Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy katolikus és egy ortodox...

Egy katolikus és egy ortodox házasságkötése hogy zajlik pontosan?

Figyelt kérdés

A sztorimhoz kell. Felvázolom a történetet röviden: Portugáliában fognak összeházasodni, a nő odavalósi és főleg az ő rokonsága fog részt venni. A férfi orosz.


Milyen feltételekkel köthetnének házasságot templomban? Kinek milyen kompromisszumot kellene kötni és milyen engedélyekre van szükség? Hogyan lenne legjobb mindkét félnek?



dec. 16. 09:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%

Egyiknek engedni kell a másik javára.

Vagy az egyik, vagy a másik egyház adja össze őket.

dec. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Portugáliában szerintem nem sok ortodox templom van, de ha lenne, akkor javítsatok ki.

Szóval elmebnek szépen a katolikus templomba, részt vesznek a jegyesoktatáson. Katolikus egyházjog szerint elegendő, hogy az egyik fél katolikusnak legyen megkeresztelve. Ha a másik fél nem katolikus, de keresztény, azt vegyesházasságnak hívják. Teljesen szabályos ilyet kötni. A nem katolikus félnek még a házasságkötés előtt nyilatkoznia kell arról, hogy tudomása van arról, hogy a párja a szertartás alatt ígéretet fog tenni a gyerekek katolikus nevelésére (csak erről kell nyilatkoznia, hogy erről tudomása va. Arról nyilván nem, hogy ő majd katolikus módon nevel. Ilyet nem várnak el és nem is várhatnak el).

Az ortodox oldalt nem tudom, hogy kell-e feléjük valamit intézni.

Ha vallásos az ortodox fél is, akkor lehetséges ökumenikus házasságkötés is. Ilyenkor mindkét felekezet papja ott van és a pár tagjai a saját felekezetek szerinti szöveget mondják és mindkét felekezet szertartási elemei megjelennek, pl mindkét pap megáldja őket saját rítus szerint. Sajnos az orosz ortodox házassági szertartást nem ismerem.

dec. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszi. Ha esetleg valaki tudja az ortodox oldalon hogy megy, ne tartsa magában.
dec. 16. 10:49
 4/20 anonim ***** válasza:
65%
A házasság a katolikus egyház szertartása szerint köttetik, az orosz ortodox egyháznak ehhez semmi köze.
dec. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mi van ha az ortodoxban kötik meg? Vagy itt alap hogy a katolikusban legyen megkötve?
dec. 16. 12:00
 6/20 anonim ***** válasza:
36%
Az ilyen szélsőségesek nem házasodnak egymással, tehát nem történik meg sehogy. Különben sem lenne hosszú az a házasság, ahol komolyan hívők a felek és mások a vallási irányzatok.
dec. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%

Az én családomban nyáron házasodott össze egy pár, a lány katolikus, a Fiú ortodox. Mind a két templomban megtartották a szertartást. (Nem itt Magyarországon, hanem Erdélyben laknak.)

A fiú ugyanúgy részt vett a katolikus szertartásban, ahogy a lány is az ortodox szertartásban.

dec. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
41%

Bocsánat, az lemaradt, hogy a házasságkötés előtt, mind a ketten részt vettek a másik fél vallásának, a felkészítőjén. Hogy miként zajlott ez a felkészítő, nem tudom, mert nem ezekhez a "vallásokhoz" tartozom.

De ha szükséges megkérdezhetem.

dec. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

8-as köszi. Azt is ha megkérdezed.

Én úgy tudtam hogy csak az egyik egyházban lehet megtartani

dec. 16. 16:35
 10/20 anonim ***** válasza:
21%
Bárhol meg lehet tartani, mindkettőben is, vagy csak az egyikben, vagy csak a másikban, vagy egyik helyen sem. Lényeg úgyis az, ahol a hivatalos okmányt kapod, az illetékes tanácsi hivatal. Nálunk így van.
dec. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!