Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Féltek a haláltól? Miért/Miért...

Féltek a haláltól? Miért/Miért nem?

Figyelt kérdés

ápr. 2. 19:35
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
31 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Inkább attól, hogy előtte mi lesz, hogy lesz...
ápr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

A haláltól nem. A fájdalomtól igen.


Annak, hogy nem félek több oka is van.


Először is vallási okai, mert bár tudom, hogy méltatlan vagyok Jézushoz, én mégis hiszem, hogy irgalmas lesz velem a végén.


A másik, hogy a halál az egy olyan dolog, amin mindenkinek keresztül kell mennie. Ezen az őseim is keresztül mentek, és ha nekik meg kellett halniuk, akkor már úgy igazságos, hogy haljak meg én is. Ugyan ki vagyok én, hogy jobb sorsot érdemeljek azoknál, akik előttem már meghaltak?

Ez a tudat engem valahol megnyugtat és vigasztal, és nyugodt szívvel eltudom fogadni a sorsom.

ápr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Elöször is, nem félek a haláltól, elég sok mindent megéltem, az életemmel eddig nagyjából elégedett vagyok, ugyan vannak még terveim, majd kiderül, mire jut még idöm.

Amitöl tartok, az az, ha tartósan olyan beteg lennék, ahol erös fájdalmaim vannak, vagy ha demencia kerülget. Viszont ebben az esetben egyszerüen kilépnék az életböl, meghalni könnyebb, mint évekig, évtizedekig szenvedni.

ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Csak egy pillanatban halunk meg, egészen addig élünk, miért a legvégével törődnénk folyton?
ápr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

"úgy igazságos, hogy haljak meg én is"

Lehet, hogy közben eljön a világvége, és akkor nem is kell meghalnunk...

ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Lucifer-666 ***** válasza:
13%
Inkább elítélem...
ápr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Mit ítélsz el, 6-os?
ápr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
35%
Őszintén szólva, inkább várom! A földi lét a puszta Pokol, az igazi örömök halálunk után várnak minket Isten országában.
ápr. 3. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

"A legfontosabb, drágám, hogy az élet szuper legyen, és ha már az, nem számít, meddig tart."

"A hetven év egyébként is nagyon messze van. Ami engem illet, teljes értékű életet éltem, és ha holnap meghalnék, nem bánnám. Éltem. És megtettem mindent."

- Freddie Mercury

ápr. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
Szia. Nem félek, mert a jóságos ISTEN gyereke vagyok.
ápr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!