Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a baj a Kiválasztott,...

Mi a baj a Kiválasztott, Jézusos sorozattal?

Figyelt kérdés
ápr. 16. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi?
ápr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
אמאך האין!
ápr. 16. 11:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs baj olyan filmekkel vagy sorozatokkal, melyek Istenhez igyekeznek terelni a nézőket. Inkább azokkal van a probléma, melyek el terelnének Isten mellől.


A hit valóságos. Az, hogy valaki hisz valamiben, nem feltétlen valóságos. De ha valaki olyanban hisz, amely a hétköznapjaiban segíti, átjuttatja a mélypontokon, akkor az valóságos. Ha nem lenne valóságos, akkor nem lenne eredménye sem.


Isten és Jézus számomra ugyanaz. Jézust Isten egy megnyilvánulásának látom. Számomra valóságos, mert tapasztaltam, hogy működik. Mindennapjaim része Jézus. Jézussal nincs új a nap alatt 2000 éve. Én sajnos a gyenge képességű emberekhez vagyok hasonló, akik valódi hitféli meggyőződést, megtapasztalást Jézus tanításai alapján, azok következtében élték át. Másoknak elég az Ószövetség, megint másoknak ehhez Allah kell.


Nekem tetszik a sorozat. Szerintem Jézus spojlerezett is erről a sorozatról, amikor azt mondta a Bibliában:

"Az országnak ezt az evangéliumát hirdetni fogják az egész világon, bizonyságul minden népnek, és akkor jön el a vég. " (Máté 24:14)

Jelenleg ez a sorozat a legesélyesebb, hogy Máté evangéliumában szereplő Jézustól származtatott próféciák átmenjenek teljességbe.


Maga a sorozat számomra lebilincselő. Igyekszik hű maradni a Bibliához és ami számomra a legnagyobb kincs benne, hogy az akkori korszellemet, hétköznapokat igyekszik bemutatni. Mert ez történészek, sőt nem csak keresztény papok, hanem rabbik és kapcsolódó szaktanácsadók bevonásával készítették. Ez a kincs számomra, a körülmények elképzelését pontosítja. A többi kincs a Bibliából is kiolvasható, de a sorozat inkább elmélyíti ezeknek a kincseknek az értékét. Ezt pozitív értelemben mondom.


Van, akik ezoterikusnak tartják. Mert állítólag az egyik színésznő erről nyilatkozott. Én azt mondom, hogy maga a szinésznő látja ezoterikusnak a saját felfogása szerint az egész kereszténységet. Én így értelmezem ezt.


És Kérdező! Google fordító ezt dobta ki a héber írásodra:

אמאך האין - Anyád nem


Kiváncsi vagyok a te véleményedre is.

ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Végre egy normális válasz tőled! =)

Nekem jó a sorozat, bár talán jobb lett volna úgy bemutatni, mint a Ben-hur filmben Jézust, hogy nem halljuk a hangját, és nem látjuk az arcát. Remélem Jézus 40 napi sétálása is benne lesz, vagy egy kis Sátán jelenet. De a színészek szerintem tökéletesek.

Remélem nem bálvány ha valaki Jézust eljátssza.

Bár Jahve gondolatait nem halljuk.

ápr. 16. 20:41
 5/6 anonim válasza:
Megkérdezhetem ez milyen sorozat? És hol elérhető? Vagy le kell tölteni?
ápr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Írd be a Gugliba -.-
ápr. 21. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!