Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátán volt gyerek?

Lucifer-666 kérdése:

Sátán volt gyerek?

Figyelt kérdés

febr. 1. 23:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Luci, most ez komoly?

Az angyaloknak nincs gyermekkoruk, Ők egyből olyan életre lettek teremtve, ami semmit nem változott az idők folyamán. Bár ők sem halhatatlanok, mert az engedelmességtől függ az Ő életük is.

Ahogy az első emberek Ádámnak sem volt gyermek kora, mivel egyből felnőtt férfiként lett megteremtve. Isten oktatta őket, hogy mi a teendőjük.

febr. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Amikor gyermekkorodban beléd bújt.
febr. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

2

😱 O my God...

febr. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
a Putto az bizony gyerek angyal. a Cerubokat is sokszor ábrazolták kicsi angyalként. Sátan pedig a Cerubok között a fő Cerub volt.
febr. 2. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Cerub=Kerub
febr. 2. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

Mazu!


Hol is találhatunk a Bibliában Puttot?


Ne keverjük a meséket a Bibliával!

febr. 2. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#1 Igen. Komoly. Ugyanis egy nem időben létező, isteni hatalom nélküli teremtmény hogyan tud kapcsolatba lépni egy emberrel és elcsábítani őt?

A Biblia 7 napos teremtésről ír. Én semmi komoly tanítgatásról nem olvastam.

febr. 2. 04:27
 8/13 anonim ***** válasza:

Luci:


"isteni hatalom nélküli teremtmény"

Sátánnak van hatalma, nem is kicsi, az angyalok valamivel magasabb rendűek, mint az ember. A júdás 6-ban olvashatsz arról, ami az özönvíz idején történt.

Engedély nélkül Emberi testet készítettek maguknak, elhagyták a rendeltetési helyüket, és szexuális kapcsolatot létesítettek az emberek lányaival, aminek következményeként, Nefilek születtek. az angyaloknak tilos szaporodni. Ezek az erőszakos utódok akkora felfordulást és gonoszkodásokat csináltak, amiért Istennek özönvízzel kellett elpusztítani az akkor élő emberi társadalmat. A gonosz angyalok ezután levetették anygai testüket, és visszatértek a rendeltetési helyükre, itt hagyták elpusztulni az utódaikat, és a nőket, akikkel kapcsolatuk volt.

Az angyalok ott voltak amikor Isten a földet és az embert is megteremtette. Olvashatjuk, hogy lelkendezve kiáltottak örültek ennek a munkának. Tehát figyelték a teremtő Atyjukat, és tanultak tőle. Sőt, meghalgatta a véleményüket, és ez alapján osztott ki feladatot nekik.

Akár hiszed akár nem, az angyalok tudnak emberi testet létrehozni, csak életet nem tudnak adni a testnek. A hűséges angyalokról is olvashatunk, hogy nem egy alkalommal emberi testben jelentek meg a láthatóság miatt, amikor olyan feladatot kellett ellátniuk, hogy támogassák az embereket.

(1Királyok 22:20–22) 20 Jehova akkor így szólt: »Ki szedi rá Ahábot, hogy felmenjen, és elessen Rámót-Gileádnál?« Erre az egyik így, a másik meg amúgy szólt. 21 Majd előlépett egy szellem, megállt Jehova előtt, és ezt mondta: »Én majd rászedem.« Jehova megkérdezte tőle: »Hogyan?« 22 Így felelt: »Elmegyek, és arra késztetem a prófétáit, hogy hazudjanak.« Isten így szólt: »Te fogod rászedni, és sikerrel jársz majd. Menj, és tegyél így!«

febr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"A Biblia 7 napos teremtésről ír. Én semmi komoly tanítgatásról nem olvastam."

Mert Isten mondani valója az embereknek nem erről szól.Ennek ellenére, azért olvashatunk olyan beszámolókat, amikor az angyalok is néha megjelentek Isten előtt, ahol nem csak imádatot mutattak be neki,de meghallgatta őket, beszélgetett velük. Minden angyalnak saját személyisége van, és szabad akarattal rendelkeznek.

Jób könyvében lehet olvasni az első két részben.

Jehova Sátánnal is beszélgetett, olvasd el.

febr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen névvel miért tőlünk kérdezed?
febr. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!