Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen gyakran lehet urvacsorá...

Milyen gyakran lehet urvacsorát venni? Van erre leírás a biblában, vagy ahány ház(gyülekezet, felekezet) annyi szokás?

Figyelt kérdés
márc. 8. 17:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"sőt saját híveiktől is megtagadják."

🤦‍♀️

Kedves Barátom. Sajnálattal tapasztalom, hogy többszöri elmondás ellenére sem veszed tudomásul, hogy a szövetséget Jézus milyen célból kötötte, néhány tanítványával.

Róluk azt mondta, hogy vele lesznek Isten királyságában, és királyokként, és papokként fognak uralkodni, a földön maradottak felett. És elvezetik Őket az Ádámi tökéletességre.

(Lukács 22:28–30) 28 De ti vagytok azok, akik kitartottatok mellettem próbáimban. 29 És szövetséget kötök veletek egy királyságra, mint ahogy az én Atyám is szövetséget kötött velem, 30 hogy egyetek és igyatok az én asztalomnál a királyságomban, és trónokon üljetek, hogy ítéljétek Izrael 12 törzsét.

Júdás kiesett ebből a szövetségből, mert távozott, mielőtt megkötötte volna ezt a szövetséget.

Ezért nem megtagadják, hanem csak azok fogyaszthatnak ezekből, akik meghívást kaptak erre a feladatra.

Én nem kaptam meghívást erre, ezért velem nem kötött szövetséget Jézus.

Aki méltatlanul eszik és iszik, az ítéletet eszik és iszik.

(1Korintusz 11:27–29) . . .. 28 Az ember először is tartson önvizsgálatot, hogy méltó-e rá, és csak utána egyen a kenyérből és igyon a pohárból. 29 Aki úgy eszik és iszik, hogy nem ismeri fel, hogy az az Úr testét jelképezi, ítéletet von magára.


Ez az, amiért "újszövetségnek" hívják.

Isten nem tervezte és nem is szándékozik minden embert az égbe vinni, mivel nem ez volt eredetileg sem a szándéka. A feltámadás mindenkinek a földre vonatkozik. Kivéve azokat, akikkel ez az új szövetség megkötésre került. Mivel egy Istennek járó igaz imádat létezik, ezért nem vallások sokféleségéből köt szövetséget, hanem abból az egyből, aminek eredeti imádati formája a Bibliába Isten szaván alapul.

Olyan személyekkel teszi, akik hasonlóan Jézushoz, próbára tett hittel rendelkeznek az élet minden területén, és hűségben kitartottak az igaz imádat mellett, nem keveredtek más vallásokkal, szokásokkal, és megőrizték magukat tisztán a világtól.

Erre mondja Jézus a jelenések könyvében, hogy ők "szüzek".

Itt pedig nem a szexualitásról van szó.

márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

10

"Mert én csak olyat találtam, ami alapján hetente."

Nos Én pedig arra kérlek, hogy idézd nekem a hetenkénti úrvacsorát.

márc. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

(1Korintusz 11:23) 23 Mert azt adtam tovább nektek, amit az Úr tanított nekem, hogy az Úr Jézus azon az éjszakán, . . .

Jézus azon az éjszakán vezette be, ami a prófécia szerint a pászkát hívatott felváltani. Ezért is nevezik "vacsorának", nem pedig reggelinek, vagy ebédnek. 🤦‍♀️

Pál apostolnak nem tanított mást, mint hogy "azon az éjszakán", emlékezzenek meg mindig erről. Ez a nap pedig ugyan az a nap, mint ami a pászka napja volt.

Mivel Pál nem volt jelen Jézussal és 11 apostolával i. sz. 33. niszán hó 14-én, ezt az információt nyilvánvalóan ’az Úrtól kapta’ ihletett látomás által. Jézus az Emlékünnepet „azon az éjszakán” vezette be.


Mind a két esemény, szabadulást idéz elő.

Ezért az első keresztények, mindig niszán hónap 14-én naplemente után jöttek össze erre a megemlékezésre.

A pászka az Izraeliták szabadulását hirdette.

Az "úrvacsora" pedig az emberiség szabadulását, a bűntől és a haláltól.

márc. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#12

Idéztem.


"Én nem kaptam meghívást erre, ezért velem nem kötött szövetséget Jézus."

Amíg hitehagyott vagy, nem is fogsz, de amint megtérsz, te is meghívást kapsz rá. Ezért őszinte szívvel javaslom neked ezt.

márc. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

14

Nem vagyok hitehagyott.

Én nem az égi életben reménykedem, hanem a földi örök életben. Isten nem mindenkit hív el erre a feladatra. Ettől még nem hitehagyott valaki.

Jézus erről beszélt, amikor azt mondta, hogy más juhai is vannak, akik nem az égi elhívás részesei.

Az égi elhívás részesei kevesebben vannak, mint akik a földön fogják túlélni a nagy nyomorúságot, és a saját szemükkel fogják látni Krisztus szabadítását.

Azért nevezi őket ennek ellenére "egy nyájnak", mert nem sokféle vallások tagjai, hanem Isten igazságaival összhangban élő egységes imádói.

márc. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Amit idéztél arról már elmondtam, hogy egy hétköznapi evésről volt szó, amikor is a gyülekezet tagjai megosztottak egymással mindent, hogy mindenki élelemhez jusson.

Az úrvacsora pedig nem reggel történik, hanem "vacsora időben", és nem csak kenyér van megemlítve, hanem a bor is.

Itt pedig csak az élelem megosztásával kapcsolatban írnak, és nem is hetente, hanem naponta, osztozkodtak az élelmen.

márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Jézus erről beszélt, amikor azt mondta, hogy más juhai is vannak, akik nem az égi elhívás részesei."

Ilyet biztos nem mondott, de annyi sok mindent meghamisítottak a bibliátokban, hogy abban lehet így szerepel.


"Amit idéztél arról már elmondtam, hogy egy hétköznapi evésről volt szó"

Én meg elmondtam, hogy nem hétköznapi evésről volt szó, hiszen megkülönbözteti ettől.


"Az úrvacsora pedig nem reggel történik, hanem "vacsora időben", és nem csak kenyér van megemlítve, hanem a bor is."

Nincs előírva, hogy mikor történjen. Jézus csak annyit mondott, hogy ezt cselekedjék az emlékezetére. Nem mondta, hogy mikor, azt pláne nem, hogy csak évente egyszer, azt pedig még inkább nem, hogy csak a kiváltságok nagyuraknak jusson belőle.

márc. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Rendben. szép estét neked.
márc. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Jól meg kavarják egyesek a bibliai részeket,és nem csak a kenyértöréssel kapcsolatban.Eleve nem jó alapon vannak ,mivel Jahve neve mögött nem látják a személyt.Annyira magabiztosak ,hogy Krisztus Szelleme sem tudja őket meggyőzni a bibliai igazságokról. Így marad az örtorony magyarázat,ami számukra "tökéletes": ha vak vezet világtalant , mind ketten bele esnek a verembe.
márc. 9. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!