Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ő a mindenható (mennynek...

Jégszív kérdése:

Ha ő a mindenható (mennynek és földnek teremtője), MI SZÜKSÉGE VAN RÁ, hogy szeressük, imádjuk? Ez nem egy primitív emberi hiúság? Különben is: Senki nem kérte, hogy létrehozzon minket.

Figyelt kérdés
„Szeresd Uradat teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és minden erődből.”
febr. 29. 10:55
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:

10#


Amúgy mire vágysz a szívedben, ha nem titok?

febr. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
93%
Nincs rá szüksége. Rád sincs. Neked van Rá szükséged.
febr. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:

A Mindenhatónak NINCS szüksége a mi imádatunkra,szeretetünkre,de nyilván jól esik neki,mert


Az Isten szeretet s szeretni jó. Ha jégszived miatt ezt nem hiszed,kérdezd meg ezt a szerelmesektől!


Az Imádat is az embernek jó,hisz biztonságérzetet ad. A hála pedig a boldogságérzést stabilizálja.

febr. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

#13.

Két lábbal a földön élek, ez akkora nagy bűn!? Hosszú évek egzisztenciális mélyrepülése után valahogy rendeződik életem, de úgy érzem, ezt holmi spirituális beavatkozások nélkül a MAGAM erejével, szorgalmával sikerült elérnem.

Nem titok, mire vágyok:

- Szerény, nyugodt, kiegyensúlyozott életvitelre,

- Minél több ismeretre, élményre ebből a "teremtett" világból,

- És majdan sorsommal megbékélve távozhassak e világból.

Talán ennyi.

febr. 29. 22:20
 15/51 anonim ***** válasza:
61%
Manapság is követőkre vágyik minden tiktoker😁
febr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
16%

Én a boldogságot kerestem itt a földön és nem értettem miért hazudnak az emberek.

No és irigyeltem a nyugodt embereket.

Amikor Jézus megszólított, hogy kövessem: Benne mindezeket megtaláltam.


A körülményeimtől függetlenül Jézusban kősziklára van állítva a lábam.


Megtapasztaltam válság és covid alatt is Pál apostol szavait:


"Fil.4

11 Nem hogy az én szûkölködésemre nézve szólnék; mert én megtanultam, hogy azokban, a melyekben vagyok, megelégedett legyek.


12 Tudok megaláztatni is, tudok bõvölködni is; mindenben és mindenekben ismerõs vagyok a jóllakással is, az éhezéssel is, a bõvölködéssel is, a szûkölködéssel is.


13 Mindenre van erõm a Krisztusban, a ki engem megerõsít."



Persze ahhoz, hogy Őt tudjam követni nyitottnak kell lennem a változásra. Időnként küzdeni is kell.


Különben ez a teremtett világ csak árnyéka a Menny valóságának. Én a helyedben megbékélnék Istennel, ne hogy kimaradj abból, ami ezt a világot követi, mikor eltávozol innen.

Nekem ez a tudás a Mennyről is erőt tud adni. Arról nem is beszélve, hogy találkozhatunk a feltámadott Megváltó Jézus Krisztussal....könny szökik szemembe a boldogságtól, ha erre gondolok.

Áldjon az Úr!

febr. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
13%

Nem neki van arra szüksége, hogy szeressük, hanem nekünk.

Vagyis neked nem, te egy trágár ateista provokátor vagy, akinek az okoz örömet, hogy másokat bosszant. Te majd a magad erejével és szorgalmával elérsz mindent, ahogy eddig is (ha szerinted az istenhit arról szól, hogy az ember nem a maga szorgalmával éri ezt el).

márc. 1. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
35%
Nincs szüksége rá, de ez automatikus normális esetben. Mégcsak nem is arról van szó, hogy "ha jót akarsz magadnak, érts egyet vele, mert dádá lesz", hanem arról van szó, hogy ha rendben van az ember lelkiismerete, szíve, szelleme, akkor automatikusan egyetért Istennel, mert ugyanazt érti és érzi belül, amit Ő. Ebben "csak" bűn akadályoz meg miket, Jézus Krisztus keresztáldozata ezt hivatott eltörölni. Nyilván nem kötelező elfogadni, szabad akaratod van, természetesen.
márc. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
83%
Mert, ha senki sem hisz benne, akkor ugyanolyan magányos és szerencsétlen lesz, mint mielőtt kigondolta a teremtést!
márc. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
0%

#19

Nagyon meg lehetsz sértődve.

márc. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!