenre.

Nem tudom, hogy hogyan lehetnék katolikus. A reformátusoknál nem konfirmáltam. A szüleim nem nagyon támogatják az egészet. Egyáltalán lehetek katolikus ha már reformátusnak vagyok megkeresztelve? Olyanról is hallottam , hogy ha első áldozok, akkor már katolikus leszek.



jan. 30. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bemész egy katolikus templomba és beszélsz a pappal. Ő el fogja mondani, mit kell tenned.
jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Igazából nincs külön református, katolikus keresztség, mert minden keresztény felekezet az egy keresztséget vallja, tehát nem kell újra keresztelni, stb (ahol kell, az gyanús, hogy nem keresztény).

Onnantól fogva vagy katolikus, ahogy ezt kijelented és elfogadod a katolikus keresztény hitet.


Ahhoz, hogy szentségekhez járulj, előtte hittant kell tanulnod, ha katolikus hittanra jártál, akkor ez némileg felgyorsítja a dolgot. Ha nem, akkor sincs semmi probléma. Beszélj azzal a pappal, ahova templomba jársz és biztos örömmel segít majd.

jan. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 IstenGyermeke1 ***** válasza:
81%
2-esnél a pont
jan. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
28%
Még nem ismered eléggé a Bibliát!
jan. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
94%

Felnőttként én is hasonló helyzetben vagyok mint Te kérdező. Reformátusnak kereszteltek de nem gyakoroltam a vallásomat. Katolikus hitoktatásra járok január eleje óta, ún. katekézisre, ennek végén fogják számomra kiszolgáltatni a szentségeket és válhatok római katolikussá. Újra nem keresztelnek de elsőáldozok majd bérmálkozok, magyarul felveszem a katolikus felnőtt keresztségeket.


37F

jan. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!