Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Krisztus visszatérése előtt...

Krisztus visszatérése előtt Lucifernek mindenképp fel kell emelkednie előtte?

Figyelt kérdés

Mi szerint fog eldőlni kik lesznek a szerencsés 144.000 lélek? Csak az élő lelkek számítanak, vagy a valaha élt minden lélek beletartozik?

Mi lesz a többiekkel, akik jó életet élnek, de nem ismerik Jézus tanításait?



márc. 13. 18:04
1 2
 11/13 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Ezzel sem lettem okosabb. Tehát az Ördögtorony egy semmitmondó magyarázattal figyelmen kívül hagyja, ami neki nem tetszik, a többibe meg belemagyaráz mindenfélét.

Azt még mindig nem árultad el, hogy a MOST ÉLŐ jehovások már többen vannak, mint 144000, nem beszélve a holtakról; kicsit soknak tűnik nekem. Lehet mégsem olyan biztos utat kínál nektek az Ördögtorony?

márc. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen hogy szerencsére 144000 lélek. Mármint. Nem azt jelenti hogy csak annyian üdvözülnek. Isten nem kivételez. Akik jó életet éltek de nem hívők azok simán kerülhetnek a mennybe. Nem tudom hogy Lucifer hogyan jött ide, viszont nem tudok róla hogy bárhol írva lenne hogy neki fel kell emelkednie. Az Isten diadalmaskodni fog a legvégén, és Jézus már legyőzte a halált a kereszten.
márc. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a 144 000 nem szó szerint értendő, akkor a ’nagy sokasággal’ való szembeállítása értelmét veszti."

Nem veszti értelmét, a 144000 pedig lehet jelképes is, mivel a 12x12 az 144. Ha pedig ez nem jelképes, pont ezért szükségszerűen a 12 törzs sem, hiszen akkor a 12x12 sehogy se jönne ki.


"De nagyon kevesen fognak megmentésben részesülni."

Szerintem a megszámlálhatatlan sokaság pont azt mondja, hogy sokan fognak.

márc. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!