Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit Gyülekezete tagok...

A Hit Gyülekezete tagok ünneplik a születésnapot ? Milyen ünnepeket tartanak meg ?

Figyelt kérdés
Nem nagyon találtam ilyen összefoglalót.

febr. 23. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
febr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Thunderfairy ***** válasza:
64%
Én jártam a hit gyülekezetébe. Úgyanolyan átlagos életet éltem akkor is mint most. Annyival volt másabb akkor hogy bibliát olvastam, imátkoztam és hitem istenbe. Ezt leszámítva teljesen olyan volt mint egy átlagos emberi élet. Rendesen felköszöntőttem a szülinapos rokonokat, ismerősőket. Annyi az egész csak hogy ahogy a gyülekezet tanítota a szerint igyekeztem vallásos életet élni.
febr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Igen, általában ünneplik.
febr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
#2 Annyiban eltértél az átlagos élettől, hogy nem tanultál magyar nyelvtant.
febr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, ünnepeljük. Halottak napja, mindenszentek, halloween offos. Minden más oké.
márc. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Halloween-t értem,de mi a baj a Halottak napjával vagy Mindenszentekkel?
márc. 3. 23:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Sokan nem tisztelik a halottakat, nem emlékeznek meg róluk.
márc. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

#6, #7

A Biblia szerint aki csak eddig megszületett, az mind él, maximum a teste van a földben. A test múlandósága, azaz a fizikai halál pedig tragédia, botrány, és nincs benne semmi tiszteletre méltó. Természetesen temetésre megyünk, mert annak az adott személynek megadjuk a tiszteletet, de a halálnak nem adunk tiszteletet.

márc. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Amikor Jézus meghalt, akkor testét aloéval kenték be, fehér gyolcsokba tekerték. Húsvét vasárnap az asszonyok azért indultak a sírhoz, hogy újabb drága fűszereket és keneteket vigyenek tiszteletből. Fontos dolog a halottakra való emlékezet, gonosz tanításotok van, ami ezt el akarja törölni.

márc. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

#9

Igen, Jézus testét bekenték, mentek a sírjához vasárnap, mert akárcsak mi, ők is fontosnak tartották az elhunyt személy iránti tisztelet kifejezését, anélkül, hogy egy külön naptári napot szentelnének a halál tiszteletére. Az előző kommentemben leírtam, hogy mi is járunk temetésre, de szemmel láthatóan elkerülte a figyelmedet. Vagy inkább te kerülted el, amit írtam.

"gonosz tanításotok van"

Szóval azért vagyunk gonoszok, mert elhisszük a Bibliának, hogy aki elhunyt a földön, az tovább él odaát, és nem halottként kell rá gondolni?

"ami ezt el akarja törölni"

Honnan akarjuk eltörölni? :D

márc. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!