Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pokolba csak a nagyon...

A pokolba csak a nagyon gonosz emberek (tehát rablók, gyilkosok, erőszakos bűnözők stb..) kerülnek vagy mindenki, aki nem a Biblia tanításai szerint él?

Figyelt kérdés

ápr. 11. 02:04
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
A párviadalban nem az ellenségeit ölte meg
ápr. 12. 22:45
 12/18 anonim ***** válasza:

Az utóbbi

Sokkal könnyebb a pokolba kerülni mint azt hinnéd

ápr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Hűhaaaaa!!


Nagy zavarok vannak a kereszténységet illetően….. Először is: a Biblia arra épül, hogy Isten Kegyelmes, Jó, Hű és Igaz!


A kegyelembe tartozik, hogy nem pusztult ki minden ember….

A Jóságába tartozik, hogy az életben maradásunk mellett megáldja, megszenteli és megújítja azokat, akik keresik Őt!! És mindemellett a saját fiát küldte el a halálba, hogy mi ővele lehessünk. A “Fiú pedig engedelmes volt mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig, ezért Isten olyan nevet adott neki, amely minden névnél nagyobb, és amely névre minden térd meghajol: mennyeieké, földieké és földalattvalóké!” (Fil2:8)

Hű, és hűséges hiszen Ő az egyetlen aki soha senkit nem csalt meg sem érzelmileg sem gondolkodásban.

Igaz, és igazságos, ugyanis annak ellenére, hogy megkegyelmezett eddig azáltal, hogy élünk, meg is fog bennünket ítélni, kit hogyan annak függvényében, hogy Krisztust elfogadja-e áldozatnak a mi bűneinkért vagy sem!!


Krisztus szerint “A Bűn az, ha nem hiszünk Őbenne” (János 16:9)


“Mindenki vétkezik, és híjával van az Isten dicsőségének” (Róma 3:23), tehát bármennyi jót tehetsz, Krisztus nélkül nem juthatsz a mennybe, mert Jézus azt mondta, hogy “Ő az út, az igazság és az élet! Senki sem mehet az atyához csakis őáltala!!” (János 14:6)


Ha befogadtad Krisztust az életedbe, akkor megváltozik a belsőd, a szíved indulata mások felé, és jót akarsz tenni (1János 5:11-12, 2Korinthus 5:17), de már nem a saját erődből, hanem a Szent Szellem segítségével. Amint elfogadtad Krisztust megváltódnak igény alakul ki benned arra, hogy Isten törvényei szerint élj! Ezért aki Krisztusban van, nem megy ítéletre!! (János 3:18-21) De mivel mindenki meg lesz ítélve, azok, akik Krisztusban halnak meg, Jézus szabadító vérén keresztül soha nem lesznek a rossz tetteik alapján megítélve, mert elfogadták Jézust! Hogy a megtérésed után mennyire engedted, hogy Isten irányítsa az életedet, (rábízod az életed, a családod, a ruhád ételed miatt neki adsz hálát, ha nincs akkor hittel fordulsz felé, és amit tudsz mindent megteszel emberileg ezért), ha valaki szükségben van, a benned élő szent Szellem megmutatja mit tegyél…. Megmutatja kihez menj oda, segít, mit mondj neki….(Lukács 12) És ezek az Istennek adott “százalékai” az életednek határozzák meg a mennyei életed. Ha életed utolsó pillanatában térsz meg is a mennybe jutsz (Lukács 23:39-43), de nem tükrözöd olyan erősen az Isten dicsőségét, mint az, aki Krisztusban élt!!! Mert ez így igazságos….


Aki nem hisz Istenben, nem fogadta el Krisztust megváltójának és nem cselekszi azt amit a Szent Szellem által megértett, az a pokolba kerül. Teljesen mindegy, hogy jó vagy rossz ember voltál!! Mert az efezus 2:8-9 azt mondja, hogy kegyelem által váltattunk meg, nem cselekedetek által, hogy senki se dicsekedhessék.


Ha megtértél is lehetnek olyan bűneid, amiken még nem tudsz győzedelmeskedni, de Isten ebben is megsegít, és imával le fogod győzni. Akkor majd kapsz egy nehezebb kihívást, hiszen meg vagyunk próbáltatva a mi hitünkben! Minél hűségesebben és odaadóbban szolgálod Istent, annál közelebb kerülsz hozzá! Ha megcsalod mint a feleségedet, akkor érthetően újra kell építened Istennel is azt a bizalmi kapcsolatot, amit addig elértél!!!! Mert én az Úr, féltőn szerető Isten vagyok! (2Mózes 20:5)



Bármiben is kételkedsz, amit írtam, szólj, írom mellé az igeverseket is alátámasztásul szavaimnak!!!!

ápr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Az emberek nagyrésze nem bűnöző nem gyilkos, nem követ el szexuális bűncselekményeket stb.. Tehát akkor az emberiség zöme a mennybe jut?
ápr. 16. 16:15
 15/18 anonim válasza:

Mivel egy olyan útról, hitről beszélünk ami csak 2 irányú lehet:

vagy elfogadod, de ezzel elfogadod a Mózes 1:1től a Jelenések 22:21ig

Vagy tagadod, de akkor ne keresd benne se az igazságot, se a mennyet….

Hiszen ha elfogadod azt a részt, ami tetszik neked, de elutasítod azt, ami fáj, vagy nehéz neked, akkor álnok és köpönyegforgató vagy!

Jézus azt mondta a János 16:9-ben: “Be fogja bizonyítani az embereknek, hogy ha nem hisznek bennem, akkor vétkeznek.”

És ha nem hiszel Krisztusban teljesen mindegy milyen jó ember vagy, mert ahogy Pál apostol írja az Efezus 2:8-9-ben: ”Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék.„

Szóval menny nincs Jézus nélkül!!

Hiszen ez van megírva a János 14:6-ban: ”Jézus így válaszolt: „Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.„


Emellett a Biblia röviden összefoglalva végig arról beszél, hogy pokolba kerül mindenki, aki nem fogadja el, hogy:

1: Bűnös minden ember, aki valaha is élt, vagy fog az elragadtatásig, akármilyen jót tevő is, mert bűnnek számít minden, amit Isten annak nevez és a bűn az, hogy elutasítják Jézust! (Ismételten a János 16:9)

2: A bűnei miatt szüksége van valakinek a vérére, aki kiváltja az ő bűnét (3Mózes kb 6-tól)

3: Ez a vér már kiontatott egyszer, és ez a vér az ártatlansága miatt elég minden bűn eltörlésére (Máté 27; Márk 15; Lukács 23; János 18; ‭‭Zsidók‬ ‭9‬:‭13‬-‭14‬, 19-23)

4: Ennek a vérnek az áldozatát el kell fogadd magadra nézve, bűnbocsánatot kell tarts, és tiszta, őszinte szívvel az Istent kell kérd, hogy bocsásson meg, és költözzön be az életedbe és formáljon át!!


Ezen a földön akkor tudod megtartani ezt a megtérésedet, ha folyamatosan kapcsolatban vagy Istennel, ennek 3 egyszerű módja van:

1: Olvasd a Bibliát rendszeresen, mert ez a könyv Isten szava, és akkor értheted meg őt, ha nyitott szívvel, keresve az igazságot olvasod,

2: és imádkozol hozzá nem az számít, milyen szép hímes szavakat mondasz, mert úgyis a szívedet vizsgálja!! Én sokszor egész nap csak ennyit tudok kérni: “Istenem! Segíts!!” És meghallgatja!!! Ha szeretnéd felépíteni az imáidat, mert szeretsz keretet adni neki, ha nem is ez a legfontosabb, akkor ajánlom a Máté 6:9-et. Ez egy sablon, amire ráépíthetsz mindent, amit szeretnél elmondani Istennek….

A megtéréshez a legtöbb segítséget ez a szervezet adja: “ [link] amit én is végigtanulmányoztam, és igaznak találtam a Szentírás mérlegén🥰🥰 Ajánlom mindenkinek, nézze meg!!


Az üdvösség, tehát a mennybemenetel csakis ez a megtérés után, azaz a Krisztus elfogadása és szívedbe hívása után lehetséges, addig a cselekedetek nem számítanak, és pokolra vagy ítélve!! Ha megtértél, onnantól viszont minden segítő, adó, szeretettel adott ajándékod jutalomként árad rád az üdvösség csodáján túl!!!

Viszont!

Ne úgy adj, hogy mindenki lásson dícsérjen, meg rólad beszéljen! Amit az emberek elé mutatsz, azért már megkaptad a jutalmad: az emberektől! De amit titokban teszel (adsz, imádkozol, böjtölsz, sírsz, könyörögsz) azért mindért maga Isten jutalmaz meg. Erről beszél az imént említett Máté 6, de itt már a teljes fejezet ebben segít!!!!

ápr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
#15 Ez így akkor is igazságtalan, mert nem a jó emberek kerülnek a mennybe, hanem akik hisznek. Pedig sok kétszínű, gonosz keresztény van.
máj. 4. 02:27
 17/18 anonim válasza:
Nem Igazságtalan! Isten azt mondta, hogy aki elfogadja a Fiát a mennybe kerül. Aki gonosz, az nem kerülhet a mennybe. Aki pedig jó ember, annak is bemutatkozik Isten, ahogy a rossznak. Ha nem akarja megismerni a teremtőjét, akkor hol az igazságtalanság? Ha meg akarod ismerni akkor keresd és biztosan meg fogod találni!!!!!
máj. 5. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
És miért higyjem el? Nem ad rá semmi támpontot. Nem mutatja meg magát. Ha a tudomány befolyásolja a hitem, akkor már rossz ember vagyok és a poklot érdemlem?
tegnap 02:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!