Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn vagy nem bűn?

Bűn vagy nem bűn?

Figyelt kérdés
Ha keresztény vagyok és istenhivő nyilván minden nap imádkozok próbálok nem elkövetni dolgokat amiket nem szabad. De önkielégítést szabad végezni? 18+ tartalmat nem nézek azt tudom, hogy rossz amúgy is, de önkielégítést lehet végezni vagy az is bűnnek számít? Ti szoktatok? Isten megbocsát?

ápr. 20. 20:38
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
32%

Csináld nyugodtan, ez nem bűn.

Az anyagnak valahogy ki kell jönni.

ápr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
25%

Szia

A Biblia nem említi meg konkrétan a maszturbálást, azt, amikor valaki szándékosan felgerjeszti a szexuális vágyait és kielégül.

Bár nem tekinthető durva nemi erkölcstelenségnek, mint a paráznaság, viszont az önkielégítés a tisztátalanság egyik formája.

Ugyanakkor szellemileg káros szokás, mert olyan szemléletet táplál, amely elősegíti az énközpontú magatartást.

Elkülönül a szerelemtől, és már csak egy reflexszé válik, amely pillanatnyi élvezetet szerez, és levezeti a szexuális feszültséget. Ám ez az enyhülés csupán átmeneti.

Az önkielégítés nemhogy nem ’öli meg a nemi vágyakozást’, hanem még ösztönzi és táplálja is azt! A saját vágyaid rabszolgájává tesz.

ápr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Én nem érzem így de köszönöm a választ! Akár egy hétre is abbatudom hagyni sokszor kihagyok napokat és csak néha néha csinálom, de azt nem tudom elképzelni, hogy soha többé nem csinálom. Elvileg egx héten 2-3 egészséges a tudósok szerint akkor is bűn? Nehéz kérdés ez így
ápr. 20. 21:06
 4/32 anonim ***** válasza:
59%

Nem szabad végezni.

A biblia azt írja " minden, ami nem hitből van az bűn"

Tehát kérdezd meg magadtól. Hitből cselekszed?

Ahogy látom nem, mivel megszólalt a lelkiismereted.

Ezt a dolgot mindenki érzi, hogy nem jó. Még aki, nem hisz Istenben az is tudja valahol, hogy nem helyes az önkielégítés.

Önmagaddal folytatott szexuális aktus.

És imádkozz, kérd Isten tanácsát. Ne magadtól akarj megváltozni, nem fog menni.

Én több hónapon át próbáltam erről lemondani, nem ment.

Egyszer csak imádkoztam, és átadtam ezt az Úrnak. És egyik napról a másikra nem kellett már csinálnom.

Ez egy függőség, rabság. A vágyaid uralkodnak rajtad és azok irányítják a testedet.

Szintén bibliai idézet

" ‭Róma 8:5-9 RÚF‬

[5] Mert akik test szerint élnek, a test dolgaira törekszenek, akik pedig Lélek szerint, a Lélek dolgaira. [6] A test törekvése halál, a Lélek törekvése pedig élet és békesség, [7] minthogy a test törekvése ellenségeskedés Istennel, mert Isten törvényének nem engedelmeskedik, és nem is tud engedelmeskedni. [8] Akik pedig test szerint élnek, nem lehetnek kedvesek Isten előtt. [9] Ti azonban nem test szerint éltek, hanem Lélek szerint, ha Isten Lelke lakik bennetek. De akiben nincs Krisztus Lelke, az nem az övé."


‭Galata 5:16-17 RÚF‬


[16] Intelek titeket: a Lélek szerint éljetek, és a test kívánságát ne teljesítsétek. [17] Mert a test kívánsága a Lélek ellen tör, a Léleké pedig a test ellen, ezek viaskodnak egymással, hogy ne azt tegyétek, amit szeretnétek.


Kérlek ne hallgas azokra, akik keresztyénnek( Krisztushoz tartozónak) mondják magukat és azt mondják, hogy ez nem bűn! Hallgas a Szentlélekre, aki belül érezteti veled, hogy mi a jó és mi a rossz.

Pál is szenvedett a benne élő bűntől:

‭Róma 7:14-25 HUNK‬

[14] Mert tudjuk, hogy a törvény lelki; de én testi vagyok, a bűn alá rekesztve. [15] Mert a mit cselekeszem, nem ismerem: mert nem azt mívelem, a mit akarok, hanem a mit gyűlölök, azt cselekeszem. [16] Ha pedig azt cselekszem, a mit nem akarok, megegyezem a törvénnyel, hogy jó. [17] Most azért már nem én cselekszem azt, hanem a bennem lakozó bűn. [18] Mert tudom, hogy nem lakik én bennem, azaz a testemben jó; mert az akarás megvan bennem, de a jó véghezvitelét nem találom. [19] Mert nem a jót cselekeszem, melyet akarok; hanem a gonoszt cselekeszem, melyet nem akarok. [20] Ha pedig én azt cselekeszem, a mit nem akarok, nem én mívelem már azt, hanem a bennem lakozó bűn. [21] Megtalálom azért magamban, ki a jót akarom cselekedni, ezt a törvényt, hogy a bűn megvan bennem. [22] Mert gyönyörködöm az Isten törvényében a belső ember szerint; [23] De látok egy másik törvényt az én tagjaimban, mely ellenkezik az elmém törvényével, és engem rabul ád a bűn törvényének, mely van az én tagjaimban. [24] Óh én nyomorult ember! Kicsoda szabadít meg engem e halálnak testéből? [25] Hálát adok Istennek a mi Urunk Jézus Krisztus által. Azért jóllehet én az elmémmel az Isten törvényének, de testemmel a bűn törvényének szolgálok.



Ezeket gondold át.

És kívánom, hogy találd meg Isten akaratát, és tudd cselekedni is azt.Tegyen rá képessé az ő Lelke. És neki bármit megvallhatsz, ő látja szíved. Megbocsájt és megtisztít, ne félj.

Ha van kérdésed, nyugodtan írj

ápr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
32%

Mellesleg ilyenkor azért beindul a fantáziád, nem?

Még ha nem is nézel olyan dolgokat.

És Jézus már azt is paráznaságnak tekintette, ha a gondolatodban van ilyen. Szóval ugyanolyan förtelmes bűn, mivel a szívedben megcselekszed.

ápr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
71%
Igen, bűnnek számít.
ápr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
De szinte lehetetlen örökre elhagyni. Hogy tudnám? Volt amikor imádkoztam istenhez, hogy segítsen leszokni aztán 3 napig semmiféle késztetést nem éreztem azt furcsáltam is elég durva volt, de valamiért visszajott az késztetés. Miért lehetett?
ápr. 20. 21:48
 8/32 anonim ***** válasza:

Támadás, kísértés, függőség.

Istennél semmi sem lehetetlen.

ápr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
39%

7#

Jézus vérével védd be magad...

Ez az "adás" nem Istentől van.

Az első parancsolatba lépés is megvéd a sötét erőktől. Ott csak Te tudsz bemenni Jézus vérén át.

ápr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
0%
Azért 3 nap az nem sok, ez nálad akkor függőség is lehet.
ápr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!