Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten ha tökéletes entitás,...

Isten ha tökéletes entitás, volt, van és lesz, mégis hogy fejlődhetett és lett "emberségesebb" az idők folyamán?

Figyelt kérdés

"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta"


A világot, amit először elárasztott, majd tűzesővel illetett, és az egyiptomi tíz csapást már ne is említsük...


Mi változott meg Istenben az évszázadok során, hogy nem talált ki újabb tömegpusztító módszert a szabad akaratból adódó "gonoszság" csökkentésére?

Helyette a földre küldte a fiát, majd végignézte, ahogy kivégzik és a végén kicsit morgott - három napig dörgött és villámlott?



febr. 10. 22:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
23%
Alkalmazkodott az emberiség, különösen a zsidó nép fejlődéséhez.
febr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
30%

Amikor az időjárásban bemondják, hogy ítéletidő tombol valahol, akkor éppen eléggé "morog".

Amúgy kegyelem időszaka van.... hosszan tűr és várja, hogy minden ember üdvözüljön.

febr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 szp72 ***** válasza:
48%
Istenben nincs változás. Az alkalmazott isteni pedagógiában, illetve Istenrôl való emberi felfogásban azonban lehet változás.
febr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 Potyondi Gergely ***** válasza:
43%

Nem a valláskritikában vagyunk.


Nekünk, bűnös embereknek nincs jogunk Istent kioktatni arról, hogy milyen csapásokkal szolgáltasson igazságot, és arról sincs jogunk kioktatni, hogy elküldje-e a Fiát értünk, és ha igen akkor mikor.


Ne feledjük hogy Isten Szeretete nagyobb, mint az igazságossága.

Erre jó példa a tékozló fiú története.

febr. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Lucifer-666 ***** válasza:
43%
#4 én sem bűnös, sem szolga nem vagyok.
febr. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
26%

Isten úgy "változott", ahogy az ember. Csak a vak nem látja, hogy az Ószövetség vérengző istenének köze nincs az Újszövetség kegyes(ebb) és megbocsátó(bb) istenéhez. Jézus a saját kivégzőinek kegyelmet kért, az Ószövetségben meg isten egy medvével tépetett szét gyerekeket, mert kopasznak csúfolták a prófétáját...


Az isten személyében történő változás tökéletesen leköveti az emberi erkölcs fejlődését.

febr. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 IstenGyermeke1 ***** válasza:
25%

“Bizony, én, az Úr sose változom: ezért nem ér el a végzet titeket, Jákob fiai.” (Mal 3, 6)

“Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről van, a világosság Atyjától száll alá, akiben nincs változás, még árnyéka sem a változásnak.” (Jak 1, 17)

Az Isten sosem változik. A יהוה és a Szentháromság ugyanaz.

Az Ószövetségben egy védelmező és igazságot szolgáltató Isten jelenik meg. Az Isten üzenete tévedés nélkül van leírva, de nem tollba mondták, nem biztos, hogy úgy történt.

"Az Isten szeretet." (1Jn 4, 8), nem változik, és ez mindig is így volt. Az emberek nézőpontja változott, ahogy Rá néztek.

febr. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 KZitus ***** válasza:
7%

Szia

A kérdéseddel kapcsolatosan szeretnék a figyelmedbe ajánlani Isten számunkra leíratott alapigazságot:

Jób 40:2

„Vajon vitatkozhat a Mindenhatóval, aki bírálgat? Válaszoljon erre az, aki rendre akarja utasítani Istent.”

Ézsaiás 55:8,9

"„Mert az én gondolataim nem a ti gondolataitok, és útjaitok sem az én útjaim” – jelenti ki Jehova. „Mert ahogy az ég magasabban van, mint a föld, úgy az én útjaim is magasabbak a ti útjaitoknál, és gondolataim a gondolataitoknál."

Hidd el, nem éri meg Istent kritikával illetni, mielőtt megismernéd. Az ismerkedés helye, módja a Biblia.

febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
68%

8

Ezt nagyon bírom. :)) Amikor kényessé válik a téma, akkor "ne bíráld az istent" és függöny, taps... Remek érvelés.

febr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
0%

Tegyük hozzá, hogy a kérdés az Ószövetséget elfogadó törzsek istenképére vonatkozik, nem általában Istenre.

JHVH nem volt tökéletes.

febr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!