Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten jó vagy csak felettünk áll?

Lucifer-666 kérdése:

Isten jó vagy csak felettünk áll?

Figyelt kérdés

márc. 27. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Az utóbbi.
márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 és legyőzhetjük? Vagy célszerű fejet hajtani? Vagy nem hinni benne?
márc. 27. 19:42
 3/10 anonim ***** válasza:
Kereshetünk más isteneket is. Akiket szolgálva felülemelkedhetünk ezen a zsarnokon.
márc. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindkettő kedves Luci.

Bár nem tudom mit értessz jóságon. Ez lehet nagyon relativ ha mindenki a saját feje után mondja meg, hogy mi a jóság és mi nem az.

A hit pont ezért elengedhetetlen része megbocsájtásnak, mert a bizalmunkat nem a magunk kis eszére helyezzük hanem Istenbe és arra amit Isten mond, hogy mi a jóság, mi az igazság és mi a gonosz és mi a hazugság.

márc. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Isten jó. Zsarnoknak nem mondanám. Felettünk van-e? Valójában mindenhol ott van. Egy másik dimenzióból szemlél. Mi nem látjuk őt, mert csak 3 dimenzióra van rálátásunk. Ő mindent megalkotott kezdettől a végig és azt mondta rá, hogy "nagyon jó". Csak hát a mi szemszögünkből ez nem tűnik olyan jónak. De Isten magát is bele alkotta a 3 dimenzióba: Jézus.


igy nem áll Isten az ember felett. Mivel az ember kinyírta. De ezzel a tettével az ember saját magát tette be Isten alá.


Ez olyan, mint amikor valaki megalkot egy profi videójátékot és amikor használja, akkor kinyírják a karakterét az alkotásai.


És mit mond erre Isten? "Ez nagyon jó".


Azt kérded miért? mert Isten tervezte ezt az egész videójátékot. Ő ismeri az egész pályát. Mindent tud róla. Tudja, hól vannak a húsvéti tojások. Ismeri az összes karaktert benne. És ismeri a végkifejletet.


Nem isten tehet arról, hogy felettünk áll. Hiszen mi helyeztük őt magunk fölé. De egyesek, mint a tudatlan NPC-k csak mennek és nyomatják, hogy nincs isten. Ez a program. bennünk meg az, hogy van Isten . másban az, hogy más az Isten. Megint mások szerint Istenek, szellemek, és ingyombingyom , kutyafűle és igy tovább.


Csak mi vagyunk hülyék alapból, hogy megértsük ezt. De isten volt olyan jó fej, hogy belépett a játékba és megoldotta, hogy bárkinek legyen lehetősége ezt megérteni és felfogni.

márc. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ahogy a 4-es Hsz. írta, mind a kettő.
márc. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Felettünk áll, ezért nem biztos, hogy azonos a jóról alkotott elképzelésünk.
márc. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem az Úr jósága győzött meg. Ilyen hozzáállást nem tapasztaltam mástól. Úgy szeret, ahogy vagyok és betölt az Ő jóságával, hogy én is úgy tudjak szeretni, ahogy Ő szeret.
márc. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ő pedig ezt mondta: „Leányom, a hited megmentett téged. Menj békével, és légy egészséges!”"

(Márk 5.34)

márc. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jégszív ***** válasza:

#8.

Én pedig az ilyen véleményektől tudok a falnak menni!

Mint néhány szent nyanya a II. világháború után:

"Jó az Isten, mert a férjem hazaengedte a hadifogságból..."


Az persze messze nem jutott el beszűkült tudatáig, hogy minimum 120 000 katona (férj, apa, fiú, ...) A Don kanyarnál otthagyta a fogát!

márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!