Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megnyugtatna valaki?

Megnyugtatna valaki?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok.. annyira félek hogy ha meghalok egyszer, Isten az örök tűzbe, ahol örök kin van szendvedes oda fog küldeni a pokolba... Első áldoztam, jártam templomba 15 éves koromig.. imádkoztam stb.. de valahogy hiába prohaltam nekem nem ment ez a hites élet. Nem jött be. Állandóan nyomás alatt éreztem magam, úgy éreztem nem lehetek önmagam az aki vagyok hanem mindig azt teszem amit Isten parancsol babunak éreztem magam, egy kisgyereknek aki felnőtt de nem önállóan gondolkozik hanem függ valakitől.. Nos; nem bantok senkit, nem ártok másoknak.. sőt ha tudok segítek, kedvesség, türelem, békességre törekszem emberek iránt... De; azt nem tudtam elviselni hogy mindent biblia szerint tegyek; pl nem dohányozhatok, nem szexelhetek házasság előtt, stb.. azaz ami magan ügy azt se tehettem meg, nyomás alatt éreztem magam... Mióta kiléptem nem követem a bibliát olyan boldog vagyok felszabadult, bűntudat nélkül élek, a barátnőmmel szerelmi eletet merek élni... De azt megfogadom; nem fogom bántani embertársaimat, békés, jólelkű ember maradok egész életemben. Ha tudok segítek másokon. De; a magán életem úgy fogom élni ahogyan nékem jó... Egyébként Istenben és Jézusban ugyan ugy hiszek és hinni fogok... Szerintetek nem jutok pokolba? :'(
márc. 21. 00:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
NEM.
márc. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%
Nem jutsz pokolba. Ha csak azok jutnának a mennybe, akik mindent a Biblia szerint csinálnak, akkor kongana az ürességtől.
márc. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%

Mamám is hasonlo hogy mindig azt várja hogy balesetünk van meghalunk meg ilyenek(közben iskola munka, a malom van alig van rá időnk) es úgy adja elő mintha aggódna értünk.

Ha elmegyunk nyaralni is, drámázik.


Mintha ezt várná, ez éltetné, mikor halunk meg.

En mindig rászólok, hogy nem tudom miert nem tud jót akarni hogy érezzük jól magunkat. Biztos az nincs olyan izgalmas, mint azon álmodozni mikor üt el egy autó.


Válts szemléletet.

márc. 21. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
A jó vagy épp a rossz sem létezhet önmagában (főleg nem állandóan). Ha valami tartósan fennáll azt egyszerűen megszokod. A rosszat vagy a jót itt a földi életben azért érezzük ilyenek amilyen, mert kilengés van a kettő közt. Az egyik nem létezhet a másik nélkül. Megnyugodhatsz.
márc. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Pszichológushoz menj el! Lehet vallásos traumában szenvedsz, van ilyen betegség, vagy vallásos OCD-ben, bár szerintem a vallásos trauma esélyesebb. Nem vagyok pszichológus, nem akarlak diagnosztizálni, ezt neki kell, bár sajnos gyakori, hogy ők is félrediagnosztizálnak.
márc. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is pszichológus, vagy olyasvalaki, ak ai vallási oldalára is rálát és lelkileg is.

Volt egy időszak, amikor itt valaki hasonlókat írt ki, hogy kilépett a vallási közösségből és azóta rosszul van a félelemtől hogy majd "mi lesz vele".

márc. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
A neveltetésed az oka, de nyugi, sokat kell még szenvedni a halálig, utána inkább én attól félek, hogy újjászületünk és kezdődik megint az egész h.lyeség elölről.
márc. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Szia

Én szeretnélek megnyugtatni, de nem úgy, hogy hazudok neked, és becsaplak.

A valódi szeretet mások iránt, nem tesz ilyet.

Ezt a kérdést ebben a formában már valaki egyszer feltette.

Hazudni nem fogok, mivel nem csak Isten ellen beszélnék, hanem mások egészsége, és boldogsága ellen is.

Pokol tüze pedig nincsen, Isten egy büntetést szabott ki, az pedig az élet megvonása, nem pedig az élet gyötrése.

Sajnos nem úgy gondolkozol, hogy társadalomban élsz, hanem úgy, hogy csak "körülötted forog a föld"

Azt írod, hogy magán ügy pl a dohányzás, és a szexualitás.

Mivel társadalomban élünk, ez nem magán ügy. Sőt az egészségedet érintő kérdések miatt sem magánügy.

Isten az életet ajándékba adta, és nem azért, hogy szennyezd, vagy károsítsd. Ugyanakkor mások életét is károsítod. Hogyan mondhatnád, hogy ez magánügy? A saját egészségedet is rongálod, és másokat is arra kényszerítesz, hogy szívja be a mérgező füstöt.


Az emberi hatalmak is szabnak korlátokat, amit ha nem tartasz be, büntetés, börtön vár rád. Ennek fényében kell gondolkodnod Istennel kapcsolatban is.

Ezek nem akadályok, hanem védelmek a rossz ellen. Kérlek nézz körbe a világba. Isten most még nem avatkozik bele az emberek életébe, hanem hagyja, hogy szabadon tedd azt is ami tilos, és nem is előnyös.


Hogy az embernek mi a jó, és mi a rossz, azt Isten hivatott eldönteni. Ő teremtett minket, ezért sokkal jobban tudja, mi az ami hasznos.

Ő nem akadályoz meg a szabad akaratodban, terveidben, viszont vannak a társadalomra nézve olyan dolgok, amit nem tehetsz meg, mert az a társadalom zűrzavarát okozná.

A törvények, alapelvek a harmonikus működést tartják fent. Ő semmitől nem foszt meg senkit, ami jó, de vannak dolgok, amit bizonyos keretek között engedélyez.

Ilyen pl a szexualitás. Kérlek használd a gondolkodó képességedet.

A szexualitást, a nemi életet, Isten a házasságban élőknek adta ajándékba, egy férfi és egy nő kapcsolatában. Így lesznek "egy test".


Az egy téves közhiedelem, hogy a házasság előtt, próbából össze kell költözni, hogy összeillenek-e vagy sem.


Úgy gondolják, hogy az együttélés során kiderülnek a másik szokásai, és az is, hogy milyen együtt vezetni egy háztartást. Ám egy igazán boldog házassághoz nem ezekre a tapasztalatokra van szükség, hanem az elkötelezettségre.

Akik házasság előtt összeköltöznek, gyakran úgy gondolkodnak, mintha egyfajta „próbaidőszakon” lennének, amikor még bárki bármikor kisétálhat a kapcsolatból. Sokkal valószínűbb, hogy boldogok lesznek, ha mindketten elhatározzák, hogy kitartanak egymás mellett, és együtt oldják meg a nehézségeket. Ez a hozzáállás segíteni fog nekik, hogy jóban-rosszban ragaszkodjanak egymáshoz.

Azok a párok, akik házasság előtt együtt élnek, valójában nem a házasságra, hanem a válásra készülnek fel.

A házasság előtti együttélésnek kifejezetten rossz következményei is lehetnek anyagilag, különösen a nők számára. Ugyanis ha születik egy gyermek, de a kapcsolat véget ér, általában az anyára marad a gyermek felnevelése.

Az együttélés nem könnyíti meg, hogy jó döntést hozz. Inkább megnehezíti, hogy kilépj egy rossz kapcsolatból.

márc. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kérdezd Jézust! Ezt Vele kellene megbeszélned. Ő az, aki ezt eldönti.

Ha Hozzá mész, Ő tud olyan békességet is adni Neked, amely minden értelmet felülhalad.

márc. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9

Jézus nem mond mást, mint ami Isten szavában van lefektetve.

Nem fog az Atyja ellen beszélni. Vagy csak az a jó, amit Jézus "személyesen" közöl?

Akkor minek mondta, hogy Isten szava az igazság, és azzal szentelje meg Isten az embereket?

márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!