Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan jöttetek rá, hogy a...

Hogyan jöttetek rá, hogy a halál után semmi sincs? Nem féltetek előtte? Hogyan tettétek magatokat túl ezen, hogy féltek? Én néha nagyon féltem haláltól, de ha semmi sincs utána és semmit sem érzek akkor nem gond.

Figyelt kérdés

2019. aug. 19. 13:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
A megsemmisülés gondolata szerintem borzasztóbb.
2019. aug. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan jöttetek rá, hogy a halál után semmi sincs?"

Te hogy jöttél rá? Egyáltalán erre hogy lehet rájönni?

2019. aug. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudjuk, hogy mi van a halál után. Sokan sokfélét mondanak, de hitélt érdemlően senki sem tudja bizonyítani. És mivel nem tudjuk, van remény és bízhatunk abban, hogy valami jó azért csak lesz utána is.
2019. aug. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Én nem magamat féltem vagy sajnálom.
2019. aug. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%
Én utólag jöttem rá arra, hogy a halál beállta után tènyleg semmi sincs. Sajnálom, hogy elszomorítottalak.
2019. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Igazad van Lucifer, mint mindig
2019. aug. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%

A teljes Biblia olvasása, és a keresztutalások, illetve a további információk segitettek. Isten nem hazudik, ezért amit kijelent azt lehet bemagyarázni, vagy átértelmezni, azonban Jézus kijelentette, hogy az igazság, szabaddá teszi az embert. Szabadok lehetünk a félelemtől, mert nem gyötörnek sehol más életformában. Isten a rendeltetése alapján teremtett, és az emberek innen alulról valók, és a halál a teljes megsemmisülést jelképezi. Az angyalok sem mászkálhatnak ide, hogy emberek legyenek, és az emberek sem, hogy angyalok legyenek.


Valaki azt irta, hogy a tudat, hogy nincs tovább rémisztőbb. Vajon miért? Hiszen nem kell félni hogy esetlegesen hova kerül valaki és mi lesz vele.

2019. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Te nem tudod, milyen jó nélküled
2019. aug. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 pelgrim ***** válasza:
73%

Nem jöttem rá, hogy a halál után nincs semmi, ellemben az a sejtelmem kelt, hogy igenis van valami, hogy a tudat vagy lélek tovább létezik és bizonyos dolgokra képes.

Édesapám számolt be nekem a következő esetről: egy este szokása szerint csendesen rajzolgatott festegetett, nyugdijas éveiben az volt a kedvenc foglalkozása, egyszer csak ott állt előte egyik gyerekkori barátom, akit én jól ismertem, nem szólt semmit, csak ott állt előtte aztán egy idő után távozott. Édesapám megjegyezte, hogy mielőtt festegetni kezdett midig gondosan bezárta az ajtót, és ez alkalommal is úgy tett, barátom tehát zárt ajtókon keresztül jutott be anélkül hogy némi zajt csapott volna.

Másnap megtudta, hogy barátom előző este meghalt.

2019. aug. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, pont ezért jó ma élni, mert annyi minden hülyeséggel el vagy foglalva, és annyi felesleges tevékenység van amivel elütheted az időd, hogy nem kell ilyenre gondolnod. Ezért volt régen szívás, nem volt elég, hogy alacsony volt a halandóság, még az idejüket sem tudták mivel elütni, ezért sokat kellett gondolkodniuk az őseinknek.


Ma pedig lényegében amíg ténylegesen oda nem jutsz a halál közelébe abszolút nem kell ilyenen a fejedet törnöd.

2019. aug. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!