Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus imádása bálványimádásnak...

Jézus imádása bálványimádásnak számít az Ószövetség szerint?

Figyelt kérdés
Akik nem fogadják el az újszövetséget, azok szemében a kereszténység bálványimádók gyülekezete?

márc. 17. 12:34
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/144 anonim ***** válasza:
0%

Volt egy ember, aki elkezdte megkérdőjelezni, hogy jó döntést hozott e, azzal, hogy Jézust követi.

Majd álmában megjelent neki az Úr, és tudjátok mit kérdezett tőle ..?

Azt kérdezte: MIT KERESEL?


🔴 Jó dolgokat keresel?

Nincs jobb Nálam!


🔴 Áldásokat akarsz?

Kicsoda áldottabb Nálam?


🔴 Erőre, hatalomra vágysz?

Ki erősebb és hatalmasabb Isten

Fiánál?


🔴 Szellemi magaslatokat szeretnél?

Nincs magasabb Nálam!


🔴 Gazdagságot akarsz?

Az mind Én bennem van elrejtve!


🔴 Bölcsességre vágysz?

Én voltam a bölcsesség, a világ

kezdete előtt!


🔴 Barátot szeretnél?

Én vagyok az a Barát, aki közelebb

van hozzád, mint egy testvér!


🔴 Segítségre vágysz?

Ki tud rajtad segíteni Rajtam kívül?


🔴 Örömöt szeretnél?

Én lettem felkenve az öröm

olajával az összes társam fölött!


🔴 Békességre vágysz, békességet

keresel?

Nem Én vagyok a békesség

Hercege/Fejedelme?


🔴 Életet keresel?

Lehetne bárki más élet neked,

Rajtam kívül?


🔴 Fényt keresel?

Én vagyok a világ Világossága!


🔴 Társat keresel?

Ki fog jobban szeretni Nálam?


🔴 Édesapát keresel?

Ki tudna téged jobban szeretni

Nálam?


🔴 Gyönyörűségre vágysz?

Nincs senki gyönyörűbb Nálam!


HISZED AZT, HOGY ÉN ELÉG VAGYOK NEKED❓

márc. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/144 anonim ***** válasza:

Rómaiakhoz 14:11

Ahogyan az Írás mondja: „Mindenki térdet hajt előttem, mindenki nyilvánosan elismeri, hogy én vagyok az Isten. Olyan biztos ez, mint ahogy élek, mondja az Örökkévaló.”


Akármilyen gőgös és fennhéjázó a világ, Jézus Krisztus a Király. Ez ellen senki nem tehet semmit. A 2. Zsoltár azt mondja: „Miért tombolnak a népek? Én kentem föl királyomat szent hegyemen, a Sionon!” Toporzékolhatnak, de királyságát és trónját soha el nem pusztíthatják. A világ döntött Krisztus haláláról, de Isten döntött a királyságáról. Ő AZ ÚR! Vannak, akik azt feltételezik, hogy a keresztények uralmat vehetnek városok és nemzetek fölött, úgymond „láncra verik királyaikat” (Zsolt 149:8), hogy aztán Krisztus csak beleüljön a készbe. Meg kell értenünk: nem mi szervezzük meg az Isten országát, amibe meghívjuk Krisztust uralkodni. Ez az Atya dolga (Zsolt 2 és Zsidó 1:13). A világ nem volt készen első alkalommal, és nem lesz készen második alkalommal sem, de ettől még Krisztus ugyanúgy eljön. Felajánlja számunkra azt a kiváltságot, hogy az ő országában legyünk. „Ha valaki nem születik újonnan, nem láthatja meg az Isten országát” (Ján 3:3). A végén majd lesz egy koronázási ünnepség azok számára, aki Krisztusért élnek (2Tim 4:8). Akkor majd Ő koronáz meg minket, de Őt soha, senki nem koronázza meg.


Ezékiel 21:7

Amikor megkérdezik, miért sírsz, ezt mondd nekik: »A hír miatt! Mert amikor megérkezik, minden szív megrémül, minden kéz lehanyatlik, minden lélek elcsügged, és minden térd megroggyan. Nézzétek, már jön is! Be fog teljesedni!« — ezt mondja Uram, az Örökkévaló!”

márc. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/144 anonim ***** válasza:
0%

"Ezek szerint mégsem az."


Nem az? :) A Jézus istenség karaktere Héraklészről vagy Mithrászról lett átemelve a kereszténységbe.



"A szentháromság háromszemélyű egy istent jelent."


A szentháromság három külön istenséget jelent akik más más tulajdonságokkal rendelkeznek és alá fölé rendeltségi viszonyban vannak.

márc. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/144 anonim ***** válasza:

János 14:17

Hungarian Bible: Easy-to-Read Version

17 Ő az Igazság Szelleme,[a] akit a hitetlenek világa nem tud befogadni, mert ők nem látják, és nem ismerik fel. Ti azonban megismeritek és felismeritek őt, mert veletek együtt fog lakni, sőt bennetek él majd.

márc. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/144 anonim ***** válasza:
0%

A 73-as kommentelő igazul jelenti ki, mégis érdemes megnézni, mi érte a jussa? A lepontozás. Amikor valaki nem azt mondja, ami a másik fülét simogatja, akkor ez a világ cselekedete az Igazsággal szemben. Támadás, cinizmus, figyelmen kívül hagyás, megalázás, lepontozás. De az Igazság el van mondja szüntelen.


Ezeknek a kommenteknek a zöme, még a lélek is sír, bocsássanak meg érte azok, akiknek szól. Gépies, motorikus idézgetés, testi imádás, bálványozás, rikító, giccses gépi hangulatjelek. Ez az, amikor idézünk, de nem értünk, élünk lélekből, csak a szót emeljük fel, és azt hisszük, amit más mond, ami máshol írva lett. Amikor nincs személyes kötelék a Szent Lélekkel, csak hisszük, hogy van. Amikor mindenki mondja, amit akar, amit igaznak vél - ez a kárhozat. Amikor kétfelé sántikálunk. Egy kis Isten, aztán egy kis hamisság. Az lett erre megírva, hogy a betű megöl! A hazugság mindig ott a legerősebb és legálnokabb, ahol arra a legtöbben nem számítanának, és ahol az emberek közt valami magasztos!


Legyen meg a hitünk szerint! Az Istennek Lelke legyen hozzánk irgalmas. Bár azt nem tudni, hogy miként fognak sokan megmenekülni ilyen mértékű hamisságból.


Üdv.

márc. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/144 anonim ***** válasza:

"Nem az?"

Pont te bizonyítottad, hogy nem, azzal, hogy bemutattad hogy a kereszténységben is megjelenik. Ergo a kezdeti állításod hamis volt.


"A szentháromság három külön istenséget jelent"

Attól, hogy újra leírod ugyanazt a hazugságot, még ugyanúgy hazugság marad.

márc. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/144 anonim ***** válasza:
0%

"Pont te bizonyítottad, hogy nem, azzal, hogy bemutattad hogy a kereszténységben is megjelenik. Ergo a kezdeti állításod hamis volt."


Szóval ha tengernyi pogány vallásban benne van a földön emberi alakban járkáló istenségek és megjelenik a kereszténységben, nálad nem merül fel a gyanú hogy ez egy pogány hamisítás? Pláne úgy hogy addig a zsidóknál szó nem volt arról hogy a várt Messiás Isten aki emberi alakan jön el.



"Attól, hogy újra leírod ugyanazt a hazugságot, még ugyanúgy hazugság marad."


De ha egyszer ez következik a Bibliából. Az Atya, Jézus és a szentlélek más más tulajdonságokkal rendelkeznek és az egyik a másik felett áll. Ebből az következik hogy három külön istenség.

márc. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/144 anonim ***** válasza:

70#


Máté 7:15

A hamis prófétákról

„Óvakodjatok a hamis prófétáktól, akik juhoknak álcázva közelednek hozzátok, de belül olyanok, mint a ragadozó farkasok!


Márk 12:38

Óvakodjatok a törvénytanítóktól!

Amikor tanított, Jézus ezt mondta: „Óvakodjatok azoktól a törvénytanítóktól, akik szeretnek előkelő ruhában járni; szívesen veszik, ha tisztelettel köszöntik őket az utcán;


2 Péter 2:1

Óvakodjatok a hamis tanítóktól!

Isten népe között voltak azonban hamis próféták is. Ehhez hasonlóan közöttetek is feltűnnek majd hamis tanítók, akik észrevétlenül ártalmas és hamis tanításokat csempésznek majd be a gyülekezetekbe. Egészen addig elmennek, hogy megtagadják Jézust, a Mestert, aki pedig megmentette őket — ezzel pedig hirtelen és gyors pusztulást hoznak magukra.

márc. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/144 anonim ***** válasza:
33%

„Óvakodjatok a hamis prófétáktól, akik juhoknak álcázva közelednek hozzátok, de belül olyanok, mint a ragadozó farkasok!"


Például azoktól akik Jézusból istenséget csináltak.



"Egészen addig elmennek, hogy megtagadják Jézust, a Mestert, aki pedig megmentette őket — ezzel pedig hirtelen és gyors pusztulást hoznak magukra."


A muszlimok nem tagadják meg Jézust. Prófétaként tisztelik. Jézus viszont maga mondja a Bibliában hogy meg fogja tagadni a keresztényeket.

márc. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/144 anonim ***** válasza:
0%

Ján.ev. 3,

16 Mert Isten úgy szerette az embereket, hogy az egyszülött Fiát adta oda cserébe értük, hogy aki hisz a Fiában, az ne pusztuljon el, hanem örök életet kapjon. 17 Isten nem azért küldte a Fiát az emberek közé, hogy elítélje őket, hanem azért, hogy a Fiú közreműködésével megmenekülhessenek. 18 Aki hisz a Fiúban, azt nem fogják elítélni. De aki nem hisz benne, az máris elmarasztaló ítélet alatt van, mert nem hitt Isten egyszülött Fiában.

márc. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!