Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan szamitjuk ki egyszeruen...

Hogyan szamitjuk ki egyszeruen az ortodox husvetot?

Figyelt kérdés

A katolikusnal tudom keplet nelkul marcius 21 a napejegyenloseg es megnezzuk mikor van utanna telehold majd a legkozelebbi vasarnap...

Namarmost ortodox eseten tudom hogy regi naptar szerinti marcius 21 ami aprilis 3-nak felel meg ....

Es itt jon a bokkenno 2026 ra azt irjak aprilis 12 lesz mig aprilis 5 en a katolikus...

Namarmost telehold aprilis 2 vagy 3 lesz...ha igen akkor miert nincs egyeszerre a datum...Nem tudom hogyan jone ki keplet nelkul aprilis 12....



márc. 21. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Az egyházi teliholdon az egyházi újholdat követő 14. napot értjük. A húsvét időpontja tehát a március 20-a utáni első holdtöltét követő vasárnap. Az első tavaszi telihold ezért lehet március 21-én, de a húsvét vasárnap nem eshet egybe a telihold dátumával, az azutáni vasárnapot kell választani.
márc. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen pontosan igy van de ha aprilis 3 a telehold az regi naptar szerinti marcius 21 ami a napejegyenloseg...igy egybe kene essen az ortodox a katolikus husvettal de eltolodik 1 hetet...es nem ertem miert?
márc. 21. 20:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem azért, mert nem eshet egybe a zsidó pászkával. A katolikusok ezt már nem tartják, az ortodoxok pedig igen. Ezért tolódik egy hetet.
márc. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!