Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Apám részéről a fél testvérem...

Apám részéről a fél testvérem öngyilkos lett így már nincs semmi esélye Isten Országába be kerülni ?

Figyelt kérdés
50 év körüli férfi volt
2021. dec. 29. 16:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Majd Isten eldönti. Egy jó Isten igazságos.
2021. dec. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Így van majd kiderül
2021. dec. 29. 16:34
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
Ha tudatában volt, mit tesz, és nem bánta meg, akkor nincs.
2021. dec. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

#3 Ha egy kegyetlen Istenünk van akkor tényleg nincs


de ha egy kegyelmes akkor még van remény

2021. dec. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
#3 ekkora hülyét...
2021. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Majd Isten eldönti de mivel családtag nyilván nem esne jól látni hogy ennyi kész vége elszúrtad
2021. dec. 29. 16:57
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Isten dönti el, hiszen Ő tudja a valódi okokat, Ő látja az ember szívét.
2021. dec. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Így van
2021. dec. 29. 17:13
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Igaz, hogy ezt Isten dönti el, és teljes bizonyossággal egy ember nem tudhatja, hogy egy másik üdvözült-e, hiszen mindenki a saját bőrében van, és magáért felelős, nem másért. De azért vannak a Bibliában bizonyos feltételek, amelyeket ha valaki nem teljesít, akkor nagy valószínűséggel megjósolható, hogy nem üdvözülhet. Különben ha semmi fogódzkodó, semmi konkrétum nem lenne a Bibliában erről, akkor a saját üdvösségünkkel kapcsolatban is teljes bizonytalanságban lennénk. Van egy teológia megnevezése is ennek, szotéria v. magyarul üdvösségtan. Isten biztosan nem akarta, hogy mi magunk bizonytalankodjunk. Hiszen csak nem mindegy, hogy pokol vagy mennyország? Nekem legalábbis nem. Ezért is kutatom a Bibliát, mert könnyű letérni a keskeny útról, ami az életre vezet, és vallási vezetők is tévedhetnek, mindent le kell ellenőrizni.

Amúgy én nem hiszek abban, hogy a pokol örök szenvedés lenne. A Máté ev. 10:28-ban Jézus azt mondja, hogy aki a pokolba (gyehennába) kerül, annak elpusztul (= megsemmisül) mind a teste, mind a lelke. Ergo megszűnik létezni, ergo nem szenvedhet örökké.

Tudom, hogy ez nem egy óriási vigasz annak, akinek egy szerettje hitetlenül halt meg, és elveszett, de mégis könnyebb ezzel együtt élni, mint az örök szenvedés poklának képével, ami nekem nem tűnik egyáltalán biblikusnak.

üdv Stefán

2021. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként nem feltétlenül az öngyilkossággal van a probléma. Ha valaki öngyilkos lesz, akkor élete utolsó cselekedete egy bűn, vagy inkább valószínűleg egy bűn. Nincs sehol a Bibliában, hogy ha életed utolsó cselekedete egy bűn, akkor biztos elkárhoztál. De az benne van a Bibliában, hogy hinni kell Jézusban, és hogy meg kell térni, és hogy meg kell keresztelkedni a bűnök bocsánatára, és utána Jézushoz hűségesen (engedelmesen) kell élni, a "hitben járva", amíg meg nem halsz. Ha valaki ezt nem teszi, akkor a bűneiben (Istentől elválasztva) hal meg, és nekem nagyon úgy tűnik a Bibliából, hogy ezen az állapoton a testi halál után már nem lehet változtatni. (Lásd Zsidók 9:27, János 8:21-24, Lukács 13:1-5.)

üdv Stefán

2021. dec. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!