Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érvényes volt a gyónásom?

Érvényes volt a gyónásom?

Figyelt kérdés

Mondtam a bűnt aztán hozzáfűztem hogy de ez régebben volt azt hiszem, de még néha előfordul

A másik pedig hogy megbántam bűneimet a gyóntató papnál viszont előtte nem gondolkoztam rajta hogy tényleg megbántam-e, mert tudom hogy tényleg nem volt helyes de a javamat szolgálta, bár a felsorolásnál nem mondtam.



Szóval volt hogy csaltam enyhébb dolgokban mint például társasjáték- ezt mondtam

Viszont ott volt még néhány matekos meg ilyesmi de azok szerintem nem jutottak eszembe



márc. 24. 15:16
 1/7 A kérdező kommentje:
De most pedig már tudom és beismerem hogy bűn volt. (A mai napon volt a gyónásom)
márc. 24. 15:18
 2/7 Lucifer-666 ***** válasza:
Igen. Nem fog megjelenni a templomban a kaszás...fekete sem lesz a szádban az ostya...
márc. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Prókátor ***** válasza:

Ha DIREKT nem mondtad el a bűnt, akkor érvénytelen volt a gyónás, ha egy ilyen gyónás után áldoztál is, az pedig szentségtörés volt.

De ha ELFELEJTETTED elmondani, akkor érvényes volt a gyónás, legfeljebb annyit megtehetsz, hogy a legközelebbi gyónásodban elmondod azt is, amit most kihagytál, és elmondod azt us, hogy most nem direkt, de kihagytad.

márc. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előbb bánd meg. De úgy magadban. Tudod, lesz szomorú, hogy elkövetted és tűnődj el rajta, ugyan, legközelebb mit teszel, hogy azt a bűnt ne kövesd el? Elmondhatod a papnak, persze. Isten úgyis látja valóban megbántad-e vagy csupán képmutatás volt ez részedről.


Ott van Péter barátunk, Jézus tanítványa a Bibliából. Jézus elfogása után:


"Elfogták és a főpap házába vitték. Péter messziről követte. Az udvar közepén tüzet raktak és körbe ülték. Péter is közéjük ült. Egy szolgáló meglátta, hogy ott ül a tűznél. Szemügyre vette, aztán megjegyezte: „Ez is vele volt.” De tagadta: „Asszony, nem is ismerem.” Nem sokkal ezután egy másik vette észre: „Te is közéjük tartozol” – szólt neki. Péter tiltakozott: „Ember, nem tartozom.” Alig telt el egy óra, másvalaki bizonygatta: „De igen, ez is vele volt, hiszen galileai.” „Ember – tagadta újra Péter –, nem tudom, mit beszélsz.” Még ki sem mondta, máris megszólalt a kakas. Az Úr megfordult, s rátekintett Péterre. Péternek eszébe jutott, mit mondott neki az Úr: „Mielőtt ma megszólal a kakas, háromszor megtagadsz.” Kiment és keserves sírásra fakadt."

Lukács 22: 54-62)


Na ez az, amikor valaki megbánja a bűnét. 3 évnyi tanulás Jézus közvetlen közelében arra volt elég, hogy Péter 3-szor megtagadja az urat, amit előtte Jézus fel is vázolt neki. Ez van, ilyen az ember.

Ha ettől most sz@rúl érzed magad, akkor érvényes volt a gyónásod. Ha nem, akkor képmutatás volt.

Bárhogy is legyen barátom, Jézus szeret téged!

márc. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha szándékosan hagysz kis súlyos bűnt, akkor szentségtörést követsz el, gyónásod érvénytelen és azt is meg kell gyónni, hogy ezt elkövetted.

Ha véletlenül, akkor lehet érdemes a gyónásra kicsit jobban készülni, igyekezz mihamarabb meggyónni.

márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat lehet kicsit hülyeséget írtam.

Szóval a bűnt azt elmondtam csak hozzátettem hogy "bár ez régebben történt" majd eszembe jutott hogy nemrég is elkövettem de azt már nem fűztem hozzá nem tudom miért.

A másik pedig hogy az egyik bűnt (csalás) nem gondoltam át gyónás előtt hogy megbántam-e. Azért megbántam de jót is adott nekem az a csalás (matekból) bár én csak a társasjátékot hoztam fel példának, a matek gyónás alatt eszemben sem volt úgyhogy eltekinthetünk azt hiszem.

márc. 24. 18:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha ezek számítanak valami akkor egyébként nagyon izgulok és remélem hogy jó volt a gyónás valamint hogy egy kicsit izgultam is
márc. 24. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!