Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus imádása bálványimádásnak...

Jézus imádása bálványimádásnak számít az Ószövetség szerint?

Figyelt kérdés
Akik nem fogadják el az újszövetséget, azok szemében a kereszténység bálványimádók gyülekezete?

márc. 17. 12:34
 91/144 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el elejétől a végéig de sok részt elolvastam.

Az Újszövetség biztosan nem Isten szava. Emberek írták majd össze vissza hamisították, a hitelessége pedig nulla. Összegyűjtöttem egy rakás bizonyítékot:



1, Az egyes keresztény irányzatok Bibliái eltérnek. Más és más könyveket tartalmaznak mivel saját kedvükre válogatták össze. Ha csak a katolikus és proterstáns Bibliát nézzük akkor 6 könyv eltérés van ami többszáz oldal. Akkor ez a 6 könyv Isetn szava vagy nem? És minden irányzatnál ez van. Ez a táblázat szépen összefoglalja:

[link]


2, Az Újszövetségi kéziratok között töbszázezer eltérést számoltak össze. Van aki 750 ezer eltétést számolt. Ezek nem csak kis eltérések.


3, Nincs meg az eredeti Biblia. A legrégebbi kéziratok az Újszövetség esetében Jézus után átlag 2-300 évvel későbbiek, az ószövetség esetében pedig van hogy több mint ezer évvel későbbiek a keletkezésüktől számolva.


4, Az eredeti Evangélium arámi nyelven kellett hogy íródjon, de csak görög nyelvű változatok maradtak meg, amik így csak fordítások.


5, Bibliakutatók egyértelműen állítják hogy az evangéliumok írói egy másik forrás alapján írtak, ami már nincs meg tehát ezek nem az eredetiek.


6, A négy kanonizált evangéliumon kívül még létezik vagy 30 evangélium amit az egyház nem fogadott el, szóval a még a keresztények szerint is az Evangéliumok 90%-a hamisított.


7, A négy evangélium ugyanazt a történetet eltérően írja le.


8, Később betoldott részek vannak az Újszövetségben, ami a korai változatokban nem szerepeltek. Például Márk Evangéliumának a vége és a parázna nő története nem szerepel a korai kéziratokban.


9, A Biblia általánosságban tele van ellentmondással, tudományosan téves állítással, számszerű tévedéssel.


10, Az Újszövetség könyveinek szerzői a tudományos nézet szerint sok esetben nem azok akiket a keresztények állítanak vagy bizonytalan a kilétük.

márc. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/144 anonim ***** válasza:
Csak tudnám, hogy minek ...
márc. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/144 anonim ***** válasza:
Ennyit reagálsz a tényekre?
márc. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/144 anonim ***** válasza:

Ő tett szabaddá


[link]

márc. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/144 anonim ***** válasza:
Istennek nevezi Jézust ami bálványimádás a Biblia szerint is. Az iszlám pedig sirknek nevezi ami magyarul társítást jelent és a létező legnagyobb bűn. Szerintem gondolt át hogy akarsz-e a létező legnagyobb bűnnel Isten elé állni.
márc. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/144 anonim ***** válasza:

Az összes bűnömet megbocsátotta... ezért

Imádom Jézus Krisztust, Ő a mindenem.



[link]

márc. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/144 anonim ***** válasza:

Lukács 10,


Mária és Márta

38 Útközben Jézus egy faluba érkezett, ahol egy Márta nevű asszony látta vendégül. 39 Mártának volt egy testvére — Mária —, aki leült az Úr lábához, és úgy hallgatta a szavait. 40 Mártát eközben a sok munka teljesen lefoglalta. Odament Jézushoz, és ezt mondta: „Uram, nem törődsz vele, hogy a testvérem magamra hagyott a munkában? Szólj neki, hogy segítsen nekem!”


41 De az Úr így felelt: „Márta, Márta! Túl sokat vállalsz magadra, és sokat aggodalmaskodsz! 42 Pedig csak kevés dolog van, amely igazán fontos, sőt valójában csak egyetlen egy. Mária jól választott! Ezt soha el nem vehetik tőle.”



Mondom én nem olvstad, mert nem érted a Bibliát. Csak az Úr Jézus Szelleme nyita meg az értelmünket, hogy értsük az Írott szavát.

Ha Mária, imádó lennél értenéd...és a jó részt választottad volna.


János 3,16

márc. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/144 anonim ***** válasza:
Honnan tudod hogy megbocsátotta? Előre megmondod Isten hogyan fog dönteni? Nálad komoly zűr van. Javaslom térj észhez mert nagyon rossz úton jársz.
márc. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/144 anonim ***** válasza:
Mert boldog vagyok...
márc. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/144 anonim ***** válasza:
Egy ateista is érezheti úgy hogy boldog, szóval ez semmit nem bizonyít.
márc. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!