Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyes keresztények miért...

Egyes keresztények miért tartózkodnak a kávé fogyasztásától?

Figyelt kérdés
Meg alapvetően a koffeintől? Mikor mértékkel nem káros, pozitív hatása ismert és sok mindenben benne van pl gyógyszerek is, így nehéz elkerülni.

2014. márc. 24. 01:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Én például elalszom tőle, de néha iszom. Ha energia itallal kínálnak sem utasírom vissza. De ilyen ritkán van. A napi 3 liter tea amúgy is megvan.
2014. márc. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Én iylenről még nem hallottam, hogy a keresztények nem isznak kávét.
2014. márc. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom, azért, mert függőséget tud okozni. Vagy mert rossz hatással van rájuk, van, aki nem bírja. Meg olyan is van, aki nem szereti. Férjem sem kávézik, nincs rá szüksége, én igen, mert szeretem. Sőt, édesapám sem kávézik, pedig nem is keresztény.

A túlzásba vitt kávéfogyasztás káros, a napi 1-2 csésze nincs tiltva sehol.

2014. márc. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mivel ez elvezeti ital, az embereknek csak olyan elelmet, italt lehet magukhoz venni, amire szuksege van az eletben maradashoz!

Ezek regi irasok, de nem emlekszem olyan osi irasra, ami a kavet is idesorolta, az alkohol tulzott fogyasztasa, hiszen Jezus is a merteket hangsulyozta!

2014. márc. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Nagyon elenyésző azoknak a keresztényeknek a száma, akik teljesen és vallási alapon elutasítják a kávét. Azt hiszik, hogy a kávé és a koffein drognak minősül, és jó pont az, ha tartózkodnak tőle.
2014. márc. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

Én kávéztam évtizedekig. Amikor megtértem, abban a pillanatban elhagytam a cigit, viszont tovább ittam hetekig a kávét. Évtizedekig heti 3-4-5... algopyrint vettem be, mert fájt a fejem. A kávéval egy idő után az lett a bajom, hogy ha Isten engem Krisztus által teljesen szabaddá tett, akkor hogyan lehet, hogy függök egy olyan italtól, ami megköt engem, és ha nem iszom belőle napi x mennyiséget, akkor megfájdul a fejem, elálmosodok, stb. Holott nekem erre nincs szükségem, mint a vízre, vagy a táplálékra. Megkértem az Urat, hogy vegye el ezt tőlem, vagy segítsen, hogy az elvonási tüneteket kibírjam. Párhuzamosan szoktam le a kávéról is, és a gyógyszerről is, miután megkértem. Nem fog bilincsbe verni egy szükségtelen ital, pedig három műszakos lévén nem is tudok olyan kollégáról, aki ne inna. Mindenki úgy igya a kávét, ahogy akarja, nem hinném, hogy több, vagy kevesebb lenne bárki szemében akár issza, akár nem.

Én ezért szoktam le, mert függőséget okoz, vágyok és szükségem van egy olyan dologra, ami nem tesz semmit az emberrel, csak köteléket okoz. Évek óta nem iszok kávét, és nem szedek fájdalomcsillapítót, és jobban és szabadabban érzem magam, mert a függőség megszűnt. Nincs alvászavar, sorozatos fejfájás, stb.

2014. márc. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
Nem a kávétól volt elvonási tüneted, hanem a cigitől. A kávéivástól sokkal lényegesebb a megfelelő táplálkozás, sport, sok alvás. Ezek nem megfelelősége okoz sok mindent, pl. fejfájást, nem a kávé...
2014. márc. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

filoszmen!


Biztos sokaknál ez is igaz, de mint mondtam, hetek teltek el a két leszokás között. Mind a cigiről mind a kávéról, ideig óráig leszoktam már, tehát ismerem mindkettő elvonási tüneteit. Úgy gondolom hogy a szervezetemet és reakcióit én jobban ismerem, mint te az enyémet, ezért legyél szíves ezt a részt rám hagyni, köszönöm. Az évtizedekig ivott kávé elhagyásának bizony klasszikus tünete a napokig tartó fejfájás, aluszékonyság, álmosság. Ezek nem egyéni esetek, vannak kivételek, de ezek a tünetek klasszikusak. A dohányzás elhagyása pont nem fejfáját eredményez, legfeljebb csak közvetve, tekintettel az ideges, feszült magatartásra. De ez egyénenként nagyon eltérő.

2014. márc. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

filoszmen!

Sok cikket találsz a neten a kávé (koffein) elvonási tünetekről, csak egy példa:


[link]


Ebből idézet:

– A leggyakoribb tünet a fejfájás, mely az enyhétől a súlyos fejfájásig terjedhet, egyénenként változó intenzitással.


– Sokan érzik fáradtnak magukat, ha nem isznak több koffeintartalmú italt, különösen, ha hozzászoktak az ébredés utáni kávéhoz.


– Gyakoriak a hangulati ingadozások, ingerlékenység, depresszió, szorongás.


– A megvonást influenzaszerű tünetek is kísérhetik, izommerevség, émelygés.

2014. márc. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ez a cikk szerintem durvábban fogalmaz, de ezt is érdemes elolvasni:


[link]

2014. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!