Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tartózkodnak a tanúk...

Miért tartózkodnak a tanúk olyan keresztény tanításoktól ami nem tőlük származik?

Figyelt kérdés
febr. 8. 10:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem kéne ide írni, hogy kiknek szól a kérdés? Ők talán meg is értenék
febr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Talán azért mert resztoránus teológiát vallanak, így az identitásuk merőben más, mint pl. egy hétköznapi református hívőnek.

Ha elfogadnának más teológiai nézeteket, akkor az identitásukat kellene feledni, miszerint ők valamiféle kiválasztottsággal bírnak.

Persze az átlag Tanú valószínűleg nem tudja, hogy, az identitása nem egyedi, ugyanis mások (pl. a mormonok) is resztoránus teológiát vallanak.

Sőt, ex-adventistaként én is resztoránus voltam. És tudom, hogy ebből nem egyszerű kiszakadni.

febr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Én most azt várom, hogy sorban hozzák a bizonyságaikat Jézus Krisztussal való találkozásaikról.

Amíg nem találkoznak Vele, addíg a megtévesztés szellem úgy veri át Őket, ahogy akarja.


Ha találkoznak Jézussal, akkor már tudnak Kihez menni Bölcsességért.

febr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
24%

A kérdés rosszul van feltéve.

Azt nem fogadjuk el, amit a Biblia nem tanít.


2.

A "kiválasztottság" Isten határozata, amit mindig is alkalmazott, és egységes, rendezett módon irányított.

Ez nem jelenti azt, hogy akkor mi különben vagyunk bárkinél.

Az Izraeliták is azért kaptak büntit, hogy ne gondolják, hogy nekik mindent szabad. Egy célra lettek felhasználva, amitől nem magukat kellett magasztalni, hanem Istent.

Egy feladat elvégzésére voltak elkülönítve, mert ha nem tették volna, akkor Isten másokat választ arra a célra.

Ez történt amikor Jézus megmondta, hogy elveszi Isten tőlük a lehetőséget, mint valamikori nemzetét.

Majd mások megteszik amit Isten kér. Ami nem jelenti,hogy akkor azok is különbek, tévedés.

Ha nem lehet valakire rábízni egy munkát, akkor Isten fogja, és odaadja másnak. Ez számít.

Ezért mondta Jézus, hogy aki megteszi amit kell, akkor is csak egy haszontalan szolga.

(Lukács 17:10) 10 Ugyanígy ti is, ha megtettétek mindazt, amit feladatul kaptatok, mondjátok: »Semmirekellő rabszolgák vagyunk. Azt tettük, amit tennünk kellett.«”


Isten bárkit bármilyen céllal kiválaszthat, ami nem teszi a személyt "nagyobbá" vagy különbbé.

Sem Én, sem a testvéreim nem gondoljuk, hogy egy feladat elvégzése miatt,

játszanom kellene magamat.

Pál szavaival élve:

(1Korintusz 9:16) 16 Ha pedig hirdetem a jó hírt, az nem ok arra, hogy dicsekedjem, mert ez a kötelességem. Igen, jaj nekem, ha nem hirdetem a jó hírt!

febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
57%

#4

Jah, csak titeket senki nem választott ki semmire :)

febr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
24%

5.

Milyen jó, hogy ezt, nem Te döntöd el....

febr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
61%

"A "kiválasztottság" Isten határozata, amit mindig is alkalmazott, és egységes, rendezett módon irányított."


Valószínűleg az összes többi resztoránus vallás ezt, vagy hasonlót duruzsol.

Aztán lehet vitázni pl. a mormonokkal, hogy na most kik a kiválasztottak...

Valójában egyikőtök sincs kiválasztva semmire. Inkább arra tippelnék, hogy a resztoránusok többször esetben az életben megtört, cél nélküli emberek, akiknek ez ad értelmét az életének, hogy kiválasztósdit játszanak, mert így legalább azt gondolják, hogy számítanak valamit.

febr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
24%

7

"azt gondolják, hogy számítanak valamit."


Az előbb írtam le, hogy nem az ember számít, hanem Isten, és a szándéka.

Őt vádolták meg, és kiáltották ki hazugnak. Ezt kell neki rendeznie. Itt nem emberek számítanak....

Isten nevének megszentelése, igazolása a cél. Ehhez ha megkér rá lehet csatlakozni, vagy elutasítani.

Ahogy Jézus mondta, ha nem embereket, akkor köveket szólaltat meg, hogy a szava terjedjen.

Az emberek másodlagosak....

febr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

#8


Amit te Isten szándékának hívsz, az a vallásod önkényes szentírás-értelmezése. Nem Isten beszélt a vezetőiddel, hanem ti jutottatok arra a következtetésre az egyéni értelmezgetés során, hogy kiválasztottak vagytok.

Hidd el, nagyon jól ismerem a resztoránus gondolkodást. :-)

Nem csak hívő voltam, hanem tanítottam is.


A vallások létezését egyébként értem, mert szükséglet. De ezt a kiválasztósdit, amit a resztoránusok játszanak, nagyon gyerekesnek tartom.

febr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
80%

#6

Akkor a hitgyülisek is ilyen kiválasztottak és az adventisták is?

febr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!