Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha reformátusnak kereszteltek,...

Ha reformátusnak kereszteltek, majd felnőtt katekézisen részt vettem, és most húsvét szombaton a vigílián első áldozok akkor már katolikusnak számítok egyházjog szerint? Vagy csak bérmálás után? Az kétévente van és külön felkészítő van rá.

Figyelt kérdés

márc. 28. 09:42
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
55%
Miért nem kérdezed meg a katolikus papot?
márc. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem, meggyóntam kedden, elmondtam a niceai hitvallást. Ez alapján katolikus vagyok de azt hittem erre van egy egyetemes válasz.


Az én esetem "speciális" mert áttértem.

márc. 28. 09:52
 3/42 anonim ***** válasza:
54%

Ha átkereszteltek akkor katolikus vagy, elsőáldozó is csak megkeresztelt katolikusként lehetsz.

Amennyiben ez nem történt meg akkor nem vagy az.

Onnantól vagy katolikus, hogy felvetted a keresztséget tehát átkeresztelkedtél.

márc. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

A keresztényélet weboldalon ezt olvastam:


"A Református Egyház keresztségét teljes mértékben elfogadja a Katolikus Egyház. Egy megkeresztelt embert nem keresztelünk újra, mert a Szentháromság nevében és hitében kiszolgáltatott keresztség teljes értékű. A keresztség szentségében maga Krisztus az, aki cselekszik, a kiszolgáltató csak közvetíti az Ő kegyelmét.


A keresztség közös a keresztény egyházakban. Ezért a kereszteléssel még nem is dől el, hogy valaki református, katolikus, vagy evangélikus lesz-e. Ez csak akkor dől el, amikor valaki elsőáldozó lesz, vagy konfirmál."

márc. 28. 10:00
 5/42 anonim ***** válasza:
81%

A keresztény vallásban egy keresztség van. Azonos, egyenértékű Isten előtt bármilyen keresztény pap is vitte azt végbe.


A szentségek tagadásában van különbség a szakadár keresztény szokásokban. A katolikusok azt vallják hogy az ostyában és a borban Isten valóságosan jelen van és elsőáldozást "tartanak". A református, evangélikus ezt tagadja, konfirmálás van náluk.


Jogilag elfogadja szerintem a református és az evangélikus az elsőáldozást és az konfirmálást a katolikus felekezet. Az pedig hogy te kikhez tartozol, csak te tudod - elfogadod-e az oltáriszentséget és az átváltoztatást a szívedben vagy nem.

márc. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
68%
Lapozd fel a katekizmust. Mindent megtalász benne. Nagyon sok dologban eltér a keresztény és a református egyház. Nem gondolnám, hogy egy református ember egyszerűen úgy dönt, hogy elsőáldoz és már rögtön katolikus is lesz. A neten bármit írhatnak de a katekizmus ugyanaz marad.
márc. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Én keresztségem szerint vagyok református, ennek a keresztlevélnek kérték is a bemutatását a katolikus templomban ahova tartozom lakóhely szerint.


Az atya szerint ettől én még lehetek katolikus ha elfogadom a katolikus hitet. Ezért jártam katolikus katekézisre, felnőtt hitoktatásra: megismerni a katolikus hitet.


A pap az elsőáldozást engedte, ez fog megtörténni szombaton. De újra keresztelni nem fognak.


Létezik az "áttérés" akkor is ha gyerekként kereszteltek meg. Én ráadásul nem is konfirmáltam, tehát lehetek elsőáldozó felnőttként is ugyanúgy.


A kérdés hogy ettől már katolikus vagyok-e vagy sem.

márc. 28. 10:16
 8/42 anonim ***** válasza:
75%
A katolikusoknál mondjuk szentségtörés, ha te részt veszel egy urvacsorán. Nem tudom a reformátusoknak van e ilyen kimondva de ha van akkor az elsőáldozással ugyanazt követed el mint mi egy urvacsorával.
márc. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
Ha a pap ezt mondta akkor miért nem hiszel neki? Önmagában megadta neked a választ. A bérmálkozás kb annyit jelent, hogy felnőttként is saját elhatározásból keresztény életet fogsz élni. Ha nagyon sarkítjuk
márc. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Nem vettem részt úrvacsorán soha. Mondom: meg lettem keresztelve gyermekként és ennyi. Hittanra nyilván jártam ami bizonyára református hittan volt. Templomban is voltam gyerekként de felnőttként katolikus templomba kezdtem el járni idén. Aztán jött a katekézis és most lesz az elsőáldozás.


Csak azért nem értem a dolgot mert a reformátusoknál egyedül konfirmáció van, nincs különválasztva hogy első áldozás és bérmálás. Ugye itt 7 szentség van, náluk meg csak 2.

márc. 28. 10:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!