Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Léteznek “normális” keresztény...

Léteznek “normális” keresztény fiatal felnőtt közösségek Budapesten? (20-30 éves korosztály)

Figyelt kérdés

- Ahol nem státusszimbólum, ha férjnél vagy vagy jársz valakivel


- Ahol nem vagy “kevesebbnek” tekintve, lenézve, alsóbbrendűként kezelve, ha egyedülálló vagy huszonévesen


- Ahol nem csak a házasoknak, jegyeseknek tartanak izgalmas, felnőtt témájú programokat, hanem a normális értékrendű, ismerkedni vágyó, de joggal kiéhezett szingliknek is (nem csak gyerekes kirándulásokat és hasonlókat)


- Ahol nem köpdösnek le, ha kiderül rólad, hogy biszexuális vagy, vagy egyéb orientációval élsz, amit nem tudsz befolyásolni


- Ahol nem szívatnak azzal, hogy szándékosan olyan emberekkel raknak össze egy csoportba, akik bár kedvesek és szimpatikusak, teljesen más érdeklődésűek és beállítottságúak, így a közös programokon sem nagyon tudsz részt venni úgy, hogy jól érezd magad (pl. te a művészeteket szereted, de köteles vagy (!) olyan emberekkel tölteni az időt, akik egész nap fociznának és a Mátra csúcsát is biciklivel hódítanák meg)


- Ahol nem az a mérvadó, hogy mit veszel fel



ápr. 12. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyan egyházi közösségben még nem jártam, ahol akár csak szóba került volna a biszexualitás, ahogy az sem, hogy ki mit vesz fel (Bár nagyon szélsőséges öltözködést sem tapasztaltam).

A többi jogos. Sajnos tényleg kevés a lelki program annak a koroszálynak, akik már kinőttek az "ifis" hittanból, de még nem házasok. Nálunk egy pap volt, aki ezt felismerte, ő tarott külön "hittant" nekünk, 20-30 éves felnőtteknek (kb. 8-10-en voltunk fixen, néha többen), de sajnos később áthelyezték, az új atyák meg nem voltak felénk nyitottak. A közösségünk meg felbomlott.

Olyanok sajnos egyébként mindenhol megfordulnak, akik hajlamosak kéretlen tanácsokat adni. Házasként is belefut az ember olyanba, aki kioktat, amiért nincs minimum 3 gyerek, mert "bezzeg a naccsalád".


"de köteles vagy (!) olyan emberekkel tölteni az időt, akik egész nap fociznának és a Mátra csúcsát is biciklivel hódítanák meg"

Nem vagy köteles, de azért közösségi lét mindenkitől valamennyi rugalmasságot vár el.

ápr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Amit még hozzátennék az utolsó előtti ponthoz: nem vagyok se szemellenzős, se személyválogató. Szívesen társalgok olyan emberekkel is, akik másban kompetensek és más szeletét képviselik a keresztény fiataloknak.

De nagyon nehéz egy olyan csapat tagjának lenni, ahol a szocializáció alapja pont egy olyan téma, amihez nem értesz, vagy soha nem is leszel képes rá.

Könnyebb egy olyan helyen, ahol pl. felfedezik, hogy mindannyian szeretik a zenét, és bandákat alapítanak. Vagy szeretnek festeni, és eljárnak együtt ilyen programokra.

Gyakran voltam magányos életem során. Szomorú vagyok, amikor azt látom, hogy mások az első naptól kezdve megtalálják az elválaszthatatlan lelki társaikat, nekem pedig mindenféle szabályrendszerek miatt még csak lehetőségem sincs közeledni olyanokhoz, akikről úgy hiszem, “egy nyelvet beszélünk”.

ápr. 12. 15:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!