Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy városban nincsen...

Ha egy városban nincsen evangélikus templom melyik másikba lehet járni, melyik van közelebb ehhez?

Figyelt kérdés
Templomok: katolikus, görögkatolikus, református. Ha esetleg van bármi hozzáfűzni valód erről, hogy állnak ehhez a papok, lelkészek, a gyülekezet leírhatod. Van-e nagy ellentét bármelyikkel. Egyéni tapasztalatok, bármi érdekel.

febr. 4. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az evangélikusok mérsékeltebb protestánsok, valahol félúton a katolikusok és a reformátusok között. Nem ismerik el a pápát Krisztus földi helytartójának, Máriának sem tulajdonítanak akkora szerepet, a szenteket sem tisztelik, de liturgiájuk némileg hasonlít a misére, és általában nem annyira puritánok, mint a reformátusok. A görögkatolikusok, mint a nevük is mutatja, katolikusok, de görögös szertartásrenddel. Azt kiejtheted.
febr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos részletes válasz. Arról van tudomásod, hogy inkább hova járnak reformátusba, vagy katolikusba?
febr. 4. 12:46
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Nagyapám evangélikus lelkész volt, a lábát nem tette volna be egy katolikus templomba.


Inkább a baptistákat ajánlom neked, ha nincs más megoldás, a reformátusok túl keményvonalasok.

febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 IstenGyermeke1 ***** válasza:
91%

Tudok olyan evangélikus gyülekezetről, mely katolikus templomban tartja az istentiszteleteit.

Nem tudom, van-e nálatok ilyen templom nélküli gyülekezet.

Mivel én katolikus vagyok, az Egyház előírásai alapján semmilyen más felekezet istentisztelete (vagy mije) nem váltja ki a szentmisét (max. az ortodox szükséghelyzetben, akkor az általuk átváltoztatott Eucharisztiával is áldozhatom).

Mivel a protestánsok tanításai nem egységesek a gyülekezeteik között, én utánakérdeznék a lelkésznél.

febr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Evangélikus gimibe jártam, szóval van némi tapasztalatom, bár magam nem vagyok evangélikus. Amikor nem evangélikus istentiszteleten vettek részt, akkor katolikus misére mentek. Reformátusra az évek alatt egyetlen egyre se emlékszem. Valószínűleg azért, mert az evangélikusok jóval közelebb állnak hitükben és külsőségekben a katolikusokhoz, mint a reformátusokhoz.

A görög és római katolikus hitben ugyanaz, de liturgia különböző, evangélikus szempontból inkább római katolikus liturgiát javaslom, Luther Márton is nagyon hasonlóan misézett.


A baptistákat nem tudom miért ajánlotta #3-as hiszen a baptisták elődjeit mind Luther, mind Kálvin nagyon élesen elítélte. Kálvin kiáltványt is megfogalmazott ellenük.

febr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Prókátor ***** válasza:
100%

A helyi református lelkész mesélt egyszer egy sztorit (Szlovákiában!).

Egy jobbára elszlovákosodott városba ment gimnáziumba. A 3 szobatársa is református volt, csak 1 volt köztük, aki tűrhetően beszélt szlovákul és nem volt a városban református templom, csak evangélikus. Viszont mind y négyen el akartak menni istentiszteletre. Van egy nagy különbség a református és az evangélikus szertartásban: a reformátusok felállva mondják el a Miatyánkot. De hárman nem tudták, hogy mikor értek oda az istentiszteletben, csak a negyedik srác volt aki felpattant, és rámordult s 3 társára: "Álljatok fel a k.a életbe, ez a Miatyánk!"

febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

A reformatusba.

A magyar reformatus es evangelikus egyhazak kozott urasztali es szoszeki kozosseg van, tehat egy evangelikus urvacsorat is vehet a reformatusoknal.

„A Konkordia létrejöttével a reformátori egyházak közös bizonyságtételének és szolgálatának fontos előfeltétele teremtődött meg: az elfogadó egyházak, köztük a református és evangélikus felekezetek szószéki és úrvacsorai közösségben élnek egymással és elismerik egymás felszentelt lelkészeit"— mondja a referens.

[link]

febr. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

7+

"Vagyis, ha az egyik egyház a másik közösségébe, konkrétan templomába megy, az olyan, mintha hazamenne."

febr. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!