Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a Krisztusró...

Mi a véleményetek a Krisztusról? Kinek a fia?Miért mondják ,hogy Dávid Fia?

Figyelt kérdés
Hogyan nevezheti akkor Dávid a Lélek által Urának, amikor ezt mondja: Így szól az Úr az én uramhoz: Ülj az én jobbomra, amíg lábad alá nem vetem ellenségeidet. Ha tehát Dávid Urának szólítja őt, miképpen lehet a Fia?”
márc. 13. 09:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%
Az egész Ehnaton fáreó története,neki volt a pénzügy-minisztere József,József lánya akit a fáreó feleségül vett.Ebből a történetből írták meg a görögök a Jézusi történetet amit a zsidók már át írva Bibliázzák.
márc. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%

Szia

Ha Dávid az Urának hívja őt, hogy lehet a fia?”


Mert Ábrahám vonalán született Dávid is. Dávid egyikük unokája pedig Mária. Jézus, Dávid egyenes ági leszármazottja volt. Messiásnak többnek kell lennie egy földi uralkodónál. Ő Dávid Ura, és miután Isten jobbjára ül, uralkodni kezd.

Ha valaki egy uralkodó jobbján volt, az uralkodó utáni, legkiemelkedőbb helyet foglalta el, de nem egyenlő a legfőbb uralkodónál.

" „Mondja az Úr az én Uramnak.”

Vagy is a mindenható, egyedüli hatalmú Isten Isten itt valakihez beszél, akit szintén Úrnak nevez.

Mivel Isten nevét eltávolították a Bibliából így úgy tűnik, mint ha egy Isten beszélgetne egy másik Istennel, az első számú Isten hatalmat ad a második számú Istennek. /a Harmadik Isten rendre kimarad mindenből, csak szolgálatot végez, és még személyes nevet sem adtak neki/

Ugyanakkor az is látszik a versből, hogy nem azonnal kapja meg az uralmat, hanem várnia kell.


Az Izraelitáknál ez egy szófordulat, gyakran használják a családon belül, hogy az unokát is fiának nevezi a nagyapa.

(Lukács 1:32) 32 Ő nagy lesz, és a legfelségesebb Isten Fiának fogják hívni, és Jehova Isten neki adja ősapjának, Dávidnak a trónját,

márc. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Értem , köszi a választ.

De azért furcsa az írásod, hogy - a Harmadik isten... Csak egy Isten van!

Mivel mindent megtehet, megteheti hogy eljön hozzánk emberi testhez hasonlóan, hogy meg ismerjük, és higgyünk benne.

Kétségbe vonod Jehova hatalmát? Akkor te hitetlen Jehova "tanúja" vagy .

márc. 13. 12:45
 4/20 anonim ***** válasza:
Trollka vagy kedves kérdező!
márc. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Te meg Szélhámoska
márc. 13. 13:37
 6/20 Potyondi Gergely ***** válasza:

Jézus Isten Fia, aki az idők kezdete elött született.


Jézus vér szerint Dávid magvából való, és Ő az ígért Messiás.

Sokan a Jézusba vetett hitüket fejezték ki azzal, hogy Jézust Dávid Fiának szólították.

márc. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Jézus az élő Isten egy Fia, a második isteni személy, de nem második isten, mert egy Isten van és az egy igaz Istenben három személy.

Krisztus Urunk földi családfája Dávidhoz vezethető vissza vissza, ezért mondják Dávid fiának.


Kedves 2. hozzászóló (akire erősen gyanakszom, hogy Jehova tanúja)!

Kérlek nézz utána a Szentháromság dogmájának, mert sületlenségeket hordasz össze.

Persze mi hamisítjuk a Bibliát... Az Ördögtorony meg honnan tudja, milyen volt az állítólagos "hamisítás" előtt?

márc. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%

3

Szia


Nem vonom kétségbe Jehova hatalmát

Azért írtam ezzel a módszerrel, hogy hátha valaki rádöbben, hogy Isten egy személyiség, nem pedig három.

Ezekszerint rosszul sült el, amit mondani szerettem volna.


Eredetileg így szól a mondat a zsoltárokban:

"Így szól Jehova az én Uramhoz..."(vagy is Jézushoz)

A szent szellem pedig nem személy, bár sokan megszemélyeítik, mert olyan dolgokat tesz, mint ha személy volna.

A bölcsesség sem személy, még is emberi tulajdonsággal ruházzák fel.


Amikor Mária teherbe esett, akkor Isten szelleme által történt a fogantatás, amit a Biblia a legfelségesebb Isten erejének nevez.

Sokan még sem fogadják el.

márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

8#

Az Atya az Isten, a Fiú a Megváltó Jézus és a Szent Szellem. Hárman egyek, mindenben.


Jézus is Isten :

János 11:25

Jézus akkor ezt mondta: „Én vagyok a Feltámadás és az Élet. Aki hisz bennem, akkor is élni fog, ha már meghalt.



Szent Szellem is Isten, aki által Jézus nincs testhez kötve.


Ha ezeket az alap igazságokat nem érted, akkor még nem Jézust követed.



Apcsel

Pünkösdkor a Szent Szellem leszáll a tanítványokra

2 Mindannyian együtt voltak akkor is, amikor elérkezett a Pünkösd ünnepe. 2 Hirtelen zúgás hallatszott az égből, mint amikor erős szél fúj, és betöltötte az egész házat, ahol ültek. 3 Azután lángnyelvek jelentek meg közöttük, és rászálltak mindenkire. 4 Ekkor betöltötte őket a Szent Szellem. Mind más-más nyelveken kezdtek beszélni, ahogy a Szent Szellem adta kinek-kinek, hogy mit mondjon.

márc. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Bocsánatot kérek, de a Bibliában sehol nem írja, hogy Isten szelleme is Isten volna.

Ha nagyon beleakarunk valamit magyarázni, még Jézusról is előbb ír "isteni formát" mint a szellemről, mint személyről.


"Isten szellem"

Isten szellemi létforma,(János 4:24) 24 Isten szellem,

Ennek az Istennek vannak képességei, ezért nevezik mindenható teremtőnek,

Egyes szám első személyben. Nincs szüksége senkire, mert egyedül képes bármit megtenni.

Minden hatalomnak, képességnek a Birtokosa, egy személyisége van, nem skizofrén.

Ezzel a mindenható képessége birtokában hozta létre az első alkotását, akit mi Jézusnak nevezünk. Vagy is szellemével.

Ő nem egy külön személy, hanem Isten mindenható képessége, amit egyedül birtokol.

márc. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!