Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hányszor jártok templomba?...

Hányszor jártok templomba? Hányszor ideális?

Figyelt kérdés

ápr. 15. 13:35
A kérdező szavazást indított:
Minden nap
Heti 1x vasárnap
Hetente 3-4x
Hetente 5-6x
Parancsolt ünnepekkor
Soha
18 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában vasárnaponként, de néha gyakrabban (pl. születésnap, más nagyobb ünnep, védőszent ünnepe, stb.).
ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Most akkor mi a kérdés? Az egyik vagy a másik?


Valószínűleg azért az az előírás, ami (vasárnaponként plusz bizonyos ünnepnapokon), mert az az ideális legtöbb ember számára. Aki ennél többször is szívesen megy, annak meg az az ideális.

ápr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gyülekezetbe járok hetente 2x. Kedden és vasárnap.
ápr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Prókátor ***** válasza:
100%
Mivel nálunk több teplom van egy pap keze alatt (1 kisváros, 2 nagy falu, 3 kis falu, összesen 4 templommal, és ehhez van 2 pap) így a vasárnapi misén kívül 1 vagy 2 misét tartanak hétköznap. Sajnos kevés hétköznapi misén tudok ott lenni a munkaidőm miatt (nehéz délután elmennem, ha 30km-re onnét, délutáni műszakban dolgozom). De amikor más pap heti 2 hétköznapi misét tartott rendszeresen, és az időmből is tellett, akkor mind a két misén ott voltam. És azt a helyzetet nagyon jónak, mondhatnám ideálisnak éreztem.
ápr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Jégszív ***** válasza:
100%

"A vasárnapot és a kötelezõ ünnepeket szentmisével és pihenéssel szenteld meg!"

/az Anyaszentegyház öt parancsolatából az első/

ápr. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vasárnaponként mindig, ezen kívül még 2-3 alkalommal, ahogy időm engedi. Katolikus vagyok.
ápr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én igyekszem heti 4x járni, lehet hogy volt hogy 5x is elmentem de az nem tartható.

Edzeni is kell a testet, azt is próbálom heti 2-4x.


Dicsértessék Krisztus!

ápr. 16. 14:26
 8/10 Jégszív ***** válasza:
13%

#7.

Nem sok egy kicsit?

Ettől könnyen LITURGIAMÉRGEZÉST kap az ember! 😊

ápr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%

Békesség neked, kérdező!


A tömör válasz rá: egyszer sem! Hálákat adok a Szent Léleknek, hogy sosem voltam ilyen téren vallásos, így ha nem is volt egyszerű megtörnie az ellenállásomat, amit a magam téves döntései és a világi sémák billogként ütöttek belém, mégis ezen a téren hajlíthatóbb voltam sokaknál; nem voltam annyira telve babonákkal és hazugságokkal.


Mindig is viszolyogtam valahol a vallástól, a templomoktól, a feszülettől, a szobroktól, a giccstől, a máztól, amit a kereszténység képvisel. Életemben egy-két alkalommal jártam templomban, akkor is utazás során látogattuk meg az adott település nevezetességeket és ennyi. Taszított és nem tudtam vele azonosulni, azzal, amit sugall, de mára már élem lélekből, miért is kerített hatalmába ez az érzés. Mert Isten nem vallás, nem megosztó és babonákon, meséken alapuló emberi rendszerben foglal helyet, hanem azon túl Él-Ő a gyermeki lélekben, és aki ilyen kisded, annak Ő személyesen Krisztuson keresztül kijelenti magát. Az íratott meg, ha valaki szüntelen bizonyságra vágyik a Bibliából, ha a szót bálványozza farizeusi lelkülettel, hogy nem lakik az Isten emberkéz emelte templomokban! Egészen érthetetlen módon a hívők zöme mégis oda tér be, naponta többször is. Azt is mondja a Mester, hogy amikor imádkozunk, ne mások előtt tegyük azt, hanem menjünk a belső szobánkba. Mit cselekszenek ezzel szemben sokan? Azt is mondja, hogy ingyen kaptuk, akkor ingyen is adjuk. Mégis milyen pompa, giccs veszi körül a vallást? Vannak, akik ebből élnek. Pénzzé tenni Isten kegyelmét? Meglopni Őt? Azt is mondja Krisztus, hogy senkit se hívjunk atyának, mert egy a mi Atyánk, aki a Mennyben él. Mégis hogyan is szólítják a hívők az egyházi tekintélyeket? És akkor az olyan égbekiáltó dolgokról nem is szükséges már mélyebben szólni, hogy egy embernek! gyónnak meg, de vétséget csakis Isten bocsájthat meg, ráadásul Krisztus az egyedüli és egyetlen közbenjáró értünk Istennél nem ember! Mennyi helyen van megalázva Isten akarata, és lehetne még folytatni.


Nem kérek ebből, és bocsássa meg Isten, kemény szavak, de émelygek tőle és dühöt gerjeszt! A képmutatástól, a tékozlástól, a megannyi bálványtól, az Akaratával való szembenállásról, a babonáktól a meséktől, a kiforgatástól, és sokaktól, akik nem kérdőjeleznek meg, csak naivan elfogadnak a tekintélyelvűség okán. Ebből, az ilyen vallásból, körítésből nem kérek. Magam hálákat adok, hogy nem járok ilyen helyekre, mert Isten nem emberkéz emelte falak között van, hanem azon kívül Él-Ő, persze azt tesz mindenki egy határig, amit akar. Az Igazság nem erőszak. De nagyon fáj látni ezt a fajta tékozlást és képmutatást, ima a kivételekért. Az íratott meg, hogy a testünk a Szent Lélek temploma, ami félreértelmezhető, mert a gyermeki szív az! Mint ahogyan Egy Ház van, nem más! Egy Ház, Isten Szent Lelke, hívja magához a gyermeki lelkeket. El is mondja Krisztus, hogy elmegy, hogy helyet készítsen az igazaknak, mert az Atya házában sok a hely! Ez az Egy Ház. Nincsen mészből, kőből épült templom, hanem egy van, az ember szíve. Az Isten temploma, de mennyien járnak oda naponta imádkozni? Nem szavakat mormolva, mint egy papagáj mások előtt, hanem lélekben élve. Hiszen az az igazi ima, amikor valaki gyermeki lelkületű, akkor van imában.


Hányszor járok emberkéz emelte templomba? Egyszer sem. Hányszor ideális? Egyszer sem, mivel magam ezt élem lélekből, ennek az igazságát. De hányszor járok lélekben templomba? Igyekszem ott lenni szüntelen. Hányszor ideális? Amennyiszer csak bír a lélek! Ez a kettő között a különbség.


Legyen meg a hitünk szerint, és a Szent Lélek kegyelme adjon a hályogos szemekre gyógyírt!


Üdv.

ápr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sz.imi válasza:
51%
Annyiszor mész, ahányszor akarsz. Senki sem kérheti százámon. A saját döntésed. Az ember belül a lelkében hisz. A templom egy külsőség. Ha otthon maradsz,az sem probléma.
ápr. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!