Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van mostanság ennyi...

Miért van mostanság ennyi Jehovistákról szóló kérdés? Vagy csak nekem tűnik fel?

Figyelt kérdés
márc. 9. 20:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%

Szia


Ennek két oka van.

Az egyik, hogy negatív, hamis színben tartsák a Tanúk életét, és olyan megvetésre méltó hírét keltik, hogy az emberek eleve úgy tekintsenek rájuk, mint a fertőző leprásokra, akik közveszélyes bűnözők, és veszélyesek a társadalomra.

A másik ok, hogy a Tanúk válaszait letudják nullázni, így az értékelésből az derüljön ki, hogy szellemileg megromlott, vagy nagyon tanulatlan buta, iskolázatlan emberek.

márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Lucifer-666 ***** válasza:
29%
Mert Sátán dühöng, hiszen tudja, hogy az utolsó időket éljük.
márc. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

Eddig én pl. nem tudtam mi nem stimmel Náluk.

Szóval most már képben vagyok.


Nem találkoztak személyesen Jézus Krisztussal. Még Ó Szövetségben vannak.

márc. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
16%

"Nem találkoztak személyesen Jézus Krisztussal. Még Ó Szövetségben vannak."


Egy újabb téves magyarázat. Azért nem érdekes, hogy naponta írok arról, hogy Jézus nélkül nincs megmentés, meg, hogy Jézus Isten kinevezett felkent királya, a gyülekezet feje, akinek engedelmességgel tartozunk.

Erre továbbra is azt állítják, hogy mi nem fogadjuk el Jézust.

Ilyenkor elgondolkodom, hogy tulajdon képen hogyan olvasnak itt az emberek? Biztos Valamilyen olyan "szemüvegen" keresztül, amin szűrő van.


Két hét múlva tartjuk meg a Jézus által bevezetett "úrvacsorát".

Hogyan lehetnénk az ó szövetség alatt?

Végezzük a Jézus által kiadott világméretű prédikáló, és tanítványképző munkát. Ez mióta Ó szövetség?


Ja értem.

Tehát azért gondolod, hogy az Ó szövetségnél tartunk, mert mi nem gondoljuk, hogy az újszövetség miatt, Isten lemondott a földre és az emberekre vonatkozó szándékáról, és inkább elviszi őket az égbe.

Akkor Kérlek, mond el nekem, hogy Jézus halála, tulajdon képen mitől váltotta meg az embereket?

A földi emberi élettől, vagy a haláltól?

márc. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Minden évben megfigyelhető ez a jelenség, egy bizonyos időszakon belül megszaporodnak a JT-ről szóló kérdések.

Valószínű a közelgő egyetlen megtartott ünnepük az oka.


De az is lehet, a JT-sek maguk írják ki a kérdéseket, hogy a kérdésekre adott támadó válaszok által ébresszenek részvétet az arra fogékony olvasókban.

Tapasztalatom alapján a semleges, vagy pozitív kérdésekre/ hozzászólásokra általában PM-ben válaszolnak, így szűrik ki az empátiára hajlamosabb személyeket, akiket befolyásolhatnak és idővel a szervezetbe való belépésre ösztönöznek.

márc. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

4#


Az Új Szövetségben lévők, a megváltottak, akik üdvözültek Jézus Krisztust imádják. Mint a Lukács 7 ben leírtakban lévő bűnös asszony.


A Jehova tanúi ezt nem tudják megtenni, mert tiltva van Nekik. Jehova Istent imádhatják csak.


Na, én olyan Istent nem ismerek Nekem Jézus Krisztus az Atyát mutatta be... Mikor Jézust imádom, az Atyát is imádom.

Szellemben és Igazságban.


Jelek és csodák pedig követik az életemet, amikor az Úr Jézus Krisztus együtt munkálkodik velem. Amikoris keze és lába vagyok Jézusnak.


Próbáld ki tudod imádni Jézust!?

márc. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%

6

Ügyesen kikerülted ismét a kérdést, és nem válaszolsz rá.


Jézus azt mutatta be, hogy miként kell helyesen imádni az Atyát, és nem azt, hogy ha Őt imádjuk, akkor az Atyját is.

(Máté 4:10) . . .„Menj innen, Sátán! Mert meg van írva: »Jehovát, a te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot.

Jézus helyreállítási feladatot végzett, az imádat tekintetében, nem pedig azért jött, hogy Őt kezdjék el az emberek imádni.

Jézus is azt mondta, hogy az egyedüli igaz Istent kell imádni, és nekikell szolgálatot végezni.

Jézus az Atyja nevét jött megszentelni, amit az Édenben bemocskoltak, és a jogait hatalmát megkérdőjelezték.

Te mivel szenteled meg, illetve tisztázod Isten nevé?

Jézust is azért nevezi a Biblia hű tanúnak, mert Ő nem magáról tanuskodott, és nem magához volt hűséges, hanem az Atyjához.

Mind emberként, mind pedig égi élet formában, hűséget mutatott Ádámmal és Sátánnal szemben.

Ahogy az előtte élt hűségesek sem Jézus nevét szentelték meg. A törvény nem változott az Istennek járó imádat tekintetében.

Ellenben azt olvashatnánk, hogy Jézust kell imádni, mert akkor az Atyát is imádjuk.

Ezért Jézusnak engedelmességgel tartozunk, hogy egységben, összhangban vele mutassunk imádatot az Atyjának.

Ha Ádám nem vétkezik, és Jézus nem jön megváltani, TE soha nem imádnád Jézust, nem is ismernéd.

márc. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Jégszív ***** válasza:
83%

Szerintem meg pont ők csapnak maguknak itt hírverést!

Ássátok bele magatokat a kérdések tartalmába!

márc. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%

7#

Amíg nem vagy az Új Szövetségben, addig nem Jézust iszod....enni eheted, de még nincs üdvösséged. Nincsenek megbocsátva a bűneid.

Nem tudod imádni Jézust.

Jézust Te kerülöd ki... Jehova tanúinál nem csodálom.

márc. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%

Nem csak neked! Sokan foglalkoznak velük,hátha felismerik az igazságot, hogy ők csak egy nevet tisztelnek, de nem ismerik az Örökkévalót, a Teremtőt.

Bármit írunk , hogy tévelyegnek, sok mindenre van válaszuk, mert jól ki vannak képezve. a Sátán is a Bibliát használta Jézussal szemben , csak egy kicsit elferdítette az írásokat, de nem feltünően. Ezt használja a Sátán a jehova tanúi csoportoknál is,elferdíti az írásokat az ő gondolkodásukban. Ezért hiszik azt, hogy csak az jó amit ők mondanak ,és amit nekik tanítottak.Sajnálom ,hogy nem látják az Írások lényegét személyét aki az Úr Jézus Krisztus. Maga Jézus mondja hogy az Írások Róla tesznek bizonyságot Mózesen keresztűl a prófétákon át a teljes írásban , és nem jehovárol szolnak az írások. De biztos erre is van valami magyarázatuk.

márc. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!