Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az istenfiak démonok,...

Ha az istenfiak démonok, akkor miért nevezik istenfiaknak? ezt össze lehet keverni az Isten fiával.

Figyelt kérdés
ápr. 30. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Én se értem, elég istentelen gondolat Isten fiainak nevezni a lázadó angyalokat. Isten fiai alatt a Biblia mindig Isten hűséges népét értette, legyenek azok angyalok vagy emberek, mint Sét fiai vagy a zsidók, később a keresztények.
ápr. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

I. Mózes 6:2

És láták az Istennek fiai az emberek leányait, hogy szépek azok, és vevének magoknak

feleségeket mind azok közül, kiket megkedvelnek vala


Az Ószövetségben az

Istennek fiai kifejezést mindig kizárólag angyalokra használják. Ez világossá válik akkor,

amikor a kifejezés használatát összevetjük más, az Ószövetségben található részekkel.

Ugyanezt a kifejezést használja Jób 1:6, 2:1 és 38:7.

Ám I. Mózesben a

szövegben speciális héber kifejezést látunk, a benei elohim kifejezést és a héber

Ószövetségben ezt a kifejezést mindig angyalokra használják.

ápr. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jézus elég egyértelműen megmondta egy szadduceusokkal folytatott vitában, hogy a feltámadás után az emberek már nem lesznek képesek házasodni vagy férjhez menni, mert olyanok lesznek, mint az angyalok (Mt 22:30). Az angyalok azért nem házasodnak, mert nem is férfiak, és nem is nők, nincsen nekik nemük, így nemi szerveik sincsenek. Tehát ha nem is értitek pontosan, hogy mire utal az 1Móz 6:2, azt azonnal kizárhatnátok, ha jól ismernétek a Bibliát, hogy angyalok közösültek volna emberekkel (nőkkel).

Azt pedig, hogy az 1Móz 6:2 mire utal, a szövegkörnyezetből bárki elég jól be tudná határolni, aki csak akarná, és rászánná az időt a kutatásra hittel kérve bölcseséget Istentől.

Szerintem nem különféle vallási vezetők meg vallási tanítók írásait kellene olvasnotok, akik jönnek meg mennek az éppen divatos világszellem hullámain, hanem a Bibliát.

A mai teljesen szétesett és kaotikus keresztény világban csak egy dologban van egység és közösség: az újabb és újabb mesék, városi legendák és bolondságok tömeggyártásában és azok nagyon meggyőző tálalásában az értelmes, valós és igaz dolgok helyett, amik nem jönnek és mennek az éppen aktuális divat szerint, hanem már 2000 éve le vannak írva a Bibliában.

üdv, a javuló Stefán

máj. 1. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2

Ha sose olvastad az Ószövetséget, akkor mi alapján állítod ezt? Ha olvastad, akkor miért vágod át a kérdezőt?


Ózeás:

"Akkor ahelyett, hogy ezt mondanák nekik: Nem vagytok népem! – ezt fogják mondani: Az élő Isten fiai vagytok!"


Izajásnál:

"Halljátok, egek és te, föld, figyelj, mert az Úr beszél: „Fiakat neveltem és naggyá tettem őket, ők mégis hűtlenné váltak."

máj. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem azok nem démonok hanem angyalok akik elhagyták a helyüket a mennyben bukott angyaloknak is nevezhetjük őket a démonok gonosz szellemek akik egyrészt az Ádám előtti világból származnak valamint a vízözön idején elpusztult óriások szellemei.
máj. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!