Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi tényleg úgy...

Jehova Tanúi tényleg úgy nevelik a gyerekeket, mint azt az oldalukon található tanvideók mutatják Zsófi és Marci példáján?

Figyelt kérdés

űŐk, felismerték a Biblia igazi lényegét és alkalmazzák is egészen fiatal kortól hogy, felnőve tiszta és bűntelen emberként kezdje meg a gyermek az élet Útját?


Nekem masszív befolyásolásnak tűnik a naiv gyermekkel szemben a szeretnivaló animált figurák szájába adott magyarázat. Sajnálom szegény gyerekeket akik ilyen mesének nőnek fel=(igaz a, mai világi, bugyuta és semmitmondó gyerekmesék se jobbak)



márc. 23. 11:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%

Látom unatkozol, jobb dolgod nincs?

Pedig sokkal hasznosabb dolgokkal is eltölthetnéd az idődet.

Pl elmehetnél kirándulni, vagy a barátokkal úszni egy jót egy fürdőben, szaunázni, stb.

márc. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

#1

Ti (főleg te) folyamatosan negatívan ítélkeztek más felekezetekről szinte minden válaszotokban, az nem zavar ennyire?

márc. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

2

Én nem ítélkezem senki felett. Nem kaptam erre semmilyen felhatalmazást.

Egyszerűen válaszolok kérdésekre, és ennyi.


Az nem ítélkezés, ha elmondom, hogy a Biblia összhangban van egy tanítással, szokással, vagy sem.

Ezt lehet elfogadni, vagy elutasítani.

Egyébként ha egy kérdésre válaszolok, akkor az utánam szóló, az Én válaszommal van elfoglalva, nem a feltett kérdésre.

Én rábízom a kérdezőre mit fogad el, mit nem.

Akkor szoktak nézet különbségek lenni, amikor némelyek egymás válaszával foglalkoznak, és nem a kérdezőnek válaszolnak.

Többször elhatároztam, hogy Én nem teszek ilyet, de sajnos a tökéletlenségemnél fogva, néha hibázok, és nem hagyom szó nélkül.

márc. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

#3

Jah csak valahogy a válaszban mindig benne van a többi felekezet kapcsolatba hozatala a világgal, s az is, hogy bezzeg van egy, ami különleges.

Szóval felesleges a mártírkodás, amit a kérdezőn számon kérsz, pont ugyanazt teszed.


De ha szeretnéd, szívesen idézek este tőled majd egy halom ítélkező idézetet.

márc. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%

Már megbocsáss, de ha valaki kapcsolatban van a világgal, azt Isten ítéli el, nem én. Ez sokkal inkább, megvizsgálásra ösztönöz, hogy egy személy jó helyen van, vagy sem. A teljes Bibliát figyelembe kell venni. Nem csak részeket, mert így akkor Isten mindennt elfogadna, és nem írná le külön, hogy mitől tartózkodjunk.

Azzal, hogy idézek a Bibliából, azt érvelésként használom, nem ítélkezésként.

Jézus is idézett a Bibliából, és nem ítélkezésként, hanem, hogy a figyelmet Isten szavára irányítsa.

Nem mártírkodom.

márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos igen, egészen kicsi gyerkkortól kezdődik ez az agymosás. Van ilyen ismerősöm, szörnyű hogy milyen mentális terrorban tartják szerencsétlen gyerekeiket. Olyan nézeteket erőktetnek rájuk, amitől teljesen ártatlan, hétköznapi dolgoktól fosztják meg őket, vagy erőltetnek rájuk lelkifurdalást, csak mert részt mertek venni az osztálytársuk szülinapi buliján. Komolyan, az ilyeneknek tiltani kéne a gyerekvállalást!
márc. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

"de ha valaki kapcsolatban van a világgal"

Na erről beszélek, megy az ítélkezés... Amúgy ti is kapcsolatban vagytok, kapcsolatban vagytok személyesen és vallásotok által is. Például egész szép kis részvényportfólióval büszkélkedhet a brooklyni központ. De ugye másnál a szálka, magatok szemében meg a gerenda esete. S csak azt tudjátok szajkózni, hogy ti nem szavaztok. Mintha csak azzal lehetne kapcsolatba kerülni a világgal.

márc. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%
5 Már bocs, de Jézus személyét a sufniba dobod... csak a betü, a tanítás megy, pedig ez a jó Pásztor dolga elsősorban. Ha Ő 32 év után sincs meg, akkor nem jutottál el még a megtérésre, üdvösségre sem. Ez a szomorú.
márc. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%

6

Az Izraelitákat miért nem ítéled el, hogy már csecsemő kórtól, "agymosást" végeznek a gyermekeken? De vannak még más vallások is.


Ott is vannak ami tilos, pedig teljesen hétköznapi ártatlan dolog lenne.

Nem ünneplik a karácsonyt. Hát nem rettenetes?....

Csupa olyan szokást gyakorolnak, ami teljesen megfosztja a gyermekeket a hétköznapi élettől....

Őket miért nem pellengérezed ki? Tiszteletben tartod, nem ugrassz neki az életüknek, Pl: hogy megölték a megváltódat.


Az pedig, hogy mi az "ártatlan" dolog, azt Isten határozza meg, nem emberek. Te járj a kedvében az embereknek, mi pedig Istenünk kedvében járunk. Ezek pedig semmitől nem fosztanak meg bennünket.

márc. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

7

Továbbra sem ítélkezés, ezt te magyarázod bele.

Arról pedig nem nyitok újabb beszélgetést, hogy mit jelent a "világgal együtt élni" és mi nem. Számtalanszor beszéltünk róla. Jézus és az első követői is itt éltek, lehet különbséget tenni....

márc. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!