Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 5 alkalmas keresztelői felkész...

5 alkalmas keresztelői felkészítő? Valakinek van ezzel tapasztalata? Sosem hallottam még ilyenről...(Református egyház)

Figyelt kérdés

Felkerestem a tiszteletest, hogy szeretnénk a lányom megkeresztelni. Az volt a válasz, hogy ezt egy 5 alkalmas keresztelői felkészítő előzi meg, ami péntek este 17 órától van minden héten.


Mi úgy házasodtunk össze a férjemmel, hogy a papot az esküvőn láttam először. (Görögkatolikus esküvőnk volt, mert költöztünk is közben és a tanulmányaim miatt az ország másik felében kellett lennem).


Valaki volt már ilyen felkészítőn? Szerintem ez kicsit sok egy max 30 perces keresztelőhöz...



ápr. 11. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szokott lenni, szerintem jó is, hogy van.

Az a kivétel és a szokatlan, hogy nektek esküvő előtt sem volt. Még gyakorló hívőknek is van ilyenkor felkészítés, pláne szükséges ott, ahol láthatólag a pár nem is gyakorolja a keresztény vallást.

A keresztelőn szülőként ígéretet tettek a gyerek keresztény nevelésére. Ez nem egy 30 perces kis műsor, hanem igen komoly dolgok hangoznak el. Nem árt, ha ezzel tisztában vagytok, hogy mit vállaltok.

ápr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Az 5 az nem túl sok, legalább 1 év kéne. Mert egyrészt meg kell ismerni a hitet, másrészt ez idő alatt a katekumen is el tudja dönteni, hogy valóban akarja-e, mert ezzel bizony kötelességeket is vállal.
ápr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én úgy értelmeztem, hogy magára a keresztelőre készít fel.


Mindketten vallásosak vagyunk. A kisbaba születése előtt mindketten rendszeresen jártunk templomba is(tudom, hogy nem csak ebből áll a hit gyakorlása).


Engem az lepett meg, hogy itt van ilyen. Ahol mi laktunk eddig ott csak szólni kellett, hogy mikor vinnék a gyereket és ennyi volt.


Köszönöm a válaszokat.

ápr. 11. 20:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, félreértettem. De azt nem értem, hogy görögkatolikus esküvő és református keresztelő az hogy jön össze.
ápr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Költöztünk és én Kárpátaljai vagyok. Ott járok egyetemre. Mostmár csak levelezőin, eddig nappalin voltam.


Nekünk hamarabb jött a baba, mint az esküvő. Már a 3-ik trimeszterben voltam mikor házasodtunk.


Én nem bírtam már kb semmit sem csinálni. Fejben sem tudtam ott lenni. A férjem járt templomba. Főleg ő szervezte az esküvőt is, mert nem tudtam itt lenni a tanulmányaim miatt.


Kicsit kusza történet. Így sikerült összehozni, hogy azért mégis legyen templomi esküvőnk.

ápr. 12. 09:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdezem, mert az esküvőn elvileg megfogadtátok azt is, hogy gyermekeitek a görögkatolikus hit szerint nevelitek. Persze vannak emberek, akik össze-vissza fogadkoznak, ha éppen az érdek úgy kívánja, csak nekem ez fura.
ápr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem fogadtuk meg. Legalábbis nem emlékszem semmi ilyenre.
ápr. 13. 12:49
 8/9 anonim ***** válasza:
37%

"Nekünk hamarabb jött a baba, mint az esküvő."

Az igen keresztényi.


"Ezt nem fogadtuk meg. Legalábbis nem emlékszem semmi ilyenre"

Azt se tudod, mire fogadkoztál. Ilyen mentalitással felesleges erőltetnetek a keresztelőt...

ápr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as, attól, hogy valaki keresztény még csak emberből van. Az, hogy így belém kötsz az sem valami "keresztényi".


A legjobbat szeretném a gyermekeknek és jelenleg ezt látom a legjobbnak.


Hagyd békén az embereket, ha nem is tudsz és nem is akarsz segíteni.

ápr. 23. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!