Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus,evangélikus...

A katolikus,evangélikus vallás példaul nem tiltja, hogy Isten nevében beszéljenek az emberek?

Figyelt kérdés

Sokszor látom/hallom, hogy papok vagy civil emberek azt mondják ,,Krisztus nevében" ,,Isten nevében"

Attól, hogy hiszel benne nem vagy feljogosítva, hogy a nevükbe beszélj, nem?

Nem vagyok benne a témába, ateista vagyok, csak most is találkoztam egy ilyen bejegyzéssel, és elgondolkodtam ezen.



ápr. 1. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg idéznéd a szövegkörnyezetet is?
ápr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem filmekben hallottad max. De amúgy igen, a szövegköenyezet is kellene, ez így nagyon kevés
ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Isten neve? Azt ki ismeri?

Erős tippem Jézus.

ápr. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy pap miért ne lenne felhatalmazza. A pap egy szentség, ami tisztát jelent. Ha egy pap tiszta életet él az felhatalmazza arra hogy Jézus nevében beszéljen.
ápr. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A Szentírás szerint nem, sőt...

"Bármit tesztek, szóval vagy tettel, mindent az Úr Jézus nevében tegyetek, és adjatok hálát az Atyaistennek általa!" (Kol 3,17)

Amikor azt mondjuk, hogy Isten nevében teszünk valamit, vagy pl. mi atolikusok minden imánkat a Szenthátomság nevében kezdünk (Az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében), ez azt jelenti, hogy azt az imát, tettet, szót Istenre bízzuk. Nem azt jelenti, hogy az ő nevében járunk el, hanem alapvetően azt, hogy rábízzuk Úrra minden tettünket, próbáljuk hozzá igazítani szavainkat, cselekedeteinket.

ápr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

Nem tiltja.

A pap eleve a felszentelésénél fogva hasonlatossá vált a Főpap Krisztushoz, s ezáltal cselekedhet (latinul úgy mondjuk: in persona Christi) Krisztus személyében. Ezáltal képes a szentségeket “létrehozni” (nem tudok most jobb szót rá) és azokat kiszolgáltatni.

Minden hívő beszélhet Jézus nevében, mert Neki hatalma van a gonosz fölött.

ápr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!