Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol tudom olvasni magyarul a...

Hol tudom olvasni magyarul a Koránt?

Figyelt kérdés
Nem mintha nagy Iszlám rajongó lennék, de úgy érzem nem ítélhetem el őket míg el nem olvasom, pedig rengeteg negatív dolgot hallottam róluk.
márc. 2. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De nem elég csak a Koránt elolvasni. A hadísz gyűjteményekbe is bele kell olvasni, ha tényleg szeretnél képben lenni.
márc. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha nincs viszonyítási alapod, akkor nem tudod helyesen megítélni őket. Egy példa. A beteljesedett próféciákkal igazolt szavahihetőségű Biblia szerint Gábriel angyal Isten fiának születését hirdette:

Luk 1:26 A hatodik hónapban pedig elküldeték Gábriel angyal Istentől Galileának városába, amelynek neve Názáret,

Luk 1:31 És ímé fogansz a te méhedben, és szülsz fiat, és nevezed az ő nevét JÉZUSNAK.

Luk 1:32 Ez nagy lészen, és a Magasságos Fiának hivattatik; és néki adja az Úr Isten a Dávidnak, az ő atyjának, királyi székét;

- ehhez képest "Hanem Allah egy Isten. (Távol áll az) Ő magasztosságától, hogy legyen Néki fia: Övé, mi az egeken és a földön (van). Allah elegendő, kire hagyatkozz. 4. szúra, 171.


Mohamed "Bár kezdetekben nem ismerte az "igaz hitet", elutasította a mekkai bálványokat, és azok imádását. 610 körül, tehát negyvenéves korában megjelent neki Gábriel arkangyal, a Korán 96. szúrájának első 5 versével, ezzel kezdődött meg a Korán kinyilatkoztatása, illetve Mohamed prófétasága." [link]


Most melyik Gábriel az igazi, mert itt két egymással ellentétes nyilatkozat van. És ha nem tudod eldönteni, már döntöttek felőled a sötét erők.

márc. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bármelyik könyvtárban szinte.
márc. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha a könyvet nem elég elolvasni önmagában, akkor isten miért nem módosítja?


Sokkal egyszerűbb lenne, ha a tények össze lennének szedve egy könyvbe.

márc. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 zz22 ***** válasza:
53%

[link]

Nekem úgy tűnik, hogy ugyanaz a Korán többféle fordításban is létezik.

márc. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 zz22 ***** válasza:
53%

[link]

Bocsika :) Ez már a helyes link (remélem :)

márc. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
19%

Értékelendő erőfeszítés, de csak óvatosan. Egyrészt mert a Korán csak arabul Korán, minden fordítás már nem számít Koránnak, sok infó elvész a nyelvi különbségek miatt. Mindenképpen hozzá kell olvasni legalább a magyarázatokat is. Általában eleve két kötetként szokott megjelenni, az egyik a fordítás, a másik a magyarázatok.


Másodszor pedig őszintén szólva nem ajánlom, mert egy felületes olvasás könnyen félrevezet, és onnantól kezdve azt fogod gondolni, hogy ismered, hiszen olvastad, de valójában téves benyomásaid lesznek róla. Szerintem ha csak meg akarsz nagyjából ismerkedni az iszlámmal, érdemesebb a vonatkozó Wikipedia-cikkeket átnézni. Sokkal rövidebb és már elvégezték a feldolgozását :)

márc. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Abdullah_ ***** válasza:
39%

Nyugodtan olvasd csak el a Kegyes Korànt. Jót fog tenni hidd el.

Úgyis nemsokára Ramadan jön egyébként is.

Nem is találhattál volna erre alkalmasabb időt inshaallah.

márc. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Főleg hajnalban úgy 4 órakor kell olvasni. A neve is azt sugallja. Lehetne későn is a neve. Akkor ráérne este/éjjel olvasni.
ápr. 8. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!