Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az apostolok Isten országában...

Zz22 kérdése:

Az apostolok Isten országában voltak-e miközben a fizikai testük még élt?

Figyelt kérdés

Az apostolok is tettek csodákat a Biblia szerint.

Elvileg ők is áldottak voltak a szent lélekkel.



febr. 20. 23:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Szia

Eredetileg nem az apostolok hajtották végre ezeket, csak jelen voltak az eseményeknél. Ezzel bizonyították, hogy szellemmel felkent kiválasztottak, akiket Isten felhasznál. Ezzel azonosította Isten őket mint választottakat.


Nem voltak Isten országában, mert az ujjá születés, a haláluk után következhet be, de akkor sem azonnal. Isten szava arról tájékoztat mindenkit, hogy az égbe való feltámadás akkor kezdődik, amikor Jézus messiási királysága jogerőre emelkedik, ami egybe esik Sátán földre való levettetésével, és a négy lovas vágtájának kezdetével. Ezért az első tanítványok égi életre történő feltámadása, ekkor veszi kezdetét.

(1Tesszalonika 4:15, 16) . . .mi, akik életben leszünk az Úr jelenléte idején, semmiképpen nem előzzük meg azokat, akik meghaltak, 16 mivel maga az Úr fog leszállni az égből parancsszóval, arkangyal hangjával és Isten trombitájával, és először azok támadnak fel, akik meghaltak Krisztussal egységben.

Ebben a versben olvashatjuk, hogy előbb nem történik meg a feltámadás, csak amikor Jézus már jelen van mint király, de először az égben tesz rendet, hiszen ott van a "királyi palotája".

febr. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Jézus szerint Isten országa mibennünk van.

Természetesen ez nem azt jelenti,hogy Krisztus követői folyton ingáznak a bűnös Föld és a Menyország között,vagy valami földi menyország között,hanem azt,hogy


Isten országa,az Ő uralma,a mi szívünkben él(ha él).


Csodákat az apostolok nem tettek,hanem Isten tett csodákat az ő közreműködésükkel.


Isten Lelke bennük élt s így tudták,Ő mikor milyen csodát kíván tenni.

febr. 21. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2


Olvastam a szavaidat, amivel majdnemhogy egyetértek.

Egy apró megjegyzés arra vonatkozólag, hogy "Isten országa bennünk van".

Krisztus Isten királyságát hírdette, mint valós kormányzatot, hatalmat, ami az égben működik, és a földre is kiárasztja az áldásait.

Jézus ennek az országnak lett a kinevezett királya, ezért eredetileg a Biblia vers úgy szól, hogy "Isten országa, vagy királysága közöttetek van"

Mivel Ő mint leendő király, ott volt közöttük.

Ezért ez nem egy szívünkben lévő érzés, hanem egy valódi létező hatalom.


Egyébként, nagyon tetszett a megfogalmazásod.

febr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott [van]; mert ímé az Isten országa ti bennetek van.(Lk 17:21)
febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4,

Sajnálom, hogy nem érted amit írtam.

febr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Általános hiba a Bibliai szavak szó szerinti értelmezése. Mindegy, hogy bennünk vagy közöttünk. A halál pedig nem a fizikai halál, mint ahogy a jó és gonosz tudásának gyümölcse által halott az ember. A feltámadás se a fizikai test, hanem a lelki test feltámadása. Aki ezeket nem érti, az szerintem nincs közel Isten országához. (És persze ez a közelség se méterben értendő.)
febr. 22. 06:49
 7/11 anonim ***** válasza:

5

Szerintem Te nem érted.

Érthető okokból, nem Jézus Krisztus az Úr a szívedben.


Isten szeretetét, kegyelmét csakis Szent Szellem tudja elvégezni egy emberben. Ő visz át a sötétségből a világosságba, Isten országába, ültet Jézus Krisztussal mennyei helyekre.

Amíg ezt nem tapasztalod meg még azt sem tudod mondani, hogy Jézus Krisztus a kincsed.

febr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Az apostolok Isten országában voltak-e miközben a fizikai testük még élt?"


Ez most komoly, Hogy lehet ilyen butaságot kérdezni? Míg éltek a testükben addig a lelkük a testükben volt nem az Isten Országában. Az megint egy más dolog, hogy Isten lakozást vett bennük a Szent Szellem által. Azaz az igaz hithű újjászületet keresztények Testben, lélekben itt vannak és jelen vannak, de már Isten Szent Szelleme is bennük lakik a kegyelem és a bűnbocsánat által.


Csel 3,19. Bánjátok meg azért és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a ti bűneitek, hogy így eljőjjenek a felüdülés idei az Úrnak színétől.

Csel 2,38. Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.

Jel 3,20. Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.

Jn 14,23. Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

Jn 14,20. Azon a napon megtudjátok majd ti, hogy én az én Atyámban vagyok, és ti én bennem, és én ti bennetek.

Jn 17,21. Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem.

Jn 17,23. Én ő bennök, és te én bennem: hogy tökéletesen egygyé legyenek, és hogy megismerje a világ, hogy te küldtél engem, és szeretted őket, a miként engem szerettél.

Jn 10,38. Ha pedig azokat cselekszem, ha nékem nem hisztek is, higyjetek a cselekedeteknek: hogy megtudjátok és elhigyjétek, hogy az Atya én bennem van, és én ő benne vagyok.

Jn 14,10. Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, a melyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, a ki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.

Jn 14,11. Higyjetek nékem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van; ha pedig nem, magokért a cselekedetekért higyjetek nékem.


Élő személyes kapcsolat Jézus által az Atya Istennel.

febr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen ott voltak. Pünkösd napján születtek bele Isten kiralysagaba a Szent Szellem által.
febr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy ők is birtokolták a Szent lelket. A Szent lélek pedig a feltámasztott lélek, azaz Isten országában voltak már a fizikai testük halála előtt. Ez pedig azt bizonyítja, hogy a fizikai testnek semmi köze sincs a feltámadáshoz. Ez egy téves elgondolás. Az ÉN elgondolása, ami pedig Pál apostol szerint is egy semmi.

Mielőtt bárki elkezdene vitatkozni, kérem, gondolja át, hogy tudja-e bizonyítani az állítását!!!

A biblia egyes fordításai nem bizonyító erejűek. A többféle fordítás is azt tükrözi, hogy nem egyértelmű a szöveg és a mögöttes tartalom a lényeg. Ha neked más a véleményed, mint nekem, az rendben van. Szíved joga. Mivel közülünk senki se volt tanúja az akkori történéseknek, ezért senki se akarja megmondani a tutit. Pál apostol szerint is a viták értelmetlenek.

febr. 24. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!