Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Jehova Tanúi...

Szerintetek Jehova Tanúi "bort isznak és vizet prédikálnak"? Avagy mik azok az ellenük szóló érvek, amelyek szerint nem úgy élnek, ahogy beszélnek?

Figyelt kérdés

2023. máj. 18. 14:01
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem az életmódjukkal nincsen baj, többnyire úgy élnek, ahogy az "elvárható", persze ők se különlegesek, náluk is van aki cigizik vagy iszik, stb... Talán kevesebb, mint a többségi társadalomban.


A "bort iszik és vizet prédikál" jellem inkább vezetőikre jellemző, de őket nem zavarja, mert egyszerű tanú úgy se meri megkérdőjelezni ezt. Pl. Rutherford hatalmas vagyonra tett szert a szervezet által, de a mostani vezető testületi tagok is vígan élnek, luxus ingatlanokat vesznek, luxus autóval járnak. Az egyszerű hívek talán Isten áldásának gondolják.

2023. máj. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
88%

Saját tapasztalatom szerint arra fókuszálnak, ami egyértelmű és leírható. Tehát figyelnek arra, hogy erkölcsösen éljenek, az írott szabályokat egész szigorúan követi a többség. Tehát pl. cigit, megcsalást, lopást, stb. kerülik. Viszont amíg köztük voltam, úgy éreztem, hogy az "absztraktabb" dolgokban már gyengébbek, mondjuk érzelmi intelligencia tekintetében.

Alapvetően empatikusak és jószándékúak, de annyira lefoglalja őket a szervezet által tanított dogmák követése, hogy az egyszerű hétköznapi emberi szeretet és figyelmesség már kárát látja.

Nehéz ezeket szavakba önteni, de a lényeg, hogy kedvesen, mosolyogva megkérdezik, hogy hogy vagy, de az őszinte válasszal, hogy mondjuk nem vagy jól, már nem tudnak mit kezdeni.

Nekem éppen az az ítélkezésmentes, elfogadó, nyitott hozzáállás hiányzik belőlük, amit Jézus próbált reprezentálni.

Aztán lehet, hogy gyülekezete válogatja, úgy hallottam, hogy vannak ott is jobb és rosszabb közösségek.

2023. máj. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
A Tanúk között nem megengedhető a dohányzás vagy a mértéktelen alkohol fogyasztás, az kiközösítéssel jár. Egyébként én is hallok a vezető testülettel kapcsolatos negatív kritikákat. Viszont tudtommal a vásárolt és épített ingatlanok mindegyikének a célja a hívők kiszolgálása. Új Királyságtermek, nyomdák, saját múzeumok, kiállítások, katasztrófa helyzetben azonnali segítségnyújtás stb. Ha a hívőktől befolyó adományok célja a haszonszerzés lenne, akkor nem biztos, hogy csak 8 millióan lennének, és valószínűleg kiközösítések sem történnének.
2023. máj. 18. 14:47
 4/42 anonim ***** válasza:
92%

Ja igen, ha már a képmutatás: itt szinte mindenki tudja, hogy náluk kiközösítés jár azért, ha valaki megszegi a szabályokat. Ezt szervezeti szinten úgy állítják be, hogy a szeretet megnyilvánulása, de ezt szerintem senkinek nem lehet igazán bemagyarázni. Ez kegyetlenség és kész.

Viszont szerintem ez inkább a szervezet hibája, mint az emberé. Én úgy látom, hogy az egyéneknek baromira fájdalmas, ha nem állhatnak szóba többé egy rokonnal baráttal, csak azért teszik, mert elhiszik a szervezetnek, hogy Isten így akarja.

2023. máj. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
11%
A fejesek vezérek a megvezetett elnyomottaknak hoznak szabályokat de rájuk nem vonatkozik semmi . JEHOVA -egy ókori városállam sabbath saturnus Seth miszterium, watctower (Russel Tase) illuminatus akár a mormon a hit gy egyéb szekták. Fő vilagi egyhazak szintén elnyomó rabló kifoszto intézmények ennek az alternativái a kis kamu egyházak .
2023. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
90%

#4 Dettó. És ezt korábban még ők is elítélték. A Katolikus egyház kiátkozási gyakorlatát legalábbis... De az első eset után mikor VT tag kilépett közülük és leírta mi is történik ott, onnantól kezdve már mégsem volt annyira elvetni való dolog. Lényegében a gyűlöletet is képesek szeretetként eladni pár példával meg néhány, sokszor oda nem illő, bibliai idézettel.


#2 Nálunk is ez volt, a gyülekezetet sajnos 80-90%-ban a szervezeti zsargont feltétel nélkül betartók alkották. Ahelyett, hogy egymással törődtek volna fontosabb volt a gyülekezeti kiváltságok hajszolása az óraszámozással. Volt olyan vén, aki azt mondta, hogy ne beszéljünk a problémáinkról, mert lejáratjuk vele Jehovát és a panaszkodásnak amúgy sincs pozitív hozománya. És igen, ha megkérdezték, hogy vagy és más hangzott el a "jól" helyett, akkor volt aki simán szó nélkül faképnél hagyott...

2023. máj. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
89%

#6: 2. és 4. vagyok. Ezek szerint egybevágnak a tapasztalataink.

Gyakorlatilag szemet hunynak bármilyen bántalmazás felett. Mindig az a reakció, hogy csendben el kell viselni. Azt hittem, az enyém szeparált eset, de nem. Azóta hallottam, hogy Ausztráliában nagy botrányok voltak gyermekmolesztálások miatt 2015-ben, mert eltussolják az ilyesmit.

2023. máj. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
89%

#7 És erről sok tanú semmit sem tud. Egy vént kérdeztem anno erről és mondta, hogy nem hallott róla még. YT-n fent voltak a tárgyalások.


Az egyik ilyen "csöndben el kell türni" eset volt az utolsó csepp a tengerben nálam, ami egyébként egy bűncselekmény. Nem velem történt, de ahogyan kezelték az egész esetet az bebizonyította, hogy semmilyen együttérzést nem tanúsítottak az áldozattal szemben. Sem feljelentést nem tettek, amiről korábban azt hangoztatták, hogy ilyenkor kötelességük...

2023. máj. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
48%

Sziaa


Én egy tanú családban vagyok még gimnazista

De nem tervezek csatlakozni

Ha vannak kérdéseid akkor többé kevésbé tudok pártatlanul válaszolni (tehát nem is vagyok velük teljesen, de nem is ellenzem őket minden áron)

2023. máj. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 qkker1 ***** válasza:
87%

#9


Ani az egyik legelvakultabb tanú az oldalon!

2023. máj. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!