Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Szerintetek is jobb lenne az világ, ha nem léteznének vallások?
febr. 23. 19:20
1 2
 1/19 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
75%
Nem. Mert azok akik a vallások nevében követik el a bűneiket manipulációval, vagy elmebetegségüket takarják a vallással, azok pontosan ugyan úgy lennének, csak nem a vallással tennék amit tennének.
febr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Isten szemszögéből nézve, bizonyos értelemben igen.

Ugyan is Ő nem "vallást" hozott létre, vagy alapított, hanem erkölcsi alapelveket állított fel egységesen minden ember számára.

Ehhez kellene minden embernek alkalmazkodnia, feltételek nélkül.


Hamarosan ezt az elhatározását megvalósítja, Jézus ahogy annak idején elkezdte, most is folyamatban van az egységes imádat megvalósulása, az egész lakott Földön.

febr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
26%

Az ember alapvetően vallásos lény, tehát ha a mostani vallások nem léteznének, akkor lennének mások. Ha a mostani vallások nem lesznek, majd kitalálnak újakat.

Az embernek szükséglet a vallás, muszáj hinnie valamiben, mert bizonytalan az élet, és a vallása tanításában nyugszik meg. :-)


Pontosan ezért jó, hogy nem hiszek a vallások, és a "szent könyvek" által bemutatott Istenben. Mert szembe merek nézni a valósággal, de egyúttal nyitott is vagyok a dolgokra. Így nem követem a fősodort, így nekem vallási szervezetek, papok, hittérítők nem parancsolnak.

febr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Még valami, mert kicsit félreérthető az előző válaszom.

Semmilyen Istenben nem hiszek. Viszont a Biblia, Korán, Védák, Aveszta stb. "szent könyvek" istenei létezését abszolút kizárom.

Hogy esetleg egy vallásoktól abszolút független, földönkívüli intelligencia alkotta-e a világot, az pontosan nem tudom, de nem is hiszem. #3 voltam

febr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A kultúra olyan, mint egy kártyavár. A vallás az pedig egyike az alul levő lapoknak. Mi történik a kártyavárral, ha az alsó lapok közül egyet kihúzunk? Össze dől. Ezért nem vagyok képes elhinni, hogy valóban jobban járnánk vallás nélkül.
febr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
12%

#5

Szóval a legfejlettebb országokban miért ritka a vallásos ember?

febr. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%

#6

A korreláció nem jelent okozatot. Nem a vallás hiánya okozza a jólétet azokban az országokban. Ha így lenne, Észak-Koreában lenne a legnagyobb jólét.

febr. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

#7

Pontosan, szóval mi a helyzet, hogy a technológia fejlődése jó létet okoz és az átlag ember tanultabb és jobban meg van elégedve az életlével?

De köszi, hogy teljesen másmilyen tanulságot vontál le, köszönöm a szalmabáb érvet.

febr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
67%

8-as.

Nem szalma báb érv. Az előző válaszodban a kérdéssel konkrétan azt akartad sugalni hogy a jó létből is fejlettségből a vallástalanság jön egyből.

febr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#9

Ez tény.

Minél jobban élnek az emberek, annál kevesebb szerepe van a vallásnak az életükben.

febr. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!