Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok az iszlám...

Mit gondoltok az iszlám vallásról?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy az iszlám lenne az igazság? Lehet hogy Jézus tényleg csak egy próféta volt, és a Koránt kéne tisztelnünk, muszlimnak lennünk?

márc. 10. 04:23
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
88%
A zsidó nép eredetmondájának (Tóra) átírásának tartom. Az arab világ akkori szokásainak megfelelően átültetve.
márc. 10. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
47%
Nincsenek a magyarok az se lenne!
márc. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
70%

Az a legnagyobb baj vele, hogy fasiszta.

Ha kell, a politikai erőszak eszközeivel terjeszkedik, önmagát a kívülállókkal szemben felsőbbrendűnek hirdeti, amely kívülállók kirablását, eltaposását jogos jussának tartja. Jelen van benne az erőkultusz, az erős vezető és a hatalomkoncentráció iránti rajongás, a fegyelem kiterjesztése a hétköznapi élet minden területére. Ez a fasizmus.

márc. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
13%

"Ha kell, a politikai erőszak eszközeivel terjeszkedik, önmagát a kívülállókkal szemben felsőbbrendűnek hirdeti, amely kívülállók kirablását, eltaposását jogos jussának tartja. Jelen van benne az erőkultusz, az erős vezető és a hatalomkoncentráció iránti rajongás, a fegyelem kiterjesztése a hétköznapi élet minden területére. Ez a fasizmus."


Ez A Bibliára igaz nem a Koránra. Gondolom összekeverted a kettőt.

márc. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
85%

#4

Nem kevertem össze a kettőt. Tudom, tudom, keresztes hadjáratok, eretneküldözés; persze, 500 meg 1000 évvel ezelőtt. Csak mutatóba pár Korán által inspirált mozgalom:

Talibán: jelenleg

Iszlám Állam: jelenleg

Hamász: jelenleg

Hezbollah: jelenleg

al-Nuszra Front: jelenleg

Fatah al-Iszlám: jelenleg

Boko Haram: jelenleg

Al-Sabáb: jelenleg

márc. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
13%
Amiket felsoroltál iszlamista terrorszervezetek és tetteik pont hogy totál ellentétesek a Koránnal. Arról nem is beszélve hogy iszlamista terror nem is létezett az 1990-es évekig. Ezt az USA hozta létre és támogatja ma is az ilyem terrorszervezeteket. Az ilyen terrorszervezetek tettei a Biblia inspirálja. Ha gondolod idézem.
márc. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
80%

#6

Na lássuk mivel motiválja a Biblia az Iszlám Államot. De ha lehet ne a héber Tanakh-ból idézz (más néven Ószövetség), az a zsidók kultúrájából való, nekünk túl sok közünk nincs hozzá.

márc. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy nincs közöd az Ószövetséghez?

Az Ószövetség részre a keresztény Bibliának és keresztények szerint Isten szava.

márc. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:

#8

Csakhogy én nem vagyok keresztény.

márc. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%

Először azt írtad nincs közötök az Ószövetséghez most meg hogy nem vagy keresztény? Össze vissza beszélsz.

A lényeg hogy az Ószövetség része a keresztény Bibliának és keresztények szerint Isten szava.

márc. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!