Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik hitelesebb keresztény...

Melyik hitelesebb keresztény felekezet és miért? A Hit Gyülekezete, vagy Jehova Tanúi?

Figyelt kérdés

márc. 8. 18:20
A kérdező szavazást indított:
hitgyüli
jehovisták
21 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Hiteles? Az ellentétes jelentés még talán.
márc. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Egyik sem, mindkettő pénzelvű lett az idők folyamán.
márc. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Potyondi Gergely ***** válasza:
58%

A Hit Gyüli elfogadja a Szentháromságot és a pokol létezését,

továbbá nagyon kedves emberek járnak oda.


Vannak dolgok amiben nem értenek egyet a Katolikus egyházzal, de erősen hiszem, hogy ők is a mennybe fognak jutni.

márc. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
19%

A hitgyüli virtigli maffia, és magyar találmány, csak egyike a karizmatikus keresztény egyházaknak amik nagyrészt a pénzről szólnak és kb szekták…

A jehova egy régóta létező dolog és bár nyomulnak, de nem olyan hogy egy kör gazdagodására megy az egész

márc. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
35%

Jehova tanúi nem Jézus Krisztust imádják, a Biblia Istenét, Megváltóját.

Így nem érthetik a Bibliát, ezzel tévtanításaikba vezetik az embereket.

Isten bocsássa meg Nekik.

márc. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
70%

Egyik kutya, másik eb, mi is a különbség? :)

Lényegében mind a kettő úgy működik, mint egy vállalat, csak kicsit más köntösben.

márc. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%

Egy vidéki hit gyülekezetről tudok csak nyilatkozni. Párszor jártam ott kB 15 éve. Vannak szokásaik, amiket ha nem tartasz be, lényegében virágnyelven kitessékelnek maguk közül.

Először is, az első egy óra élő zene, kB rock kategória. Nem tetszett nekik, hogy csendben, nyugodtan hallgattuk. Elvárás, hogy önfeledten táncolj velük. Elvárás volt, hogy tizedet fizess nekik, mert az ősi zsidók is fizettek, mellette istentiszteleten még pluszba kosárral szaladgáltak az emberek közé, hogy dobjanak bele pénzt. Este hatkor kezdődik, órákon át tart és el várják, hogy maradj ott végig. Az istentiszteleten nagyon kedvesek voltak, bele értve mindenki, az életben viszont simán elfordultak és el játszották, hogy azt se tudják ki vagyok. Pár alkalom után mikor észre vették, hogy akkor se táncikálok, ugrálok velük a zenére, nem adtam tizedet, több ezret a kosárba, nem allelujáztam önfeledten, lényegében elküldtek maguk közül olyan indokkal, hogy nincs hitem illetve nagyon ural az ördög.

De mondom ez egy kisvárosi gyülekezet, egy a sokból. Többet se voltam náluk. Azóta megkeresztelkedtem a katolikusoknál, jártam hittanra, megismertem több papot, akiknek általában rossz hírük van és rájöttem, több hitele van a katolikus egyháznak mint a hit gyülekezetnek.

Jehova tanuiról nem tudok nyilatkozni.

márc. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%

Mindkettő hiteltelen.

Ugye mindketten resztoránus eszméket vallanak, vagyis amolyan "helyreállító" felekezetek ők, amiket a sajátos szentírás-értelmezésükkel igyekszenek igazolni. Maradnak is nekik ez, ugyanis történelmileg egyikük sem tudja magát igazolni.


A korai kereszténység full másként működött, mint ők. Az első keresztény Bibliát pl. egy eretnek, tévtanító, Markion rakta össze. Nem a kereszténység ötlete volt az, hogy Bibliát csináljanak maguknak. Ebből kifolyólag már el lehetne kezdeni gondolkodni azon, hogy egy i.sz. 100 körül élt keresztény egészen másként tekintett a hitbeli dolgokra. Hát igen, ehhez gondolkodni kellene, csakhogy az sem a hitgyüliseknek, sen a Tanúknak nem erősséeg.

márc. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%

Még valami. Én történelmi szemszögből közelítem meg a témát. Nem vagyok hívő, de a történelem (és így a vallástörténelem is) érdekel.

#8 voltam

márc. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

Az a hiteles, ami nem csak Isten szavával, és az Atya szándékával van összhangban az Istennek járó imádat formáját tekintve, de egységben él, és szolgál Krisztussal.

A tiszta imádat Krisztusnak nagyon fontos volt, nem engedte, hogy bármilyen emberi szokás, vagy hagyomány belekeveredjen az Istennek járó imádatba.

Ezért fedte meg a vallásvezetőket.

Többek között ezért is jött, hogy ezt helyreállítsa. Nem pedig azért, hogy "új vallást" alapítson.

A tizedet pedig a papi osztály számára vezette be, akiknek egész napos feladatuk volt a templomi szolgálat, tanítás, és áldozatok bemutatása.

Ez Jézus halálával megszűnt.

Napjainkban, a "tized" nem anyagi források tizedét jelenti. Az adományokat Isten abban határozta meg, hogy mindenki a lehetősége, és a körülményei szerint jókedvvel, és nem kényszerűségből tegye.

A "tized" az Istennek szánt szolgálatunkat jelenti.

A 10-es szám alatt a Bibliában a Földi értelemben vett teljességet kell érteni.

Vagy is egy ember életének a teljességét, a körülményeihez képest.

Jézus ezért mondta szemléltetésben, hogy van aki 3, vagy 5 talentumot

kap, mert nem egyforma a képesség, a körülmény, de mindenki amit tud, megtesz. Ugyan azzal jutalmazza a 3 talentummal rendelkezőt, mint aki 5 talentumot kapott.

márc. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!