Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak isten kegyelmével lehetek...

Csak isten kegyelmével lehetek gazdag itt a földön??

Figyelt kérdés
És ha én azért szeretnék gazdag lenni hogy ne legyek teher, és segítsek elsősorban a családon ne pedig teher legyek akkor isten miért nem segít ebben nekem?

ápr. 18. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Akkor először is döntsd el, hogy kihez akarsz tartozni. Sátánhoz vagy Istenhez-mert a kettő egyszerre nem megy.
ápr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt sajnos nem értem. A gazdagok a sátán hoz tartoznak arra célzol?
ápr. 18. 18:36
 3/12 Potyondi Gergely ***** válasza:
63%

Máté19,24

Ismét mondom pedig nektek: könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, hogynem a gazdagnak az Isten országába bejutni.

ápr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Krisztus egészen jól el volt látva Isten kegyelmével, ugyanakkor egy köntös és egy saru volt jóformán minden tulajdona. Talán ez a jó irány.
ápr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De hogy lehet így élni ebben a világban ahol mindenhez pénz kell?
ápr. 18. 19:16
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem.

5

Jézus az egyszerűségre tanította a követőit.

(1Timóteusz 6:7, 8) 7 Mert semmit sem hoztunk a világba, és ki sem vihetünk semmit. 8 Így hát, ha van ennivalónk és ruházatunk, elégedettek leszünk ezekkel.

(Héberek 13:4, 5) . . .. 5 Életmódotok mentes legyen a pénz szeretetétől, és elégedjetek meg azzal, amitek van. Mert ő megmondta: „Soha nem hagylak cserben, és soha nem hagylak magadra.”


Ez nem azt jelenti, hogy akkor totál csóróként kell élni.

Hanem azt, hogy amink van, abból az élethez szükséges elengedhetetlen dolgokra költsünk.

Egyébként pedig nem a "gazdagság" maga a bűn, mert az első tanítványok között is voltak jólétben élők.

Ha többre vágyunk, mint ami szükséges sz élethez, akkor elterelődhet a figyelmünk a lényegről.

Nem lehet egyszerre a gazdagságnak, és Istennek is szolgálni.

Mert az egyik mindenképen kiszorul előbb vagy utóbb.

A tapasztalat azt mutatja, hogy Isten szorul a háttérbe.

Jézus pedig ígéretet tett, hogy ha az életünkben első helyen vannak a messiási királyság érdekei, akkor amire szükségünk van,arrólmindig gondoskodik.

(Máté 6:31–33) 31 Soha ne aggódjatok hát, és ne mondjátok, hogy »mit fogunk enni?«, vagy »mit fogunk inni?«, vagy »mit fogunk felvenni?«. 32 Mert mindezekért a nemzetek törik magukat. Égi Atyátok tudja, hogy szükségetek van mindezekre. 33 Így tehát állandóan tegyétek első helyre az életetekben a királyságot és Isten igazságos alapelveit, és akkor ezeket az egyéb dolgokat mind megadja nektek Isten.


Sokan vannak, akik egyszerűsítettek az életükön, és csak a valóban szükséges dolgokat vásárolják meg. Még is boldogok, és még sporólni is tudnak.

ápr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
2 A pénznek 2 forrása lehet egy ember életébe: Az egyik Istentől származik, a másik sátáni forrás.
ápr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Én sem vagyok anyagilag eleresztve, de nem is mondhatom, hogy mély szegénységben élek.

Ennek ellenére, ha nem is full módon, de némileg szoktam segíteni másoknak.

ápr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Jégszív ***** válasza:

#7. Gondolatod egyszerű, mint egy faék - mondhatni: PRIMITÍV.

Tudomást sem veszel arról, hogy ehhez alkalmasint magának az embernek is köze van némileg!


Igaz, itt is kétféle tulajdonsággal:

A vagyont senki nem irígyli attól, aki tehetséggel, szorgalommal, mások javának előmozdításával éri el.

Többségben vannak viszont azok, akik gátlástalansággal, kizsákmányolással, bűnös vagy erkölcstelen úton szerezték.


És kimondom: Ha ezen áll vagy bukik a mennyek országa (Mt. 19:21), hát hagyom a francba! Ugyan ezt nem a Biblia mondja, de "jobb ma egy biztos veréb, mint holnap egy bizonytalan túzok..."

ápr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: Minden sikert csak Isten kegyelmével érhetsz el az életben, de azért nem árt, ha az Ő kegyelmén kívül te is hozzáteszed a magad részét.

Ne csak tőle várd mindenre a megoldást! Sokkal könnyebben rád talál Isten kegyelme, ha te a legjobb tudásod szerint teszed a dolgod a saját ügyeidben és az Ő szolgálatában is.


Ha kitanulsz egy piacképes szakmát, pénzügyi tudatosságot tanulsz és gyakorol az, pénzügyi, karrier és morális szempontból is jó döntéseket hozol, akkor lényegesen több esélye van Isten kegyelmének hozzásegítenie téged a sikerhez, mint akkor, ha tudás nélkül, mindössze csupán imával szeretnél jobb anyagi körülményeket.


Bár aligha Bibliai idézet, de van abban valami, hogy “Segíts magadon és Isten is megsegít!”


Emellett persze a boldog élet egyik titka, hogy ne vágyj annál többre, mint ami megadatik. Ne a világi javakat hajszold, hanem a szellemi és lelki fejlődést.

ápr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!