Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bérmálásra készülök és szeretn...

Bérmálásra készülök és szeretnék bérmaszülőt de úgy tudom nem kötelező. A családban nincsenek katolikusok, legalábbis én nem tudok senkiről, meg nem is túl nagy a családom. Kit válasszak? Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

jan. 23. 10:46
 1/6 Prókátor ***** válasza:
100%

Az kötelező, hogy megbérmált katolikus hívő legyen a bérmaszülő, főleg, mert elvileg ő lesz az, aki felnőtt korodban vigyáz rád a hitéletedben. Az nem kötelező, hogy vérségi rokonságban álljon veled (sőt, az egyház szerint szülővel egyenlő kapcsolat, jogilag vérségi kapcsolat lesz köztetek).

Nálunk nem volt ritka eset, hogy a hitoktató több bérmálkozó bérmaszülőségét is vállalta. De az sem rossz módszer, ha valakit a templomi közösségből kérsz fel.

jan. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Prókátor nagyon köszönöm a válaszodat. Felfogom venni a kapcsolatot a templom egyházközösségével és megkérdezem hogy tudnak e segíteni a bérmaszülőségben.


Dicsértessék az Úrjézus!

jan. 23. 11:13
 3/6 Prókátor ***** válasza:
72%
Szívesen. De talán jobb lenne olyannal beszélned, akit egyébként személyesen is ismersz, akivel esetleg szoktál beszélgetni a mise után, stb.
jan. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-as nem szoktam mise után beszélgetni, megyünk haza imádkozni. Áldassék az Úr neve!
jan. 23. 11:27
 5/6 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

Laudetur Iesus Christus!

Bérmaszülő választása kötelező. Prókátor szépen leírta, miért.

Bérmaszülő bármely más megbérmált személy lehet.

Prókátor tanácsit tudnám csak ismételni, jól leírta.

jan. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem például a nagyapán a bérmaszülőm, de sokaknak a barátjuk, nagybátyjuk, de ismerek sokakat, akiknek egy katolikus pap a bérmaszülőjük.

Gondold végig, ki segített a hit ösvényén maradni, kivel beszélsz a hitedről, kivel osztod meg az ezzel kapcsolatos gondolataidat. Biztosan találsz majd valakit, aki szívesen elvállalja, de ahogy előttem is írták, jó, ha ismered, bízol benne, jó a kapcsolatotok.

Esetleg, ha nincs még messze a bérmálás, akkor még időd is lehet, hogy találj egy megfelelő személyt, aki nem csak a bérmaszülőd lesz mahd, de a barátod is.

jan. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!