Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a Jehova Tanúi...

Mi a különbség a Jehova Tanúi valamint a HIT Gyülekezete által tanítottak, és a hagyományos keresztény tanítás között?

Figyelt kérdés
2023. jún. 30. 11:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen vonatkozásban. Ennek rengeteg aspektusa van.


Csak a lélekfogalom teljesen más a Jehova Tanúinál, ahol a lélek az életerő, a Hitgyülekezeténél, ahol a lélek a szellemnek alárendelt psziché, a klasszikus protestantizmusnál, ahol a lélek inkább a karteziánus dualizmus felé hajlik, és a katolicizmusnál, ahol hülemorfista megközelítés a meghatározó.

2023. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Jönnek majd hozzám Jehova Tanúi, a tévében meg a HIT Gyülekezete műsorát szoktam néha látni, de annyira nem mentem bele, hogy melyik mit tanít. Engem főleg az egyes "irányzatok" esetén a Földi élet megítélése, a Túlvilághoz, és a Halál utáni élethez való viszonyulásuk érdekelne.
2023. jún. 30. 12:08
 3/27 anonim ***** válasza:
84%
A legfontosabb Jehova Tanui antikrisztusi tana, miszerint a Fiú nem Isten hanem arkangyal. Ezzel ki is irta magát a keresztény felekezetek közül.
2023. jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
A Fiú = Jézus? Mert ő tényleg nem Isten, hanem a fia...
2023. jún. 30. 13:05
 5/27 anonim ***** válasza:
80%
A Jehova Tanúi szerint a menny csak az angyaloknak van fenntartva, az emberi lélek halandó, az üdvözült emberek egy földi, Krisztus által vezetett királyságban fognak élni örökké.
2023. jún. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
A Föld mintájára megalkotott Túlvilág, ahol nincsenek rossz emberek, nincs háború, szenvedés és halál, na az tetszene nekem is.
2023. jún. 30. 13:26
 7/27 anonim ***** válasza:
65%

@4!


Jó Jehova tanúja lehetsz igy de Jézus tanúja nem és keresztény sem.

Olvasd el a hitvallásokat és olvasgathatnád a Bibliát is mielőtt a tanúk a kezedbe nyomják az ő hamisitványukat. Csak a te érdekedben szóltam.

2023. jún. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
7: Mi a bajod? :D
2023. jún. 30. 14:29
 9/27 anonim ***** válasza:
68%

Olvasd el. Ezt minden keresztény felekezet eldogadja de Jehova Tanúi nem.


[link]

2023. jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Bocsi, de nem a rizsa érdekel, hanem hogy konkrétan miben tér el egy JT vagy egy HGY-tanítás a keresztény üzenettől.
2023. jún. 30. 14:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!